Komedia 1979

Przedstawiamy listę 297 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krokodyl i hipopotam 6.0

Dwóch kuzynów chce zarobić na życie organizując bezkrwawe safari, ale lokalny biznesmen - pan Ormond - zamierza zarabiać na eksporcie zwierząt do innych krajów. To rodzi konflikt, który pomogą rozwiązać pięści...

Przygody Elektronika 6.0

Film muzyczny dla dzieci i młodzieży o niezwykłych przygodach chłopca i jego bliźniaka - elektronicznego robota. Radzieccy naukowcy tworzą genialnego robota, który ma im pomóc rozwiązywać problemy matematyczne, do tego jest znakomitym humanistą piszącym wspaniałe eseje oraz niezwykle pięknie śpiewa. Ale traktowany przez nich jak zwykła maszyna postanawia uciec, aby przekonać się, co to znaczy "być człowiekiem". Wkrótce spotyka Siergieja, chłopca którego jest repliką. Bystry chłopak szybko przenosi wszystkie swoje obowiązki do elektronicznego odpowiednika. Elektronik w błyskawicznym tempie i z niespotykaną dokładnością wykonuje wszystkie zlecone przez rodziców Siergieja obowiązki, włącznie z chodzeniem do szkoły...


Elektryczny jeździec 7.0

Film jest opowieścią o wolności człowieka i niebezpieczeństwie manipulacji prawdą. Robert Redford gra rolę Sonny Steele, niepokornej gwiazdy pokazów rodeo, mającego ciągłe kłopoty, zagrożonego utratą pracy. W końcu buntującego się. Jane Fonda gra dziennikarkę TV opowiadającą tę historię.

Wystarczy być 7.3

Film zrealizowany na podstawie powieści Jerzego Kosińskiego. Peter Sellers zagrał postać ogrodnika domowego, obracającego się wyłącznie w kręgu swojego ogródka i telewizji. Niespodziewane komplikacje życiowe zmuszają go jednak do opuszczenia domu, w którym dotychczas mieszkał. Jego kontakt z wielkim światem przynosi nieoczekiwany efekt...

Manhattan 7.5

42-letni mieszkaniec Manhattanu Isaak Davis (Woody Allen) ma pracę, której nienawidzi, 17-letnią dziewczynę Tracy Mariel Hemingway, której nie kocha, byłą żonę lesbijkę (Meryl Streep) piszącą "szczerą" książkę o ich małżeństwie ... żonę, którą Isaak chętnie by udusił gołymi rękami. Wszystko się zmienia gdy związuje się z pełną seksu i inteligentną Mary (Diane Keaton) rozstaje się z Tracy, porzuca pracę i nareszcie cieszy się życiem, które nabrało sensu i kolorytu, życiem w mieście w którym seks jest tak łatwy i powszechny jak uścisk dłoni a do świata prawdziwej miłości prowadzą obrotowe drzwi ...

Rock 'n' Roll High School 6.0

Nauczycielka Riff Radnell staje się przywódczynią grupy młodych ludzi robiących wszystko, aby znieść wszelkie reguły i ograniczenia istniejące w szkole. Jako cel główny grupa stawia sobie popularyzację muzyki rockowej, przede wszystkim zespołu Ramones.

Dziesiątka 5.0

Muzyk George (Dudley Moore), odnoszący sukcesy i blisko związany z pewną dziewczyną, zakochuje się w tajemniczej kobiecie (Bo Derek), z którą, ma nadzieję, odzyska swoją młodość. Ugania się więc za piękną kobietą nawet w czasie jej miodowego miesiąca. Śmieszne sytuacje tej pogoni kończą się zupełnym zamętem. Zrezygnowany wraca do swojej przyjaciółki.

Żywot Briana 8.1

Judea, rok 33 naszej ery, okres biedy i chaosu. Jedno, czego na pewno nie brakuje, to różnego typu proroków, którzy w mig zyskują sobie wierne rzesze wyznawców. Doprowadzeni do rozpaczy Rzymianie starają się zaprowadzić jakiś porządek. W samym środku tych wydarzeń znajduje się Brian Cohen (Graham Chapman), niezbyt chętny, aby przewodzić ludowi jako prorok. Jednak na skutek ciągu absurdalnych i przekomicznych okoliczności, jego popularność znacznie wzrasta.

Igraszki z diabłem 8.0

Z długiej wojaczki powraca w rodzinne strony nieustraszony żołnierz, Marcin Kabat. Wędruje borem, lasem, aż do Czarciego Młyna, gdzie mieszkają diabły czyhające na ludzkie dusze. Wojak zatrzymuje się koło chaty Sarki-Farki, rozbójnika napadającego na podróżnych. Dzielny weteran i opryszek przypadają sobie do serca i postanawiają ramię w ramię zmierzyć się z piekielnymi mocami.

Słowa kluczowe