Komedia 1982

Przedstawiamy listę 280 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W krzywym zwierciadle: Zlot absolwentów

Uczniowie z rocznika '72 przyjeżdżają na zlot absolwentów. W tym samym czasie obłąkany Walter Baylor, który również uczęszczał do tej klasy, ucieka z zakładu dla psychicznie chorych. Zrobi on wszystko by zepsuć zabawe.

Świntuch 6.8

Czterech przyjaciół postanawia się zabawić w sobotnią noc. Jadą więc do baru zwanego "Porkys" w sąsiednim miasteczku. Pomimo tego, że są jeszcze nieletni udaje im się wejść do środka i rozmawiać z właścicielem. Ten jednak oszukuje ich, zabiera im pieniądze i wrzuca do rzeki czym rozbawia wszystkich bywalców baru. Mokrzy i źli chłopcy postanawiają za wszelką cenę dać nauczkę porkiemu.


'Allo 'Allo! 8.1

Podczas drugiej wojny światowej René Artois prowadzi małą kawiarnię, w której codziennie spotykają się nieznający swoich prawdziwych tożsamości bojownicy ruchu oporu, gestapowcy, niemieccy oficerowie oraz angielscy lotnicy.

Tootsie 7.3

Bezrobotny aktor zmuszony jest udawać kobietę, aby uzyskać rolę w telewizyjnym serialu. Zdobywa wielką popularność, borykając się jednocześnie z licznymi problemami w życiu prywatnym. Udawanie kobiety uczy go jednak lepszego zrozumienia tej, którą kocha...

Monty Python w Hollywood 7.9

Zapis ostatniego występu Monty Pythona, który odbył się w Hollywood Bowl w USA. Całe widowisko, trwające trochę ponad godzinę, składa się z wyboru najlepszych skeczy grupy, która zaprezentowała je na żywo publiczności.

Ostatnia amerykańska dziewica

Seksualne przygody trójki nastolatków próbujących za wszelką cenę stracić dziewictwo.

Wiklinowy koszyk 6.6

Dwaj bracia syjamscy, Duane i Belial, zostają skrzywdzeni - przynajmniej w swoim mniemaniu - przez lekarza... który ich rozdzielił. Postanawiają się zemścić. Po latach do nowojorskiego hotelu przybywa Duane z tajemniczym wiklinowym koszem, do którego nikomu nie pozwala zaglądać...

Diner 7.2

Akcja dzieje się w 1959 roku, w Baltimore. Jest przedświąteczna Wigilia, Billy wraca ze szkoły na święta do domu. Jest okazja do spotkania się z przyjaciółmi. Wkraczają w dorosłe życie i przeżywają pierwsze miłości, fascynacje seksem, marzą o wspaniałej karierze. Shrevie już się ożenił, ale jest rozczarowany małżeństwem. Eddie od 5 lat jest z Elise, ale nie może zdecydować się na ślub. Timothy nie może pogodzić się ze swoją bogatą rodziną i topi smutki w alkoholu. Ostatni z nich to fryzjer Boogie, studiujący zaocznie prawo, czym wzbudza podziw u dziewczyn.

Najlepsi przyjaciele

Richard Babon i Paula McCullen są znanymi hollywoodzkimi scenarzystami. Od wielu lat żyją razem w konkubinacie, ich związek jest udany, postanawiają więc go zalegalizować i wziąć ślub. Decyzja ta nie była jednak dla nich zbyt szczęśliwa, gdyż jak się okaże małżeństwo było początkiem końca ich wspólnego życia...

Słowa kluczowe