Krótkometrażowy

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Yuri Lennon ląduje na ALpha 46 8.0

"Jestem samotnym kowbojem daleko od domu" - tak podśpiewuje pod nosem rock’n rollowy z usposobienia kapitan Yuri Lennon stawiając pierwsze kroki na planecie Alfa 46. Pionierska ekspedycja badawcza w nieznane rejony kosmosu przynosi niespodziewane odkrycie, które bezpowrotnie wpłynie na losy ludzkości. Film Vouardouxa jest gatunkową etiudą, która w jednym przewrotnym ujęciu niezwykle efektownie zamyka całą historię ziemskiej cywilizacji.

Tato! Tato! Tato! 6.6

Jest to miniserial animowany składający się z odcinków o długości do 2 minut. Głównymi bohaterami są orły bieliki. Mały, nieświadomy życia orzełek Szpundek uczy się świata od swojego ojca Leona, który jest kopalnią wiedzy i życiowych doświadczeń. Mądrość ta czasem śmieszy, czasem drażni, czasem rozczula...

Podróż na księżyc 7.6

Grupka ludzi leci na Księżyc. Po wylądowaniu miejscowi biorą ich do niewoli.


Rakka 7.0

Obcy skolonizowali Ziemię. Garstka ludzi odnajduje odwagę do walki.

Ksiądz 5.9

Ksiądz Jan miał wypadek. I to nie jeden jednego wieczoru. A to wszystko z nudy. Arkadiusz Jakubik w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego może i wypada przez okno, ale na pewno nie z roli.

Firebase 7.2

Podczas wojny w Wietnamie kolejne amerykańskie oddziały są niszczone przez tajemnicze monstrum zwane River God. Jednym z ocalałych jest Hines, który chcąc się zemścić rozpoczyna własne polowanie na potwora. Jak się okazuje dzięki swojemu niezwykłemu szczęściu może być jedynym, który zdoła pokonać istotę będącą śmiercią.

Najpiękniejsze fajerwerki ever 6.7

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

60 kilo niczego 7.0

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z robotników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

Yellow 5.0

Jeden spośród pięciu modeli androidów - model żółty - wykształcił świadomość i zbiegł z laboratorium. Po półtorej roku ukrywania się pośród ludzi oddział komandosów trafia na jego ślad w Szanghaju.

Słowa kluczowe