Komedia 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 500 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Toy Story

7,7
Kiedy zarozumiały „strażnik kosmosu” Buzz Lightyear wkracza do świata kowboja Chudego, w sercu jego małego właściciela. Wkrótce także życie obu rywali znajduje się w niebezpieczeństwie. Przypadek sprawia, że opuszczają bezpieczny dom i dostają się w łapy sąsiada-łobuziaka, psującego wszystkie zabawki. Muszą teraz zjednoczyć siły i razem szukać drogi ucieczki.

Bad Boys

7,4
Dwaj policjanci dostają polecenia odzyskania skradzionej heroiny. W celu dotarcia do jedynego świadka muszą dokonać pewnej mistyfikacji.


Jedyną bliską osobą osieroconej Amandy jest jej opiekunka Diana. Kobieta nie może adoptować dziewczynki, ponieważ jest samotna. Podczas wakacji Amanda poznaje łudząco do niej podobną Alyssę, wychowywaną przez owdowiałego ojca...
Kate wyrusza do Paryża aby odbić swojego narzeczonego z rąk innej kobiety. W samolocie poznaje uroczego a zarazem irytującego złodzieja.
T.S i Brodie. Łączy ich kilka rzeczy. Są najlepszymi kumplami, razem chodzą na imprezy, razem podrywają dziewczyny. Jednym słowem, znają się niczym łyse konie. I właśnie obaj młodzieńcy zostają porzuceni przez swoje sympatie, które szukają szczęścia w ramionach innych mężczyzn, którzy są bardziej odpowiedzialni i ułożeni. T.S i Brodie postanawiają wzajemnie się pocieszyć, zabawiając się w pobliskim supermarkecie. Niespodziewanie spotykają tam swoje byłe dziewczyny. Postanawiają je odzyskać...

Piątek

7,0
To miało być kolejne zwykłe, nudne piątkowe popołudnie w Los Angeles, jednak dwójka podpalających trawkę kumpli wpakowała się przypadkiem w niezłe tarapaty.
Gangster Chili Palmer otrzymuje zadanie odebrania długu hazardowego od producenta filmowego. Problem w tym, że Chili jest wielkim miłośnikiem kina i zamiast załatwić sprawę z dłużnikiem, zawiązuje z nim spółkę.
Jest wiek XVII. Okręty piratów przemierzają morskie przestrzenie w poszukiwaniu łupów. Piękna i nieustraszona Morgan Adams dziedziczy po ojcu - słynnym korsarzu strzępy tajemniczej mapy, wskazującej miejsce ukrycia bezcennego skarbu. Morgan postanawia dotrzeć tam za wszelką cenę i zgarnąć łup. Mając przy boku, kupionego na targu niewolników sprytnego szulera Williama Shawa, Morgan rzuca się w wir morskich bitew, pościgów i przygód, które zawiodą ją na wyspę pełną skarbów albo....do samego piekła
Jakubek – bohater legionów Piłsudskiego – szykuje się do drogi na tamten świat. Jest szczęśliwy, w niebie połączy się bowiem ze swą ukochaną z młodości. Ale żeby spokojnie umrzeć, musi wypełnić starą tradycję, która mówi, że szwoleżer musi przekazać swoją szablę wnukowi. Jakubek wnuka nie ma. Ma za to syna, który nie myśli wcale o ożenku. Jakubek wraz z dwoma przyjaciółmi z legionów wciela więc w życie brawurowy plan, który ma doprowadzić syna przed ołtarz. Sprawa wciąż jednak rozbija się o brak odpowiedniej kandydatki na żonę. Sytuacja zmieni się, gdy w okolicy zamieszka piękna nauczycielka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…