Komedia 1986

Przedstawiamy listę 289 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

ALF 7.6

Nieopodal domu rodzinny Tannerów rozbija się statek kosmiczny. Z środka wydostaje się sympatyczny kosmita ALF. Tannerowie postanawiają się nim zaopiekować.

Krokodyl Dundee 6.5

Młoda niezależna reporterka wyjeżdża do Australii. Chce uczestniczyć w prawdziwym safari. Wydaje się być ogromnie odważna i samodzielna. Tam poznaje "Krokodyla Dundee", swego przewodnika. Jest to typ legendarnego, prawdziwego mężczyzny. Radzi on sobie doskonale ze wszystkimi przeciwnościami. Dziewczyna namawia go, by pojechał z nią do Ameryki. W Nowym Jorku zaczynają się niezwykłe perypetie Australijczyka. Prawdziwa dżungla okazuje się igraszką w porównaniu z życiem wielkiego miasta. Do tego dochodzi stale zmieniająca się sytuacja uczuciowa między dwójką bohaterów.

Wzgórze złamanych serc 7.3

Sierżant Tom Highway, weteran wojny w Korei i Wietnamie, po długim okresie samotności i pijaństwa, otrzymuje skierowanie do jednostki marynarki, gdzie ma szkolić młodych żołnierzy. Highway bardzo poważnie podchodzi do swoich nowych obowiązków i usiłuje wprowadzić własne zasady. Okazuje się jednak, że rekruci, których ma pod opieką, to zbiór samych nieudaczników i ludzi wyjątkowo skłóconych z życiem. Wkrótce młodzi żołnierze buntują się przeciwko surowej dyscyplinie i rygorystycznym ćwiczeniom, jakie wprowadza Highway. Jednak po pewnym czasie sierżant osiąga to, co zamierzał - tworzy świetnie wyszkolony pluton, a podopieczni zaczynają szanować i podziwiać swojego przełożonego.


Dziewczyna w różowej sukience 6.9

Historia nowoczesnego Kopciuszka. Do jednej ze szkół w Ameryce chodzi młoda, sympatyczna dziewczyna Andie Walsh (Molly Ringwald). Nie jest jednakże akceptowana przez swoich rówieśników, którzy pochodzą z bogatszych rodzin.

Zawsze gdy mówimy żegnaj 6.0

Tom Hanks w nieco odmiennej roli amerykańskiego pilota, który podczas pobytu w Jerozolimie zakochuje się w młodej i pięknej Żydówce. Rodzina dziewczyny zginęła podczas zamieszek na tle narodowościowym...

Krótkie spięcie 7.2

Wojskowy robot zyskuje świadomość i ucieka ścigany przez żołnierzy.

Zmiennicy 7.5

„Zmiennicy” to jeden z kultowych seriali Stanisława Barei, przedstawiający w krzywym zwierciadle absurdy PRL-u. Wszystkie wątki serialu splatają się wokół taksówki o numerze bocznym 1313. To nią jeżdżą na zmianę Jacek i pan Stanisław, a potem także przebrana za Mariana - Kasia. Auto jest zdezelowane i kierownictwo obiecuje wymianę na nowszy model. Kiedy pojazd zostaje zmiażdżony przez posąg Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji, pan Stanisław trafia do szpitala. Tam poznaje dyrektora Michalika, który pracuje w ważnym ministerstwie. Pielęgniarki biorą Stanisława za Michalika. Rozpoczyna się komedia pomyłek. Taksówka WPT-1313 jest także przedmiotem zainteresowania strażaka Zenona Kuśmidra i przemytników. Wszystko za sprawą torby pełnej kiełbasy nafaszerowanej narkotykami. Przemyca ją do Polski sympatyczny Taj studiujący w Warszawie, Krashan Bhamaradżanga.

Critters 6.8

Mięsożerne stworki z kosmosu atakują mieszkańców amerykańskiej mieściny.

Słowa kluczowe