Komedia 1980

Przedstawiamy listę 279 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Blues Brothers 7.3

Po wyjściu z więzienia Jake Blues (John Belushi) i jego brat Elwood (Dan Aykroyd) udają się do prowadzonego przez zakonnice sierocińca, w którym się wychowywali. Tu dowiadują się, że kościół zaprzestał finansowania tego przybytku, a na zapłacenie zaległych podatków zostało tylko 11 dni. Bracia postanawiają zdobyć pieniądze, pomysłem na to ma być trasa koncertowa z odrodzonym zespołem bluesowym, który przed laty założyli. Chociaż mają „misję od Boga”, to w każdym miejscu, w którym się pokażą, natychmiast pakują się w kłopoty.

Czy leci z nami pilot? 6.9

John Hayes gra tu ekspilota, który podczas pechowego lotu musi przejąć stery samolotu po tym, jak załoga spożywa nieświeże danie. Z pomocą przychodzi mu Julie Hagerty w roli jego przyjaciółki, stewardesy i pilota w jednej osobie. Oni ratują co się da - a reszta już tylko przeszkadza, w tym Robert Stack, Lloyd Bridges, Peter Graves, Leslie Nielsen, Kareem Abdul-Jabbar... oraz wielu innych! Na listę przyczyn katastrofy wpisują się ponadto: religijny gorliwiec, psujące się przyrządy, telewizyjne przerwy na reklamę oraz romantyczna miłość.

Bogowie muszą być szaleni 6.7

Człowiek z buszu w Kalahari po raz pierwszy w życiu spotyka się z zachodnią technologią - znajduje butelkę Coca Coli. Owa butelka staje się przyczyną bójek w plemieniu i po pewnym czasie postanawia zwrócić butelkę Bogom.


Piekielny motel 6.0

Vincent i Ida Smithowie to z pozoru para sympatycznych staruszków, prowadząca podupadający motel i zajmująca się produkcją wędzonej szynki. Tak naprawdę jednak są to psychopatyczni mordercy, polujący na ludzi, by po kilkudniowym pobycie zakopać ich po szyję w ogródku i zrobić z ich ciał swoje najlepsze produkty.

Jak tylko potrafisz 7.0

Film jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej. Philo Beddoe mając już swój własny warsztat i ukochaną przy boku rezygnuje z bijatyk za pieniądze. Niestety jeden z bukmacherów wietrząc szansę na dużą wygraną, postanawia go nakłonić do ostatniej walki z niepokonanym do tej pory Jackiem Wilsonem. Nie chcąc już brać w tym udziału, Philo odmawia, ale bandyci porywają mu ukochaną i jest zmuszony rozegrać swój ostatni pojedynek.

Bronco Billy 6.9

Clint Eastwood w roli współczesnego kowboja, który objeżdża Amerykę w stylu Dzikiego Zachodu. Sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót, gdy w jego życiu pojawi się dama z wyższych sfer, a wraz z nią nadzieja na namiętny romans i poprawę sytuacji finansowej.

Wspomnienia z gwiezdnego pyłu 7.0

Sandy Bates to wzięty reżyser i scenarzysta filmów komediowych. Przeżywa jednak kryzys, ponieważ chce tworzyć filmy ambitne i artystyczne, co nie podoba się jego producentom. Wyjeżdża więc do hotelu Stardust w New Jersey, gdzie odbywa się przegląd jego starych filmów. Tam, wspomnienia zaczną mieszać się z jawą, a przeszłość z teraźniejszością i przyszłością.

Miasto kobiet 7.0

Błyskotliwy, surrealistyczny, zabawny - zachwycali się krytycy. Dzieło Felliniego nie każdego jednak zachwyci. Ale też nikogo nie pozostawi obojętnym wobec tego filmu. Oto poznajemy Snaporaza - kobieciarza, który nie marnuje żadnej okazji do podboju. Jedna z tychże okazji powoduje, że nasz bohater podążając za nią trafi wprost do miasta, które od początku wydaje się być inne niż zwykłe miasta - jest to bowiem miasto kobiet, w którym na dodatek akurat trwa kongres feministek. Snaporaz trafia więc prosto w środek agresywnych, pożądających i kipiących nieskrywanym seksapilem kobiet, które w połączeniu z męskimi fantazjami głównego bohatera, kreowanego przez Marcello Mastroianniego, są kanwą opowieści Felliniego.

Wojskowa Akademia Imprezowa 9.0

Czterech młodych i niesfornych chłopaków zostaje przymusowo wysłanych do Akademii Wojskowej, aby zaznać rygorystycznych reguł i zasad. Jednak uspokoić tak wyjątkową ekipę nie będzie łatwo.

Słowa kluczowe