Krótkometrażowy

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tato! Tato! Tato! 6.3

Jest to miniserial animowany składający się z odcinków o długości do 2 minut. Głównymi bohaterami są orły bieliki. Mały, nieświadomy życia orzełek Szpundek uczy się świata od swojego ojca Leona, który jest kopalnią wiedzy i życiowych doświadczeń. Mądrość ta czasem śmieszy, czasem drażni, czasem rozczula...

Battle at Big Rock 6.9

Pewna rodzina na wyprawie kempingowej do Parku Narodowego Big Rock bierze udział w pierwszej dużej konfrontacji dinozaurów z ludźmi. Akcja toczy się około 20 mil od miejsca, w którym zakończył się film Jurassic World: Upadłe Królestwo.

Electric City

Serial składa się z krótkich odcinków pokazujących przyszłość ziemskiej cywilizacji z punktu widzenia zagrożeń obecnych już w dzisiejszych czasach jak np. problemy energetyczne, informatyczne czy przestępczość.


Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci 7.3

Wallace i jego przyjaciel, pies Gromit otwierają piekarnię i natychmiast odnoszą wielki sukces. Jednak życiu Wallace'a zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, bowiem w mieście grasuje seryjny morderca, który na swoje ofiary wybiera właśnie piekarzy. Ponieważ podatny na zakochanie, Wallace tymczasowo zupełnie traci głowę dla byłej gwiazdy z reklam pieczywa, jak zwykle roztropny Gromit rozpoczyna śledztwo na własną rękę. A stoi przed nim bardzo ważne zadanie: musi wykryć przestępcę, zanim jego pan powiększy grono zamordowanych piekarzy.

Alien: Harvest

Uszkodzony statek kosmiczny za kilka minut zderzy się z kometą. Pozostała przy życiu załoga musi jak najszybciej dostać się do kapsuły ewakuacyjnej. Muszą jednak uważać, bo pośród ciemnych korytarzy statku czai się krwiożerczy obcy.

Alien: Night Shift

Springer (Christopher Murray) i Rolly (Amber Gaston) prowadzą magazyn zaopatrzeniowy w kolonii kosmicznej. Gdy zbierają się do jego zamknięcia zjawia się u nich dwóch ostatnich klientów. Niespodziewanie stan jednego z kolonistów znacząco się pogarsza.

Alien: Containment

Przewożący ponad 23 tysiące kolonistów wahadłowiec "Borrowdale" ulega zniszczeniu. Z tragedii udaje się wydostać jedynie czwórce załogantów. Jeden z nich twierdzi, że widział na statku niebezpieczne organizmy, które mogły zakazić każdego z nich.

Pokonani przez życie

Setki straumatyzowanych dzieci uchodźców, którzy trafili do Szwecji, uciekają od życiowych trudności w przypominający śpiączkę stan zwany syndromem rezygnacji.

Co zrobił Jack? 6.8

Policjant przesłuchuje małpę podejrzaną o morderstwo.

Anima 6.8

Psychodeliczne arcydzieło, w którym oglądamy i słuchamy Thoma Yorke’a z zespołu Radiohead. Ten krótki film w reżyserii Paula Thomasa Andersona warto oglądać głośno!

Słowa kluczowe