Kostiumowy 2000

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gladiator 8.5

Wódz Maximus kolejny raz poprowadził rzymskie legiony do zwycięskiej bitwy. Kończy się wojna. Maximus marzy o powrocie do domu, do żony i syna. Jednak umierający cesarz Marek Aureliusz ma dla niego jeszcze jedno zadanie: przejęcie po nim władzy. Zazdrosny o wpływy wodza u cesarza dziedzic tronu Commodus każe zamordować wodza i całą jego rodzinę. Maximus cudem unika śmierci, która stała się udziałem jego bliskich. Zostaje uwięziony. Jest szkolony na gladiatora, co sprawia, że jego popularność wśród mieszkańców Rzymu szybko rośnie. Odtąd wódz żyje tylko nadzieją zemsty na mordercy swego syna i żony. Ma zamiar zamordować nowego cesarza Commodusa. Wie, że jedyną potęgą większa od władzy cesarza jest wola ludu. Musi stać się bardzo sławny, aby móc skutecznie się zemścić.

Złota 6.3

Akcja filmu dzieje się w Anglii i Włoszech pomiędzy rokiem 1903 a 1909. Opowiada historię dwóch małżeństw zaplątanych w złożone, niemal kazirodcze związki. Książę Amerigo (Jeremy Northam), zubożały włoski arystokrata, ma zamiar poślubić Maggie (Kate Beckinsale), córkę Adama Verver (Nick Nolte), amerykańskiego potentata finansowego i kolekcjonera sztuki. Książę ma ostatnią randkę ze swoją, również bez grosza, kochanką Charlotte Stant (Uma Thurman), w czasie której poszukują prezentu ślubnego dla Maggie. Znajdują złotą czarę, ale odrzucają ja, gdyż jest uszkodzona. Poprzez dziwne zrządzenie losu Charlotte poślubia Adama Verver, tak więc życie całej czwórki – ojca, córki oraz dwojga byłych kochanków, splata się w jedną rodzinę. Znudzeni swoim nowym życiem w luksusie, Książę i Charlotte odnawiają swój dawny związek. Maggie podejrzewa, a potem odkrywa ich związek nabywając przypadkowo tą samą złotą czarę, którą oni pogardzili. Książę i Charlotte mieli zamiar wywieść w pole prostą, mniej światową parę – ojca i córkę. Ale to Maggie jest osobą która bierze wszystko w swoje ręce i manipuluje sytuacją tak, by uratować swoje małżeństwo. Na koniec, ojciec Maggie, który nie zdradzał się ze swoją wiedzą o tym cudzołożnym związku, podejmuje decydujący krok, który doprowadza całą historię do wstrząsającego zakończenia.

Zatrute pióro 7.6

Prowokujący portret Markiza De Sade - głośnego i kontrowersyjnego pisarza, który rzucil wyzwanie zarówno władzom kościelnym, jak i państwowym osiemnastowiecznej Francji.W swej kryjówce, z dala od świata, Markiz o płodnym umyśle tworzy swe perwersyjne opowieści, z pomocą pokojówki, pięknej i prostodusznej Madeleine. Kiedy ich związek wychodzi na jaw, dochodzi do mącącej porządek publiczny i prowokacyjnej konfrontacji pomiędzy wolnością wypowiedzi jednego człowieka, a cenzurą i potrzebą zwierzchnictwa państwa.


Król sokołów 5.3

XVI stulecie. Dwunastoletni Tomasz mieszka w lesie wraz z ojcem, siostrą Agatą i dziadkiem Metodym. Rodzina opiekuje się końmi Baladora, pana na pobliskim zamku. Tomasz świetnie zna obyczaje zwierząt i ptaków. Okoliczni ludzie powiadają, że rozumie ich język. Tymczasem nie ma żadnych nadprzyrodzonych zdolności, swój dar zawdzięcza mądrości i talentowi obserwatora. Kiedy umiera ojciec Tomasza, dziadek Metody zabiera chłopca ze sobą do zamku i prosi Baladora, by pozwolił im nadal pracować i zostawił dach nad głową. Tomasz po raz pierwszy w życiu styka się z niesprawiedliwością i przemocą. Zamkowy sokolnik Iwer oszukuje i bije starego Metodego. Owładnięty żądzą władzy i bogactwa Iwer uknuł intrygę, dzięki której pozbył się swego największego rywala - Wagana, męża tajemniczego i dumnego, wytrawnego sokolnika. Metody zna wartość Wagana, czym sprowadza na siebie gniew Iwera. [opis dystrybutora]

Słowa kluczowe