Krótkometrażowy

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tato! Tato! Tato! 6.3

Jest to miniserial animowany składający się z odcinków o długości do 2 minut. Głównymi bohaterami są orły bieliki. Mały, nieświadomy życia orzełek Szpundek uczy się świata od swojego ojca Leona, który jest kopalnią wiedzy i życiowych doświadczeń. Mądrość ta czasem śmieszy, czasem drażni, czasem rozczula...

Battle at Big Rock 7.0

Pewna rodzina na wyprawie kempingowej do Parku Narodowego Big Rock bierze udział w pierwszej dużej konfrontacji dinozaurów z ludźmi. Akcja toczy się około 20 mil od miejsca, w którym zakończył się film Jurassic World: Upadłe Królestwo.

Mech: Human Trials 5.0

Zdesperowany po ciężkim wypadku Luke zaczyna brać tajemniczy narkotyk, który ma naprawić jego zniszczone ciało. Efekty okazują się zaskakujące i mężczyzna staje się sprawniejszy niż kiedykolwiek. Niestety zachłyśnięty efektami przedawkowuje, a jego ciało stopniowo zaczyna zmieniać się w maszynę.


Podróż na księżyc 7.6

Grupka ludzi leci na Księżyc. Po wylądowaniu miejscowi biorą ich do niewoli.

Rykoszety

Polska, rok 1982; polityczna gorączka stanu wojennego. Dwaj bracia-górnicy reprezentują różne postawy wobec opresji policyjnego państwa. Podczas, gdy Tadek (Tomasz Schuchardt) wycofuje się w neutralność, Janek (Stanisław Linowski) wybiera aktywność w demokratycznym podziemiu - mimo, że jego dziewczyna Magda (Zuzanna Zielińska) planuje dla obojga ucieczkę do Francji, wykorzystując koneksje ojca-milicjanta (Sławomir Grzymkowski) do uzyskania paszportu na wyjazd na zawody sportowe. Kiedy Janek prosi Tadka o przechowanie antyrządowych ulotek w drugą rocznicę Porozumień Sierpniowych 1980 roku, uruchamia spiralę wydarzeń, które wystawią na próbę lojalność i siłę charakteru wszystkich zaangażowanych - udowadniające, że prosty moralny osąd nigdy nie zapewnia wglądu w duszę człowieka.

Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia 6.9

Saba to młoda Pakistanka, która za wszelką cenę próbuje cieszyć się życiem i podążać za głosem serca. Dziewczyna cudem uniknęła śmierci z rąk najbliższych, którzy usiłowali ją zabić w ramach tzw. honorowego zabójstwa. Jej jedyną winą było to, że potajemnie wyszła za mąż za mężczyznę, którego kochała. Zmasakrowana kobieta z pomocą lekarzy i pracowników socjalnych walczy nie tylko o powrót do zdrowia, ale także o swoją godność i sprawiedliwą karę dla oprawców.

Alien: Specimen 6.5

Julie (Jolene Andersen) jest botanikiem w laboratorium szklarniowym. Przy pracy towarzyszy jej tylko muzyka i pies Maggie. Podczas awarii zasilania zostaje zamknięta w szklarni razem z Maggie. Na domiar złego jeden z pojemników z nieznanymi obcymi okazami został otwarty. Zaczyna się walka o przetrwanie.

Alien: Ore 7.0

Na odległej planecie kolejna zmiana górników zjeżdża głęboko pod powierzchnię w poszukiwaniu cennych złóż platyny. W korytarzu odnajdują zwłoki jednego z kolonistów w otoczeniu obcych jaj. W ciemności czai się również coś groźniejszego.

Niedziela 6.0

Historia podróży samotnego pingwina, usiłującego znaleźć orzeźwienie w bardzo gorącą i słoneczną niedzielę na Biegunie Południowym.

Potwór Potwora Frankensteina, Frankenstein 4.0

Aktor David Harbour znajduje nagranie wykonanej przez jego ojca fatalnej telewizyjnej adaptacji klasycznej powieści, odkrywając przy tym szokujące rodzinne tajemnice.

Słowa kluczowe