Kostiumowy 2000

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zatrute pióro 7.6

Początek XIX wieku. Markiz de Sade, autor wielu bulwersujących dzieł, zostaje umieszczony w przytułku dla obłąkanych w Cherenton. Dzięki pomocy młodej praczki jego rękopisy przedostają się na zewnątrz i są publikowane. Najnowsze dzieło Markiza budzi wściekłość Napoleona. Wysyła on do Cherenton dr Royer-Collarda. Ma on powstrzymać niewygodnego autora przed pisaniem kolejnych książek.

Gladiator 8.4

Wódz Maximus kolejny raz poprowadził rzymskie legiony do zwycięskiej bitwy. Kończy się wojna. Maximus marzy o powrocie do domu, do żony i syna. Jednak umierający cesarz Marek Aureliusz ma dla niego jeszcze jedno zadanie: przejęcie po nim władzy. Zazdrosny o wpływy wodza u cesarza dziedzic tronu Commodus każe zamordować wodza i całą jego rodzinę. Maximus cudem unika śmierci, która stała się udziałem jego bliskich. Zostaje uwięziony. Jest szkolony na gladiatora, co sprawia, że jego popularność wśród mieszkańców Rzymu szybko rośnie. Odtąd wódz żyje tylko nadzieją zemsty na mordercy swego syna i żony. Ma zamiar zamordować nowego cesarza Commodusa. Wie, że jedyną potęgą większa od władzy cesarza jest wola ludu. Musi stać się bardzo sławny, aby móc skutecznie się zemścić.

Król sokołów

Tomasz ma 12 lat. Mieszka z dziadkiem, siostrą i ojcem, który zajmuje się końmi pana Baladora. Chłopak umie porozumiewać się ze zwierzętami; kocha przyrodę i dużo czasu spędza w lesie. Po okolicy krąży sokół odznaczony przez króla węgierskiego złotą plakietką, za uratowanie mu życia. Balador chce złapać owego ptaka. Tomasz postanawia pomóc sokolnikowi Baladora - Waganowi w złapaniu niezwykłego sokoła. Dzięki temu Wagan mógłby wrócić do łask swego pracodawcy po tym, jak zazdrosny o jego stanowisko Iwer knuje przeciwko niemu intrygę.


Złota 6.3

Akcja filmu dzieje się w Anglii i Włoszech pomiędzy rokiem 1903 a 1909. Opowiada historię dwóch małżeństw zaplątanych w złożone, niemal kazirodcze związki. Książę Amerigo (Jeremy Northam), zubożały włoski arystokrata, ma zamiar poślubić Maggie (Kate Beckinsale), córkę Adama Verver (Nick Nolte), amerykańskiego potentata finansowego i kolekcjonera sztuki. Książę ma ostatnią randkę ze swoją, również bez grosza, kochanką Charlotte Stant (Uma Thurman), w czasie której poszukują prezentu ślubnego dla Maggie. Znajdują złotą czarę, ale odrzucają ja, gdyż jest uszkodzona. Poprzez dziwne zrządzenie losu Charlotte poślubia Adama Verver, tak więc życie całej czwórki – ojca, córki oraz dwojga byłych kochanków, splata się w jedną rodzinę. Znudzeni swoim nowym życiem w luksusie, Książę i Charlotte odnawiają swój dawny związek. Maggie podejrzewa, a potem odkrywa ich związek nabywając przypadkowo tą samą złotą czarę, którą oni pogardzili. Książę i Charlotte mieli zamiar wywieść w pole prostą, mniej światową parę – ojca i córkę. Ale to Maggie jest osobą która bierze wszystko w swoje ręce i manipuluje sytuacją tak, by uratować swoje małżeństwo. Na koniec, ojciec Maggie, który nie zdradzał się ze swoją wiedzą o tym cudzołożnym związku, podejmuje decydujący krok, który doprowadza całą historię do wstrząsającego zakończenia.

Słowa kluczowe