Komedia 2012

Przedstawiamy listę 993 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 2012 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rita

Rita — niezależna, wygadana i uwielbiana przez uczniów nauczycielka ze szkoły prywatnej — zdecydowanie gorzej radzi sobie w kontaktach z dorosłymi.

Ja to mam szczęście 6.1

Ja to mam szczęście to serial komediowy opowiadający losy przezabawnej pięcioosobowej rodziny. Akcja głównie dzieje się w kuchni - miejscu rodzinnych spotkań, gdzie poruszane są tematy codzienne, czasami komiczne, czasami tragiczne, gdzie się plotkuje przy kawie lub wypłakuje przy tabliczce czekolady. W rodzinie rządzi twardą ręką Joanna, z zawodu pielęgniarka. Jej obecny mąż Jerzy, oddany bezgranicznie i zakochany po uszy, pracuje jako deweloper. W domu jest troje dzieci: Ela - córka Joanny z poprzedniego związku, nastoletni syn Jerzego oraz 8-letnia Zosia, córka Jerzego i Joanny. W wychowaniu dzieci uczestniczą także była żona Jerzego i były mąż Joanny. Swoje trzy grosze wtrącają także dziadkowie: rodzice Joanny oraz pełna temperamentu, kochająca życie i... mężczyzn matka Jerzego. Taka mieszanka prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

Bez nadzoru

Bez nadzoru to komedia animowana, opowiadająca o losach dwóch, zawsze optymistycznie nastawionych, najlepszych kumpli, Gary’ego i Joela, którzy wkraczają w burzliwy okres dorastania. Chłopcy starają się robić to jak należy, pomimo tego, iż żadnemu z nich rodzicielską radą nie służą opiekunowie. Ojciec Gary’ego odszedł rok wcześniej, pozostawiając nastolatka z wiecznie nieobecną macochą, natomiast rodzice Joela, którzy doczekali się syna w wyjątkowo późnym wieku, zupełnie nie angażują się w sprawy swojego dziecka. Na pierwszy rzut oka życie Gary’ego i Joela może wydawać się ponure, jednak nic bardziej mylnego, światopogląd nastolatków jest jasny i sprecyzowany, chłopaki wiedzą jak kroczyć przez życie i realizować wyznaczone wcześniej cele polegając wyłącznie na sobie.


Switch

Przygody czterech czarownic mieszkających w Londynie.

Kuku

Rachel szokuje swoich rodziców, ułożonych Brytyjczyków, poślubiając hipisa ze Stanów Zjednoczonych. To dopiero początek niespodzianek, jakie czekają rodzinę.

Kabul Kitchen

Idealiści z pomocy humanitarnej, żołnierze, konsultanci, dziennikarze, szpiedzy, najemnicy i oportuniści - wszyscy przychodzą do "Kabul Kitchen", żeby się zabawić, pozwalając zbijać fortunę jej właścicielowi. Ale żeby knajpa mogła funkcjonować, Jacky (Gilbert Melki) nieustannie balansuje pomiędzy dostawcami nielegalnego alkoholu, skorumpowanymi władzami, sąsiadem fundamentalistą oraz pułkownikiem Amanullahem (Simon Abkarian) - przemytnikiem narkotyków, który uważa się za przyjaciela francuskiego restauratora. Dodatkowo w mieście pojawia się córka Jacky'ego, której nie widział od 20 lat. Sophie (Stéphanie Pasterkamp) przybywa do Kabulu z misją humanitarną i zamierza zamieszkać u ojca. Jednak zamiast serdecznego odnowienia rodzinnych więzi, dochodzi między nimi do licznych konfliktów. W Sophie zakochuje się wspólnik Jacky'ego - Axel (Benjamin Bellecour), ale dziewczyna nie odwzajemnia jego uczuć. Kumpel Aksela, Damien (Alexis Michalik), fotograf, a przy tym arogancki łajdak, podrywa Sophie pod jego nosem, w dodatku z sukcesem. Axel pociesza się romansem z nowo przybyłą pracownicą pomocy humanitarnej. W tym czasie Jacky zakochuje się w zamężnej kobiecie, która nim wzgardza. Powraca więc do byłej kochanki, do czasu, gdy pojawia się jego eksżona.

Magic Mike 5.8

Magic Mike opowiada o młodych facetach, dla których jedynym sposobem na sowity zarobek w czasach kryzysu jest rozbieranie się przed damską publicznością. Oparty na wspomnieniach jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia Channinga Tatuma, który jako 19-latek dorabiał jako wzięty tancerz erotyczny, film ukaże przemianę młodego chłopaka (Alex Pettyfer) w króla męskiego striptizu, rozgrzewającego panie w towarzystwie najbardziej pożądanych męskich gwiazd współczesnego kina (Tatum, McConaughey, Manganiello).

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości 5.9

Gdy w 50 roku p.n.e. Cezar wyrusza na podbój Brytanii, nie spodziewa się wytrwałego oporu zaledwie jednej wioski. Mimo zaskakujących sukcesów, siły wkrótce zaczynają opuszczać dzielnych obrońców. Przebiegła władczyni Kordelia szuka więc wsparcia u innych zaciekłych wrogów Rzymian. Zarówno ona, jak i spragniony kolejnych zwycięstw Cezar, nie przypuszczają, jakie spustoszenie na wyspach uczyni przybycie najdzielniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych wojów Europy - Asterixa i Obelixa, a u ich boku młodego siostrzeńca wodza Galów - Skandalixa, którego charakter ma się zahartować w ogniu walki z pechowym najeźdźcą...

Dirk Gently

Dirk Gently jest prywatnym detektywem, którego bardziej niż zdejmowanie odcisków palców, interesuje telekineza, mechanika kwantowa i obiad. Dlatego prowadzone przez niego śledztwa prowadzą do zaskakujących i nieoczekiwanych rezultatów. Nawet zwykłe poszukiwanie zaginionego kota naprowadza go na trop zdezorientowanego ducha, sekretnego podróżnika w czasie oraz strasznej tajemnicy, która ma związek z całą historią ludzkości.

Słowa kluczowe