Krótkometrażowy 1910

Przedstawiamy listę 410 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1910 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Frankenstein 6.2

Student po opuszczeniu uczelni zamierza odkrywać sekrety ludzkiej natury. W wielkim kotle tworzy tajemniczą istotę, która ku jego przerażeniu staje się monstrum. Przerażony swym dziełem, porzuca stworzenie i udaje się do narzeczonej Elizabeth.


The Oath and the Man 5.0

Rewolucja francuska. Żona perfumiarza zostaje zaszczycona zaproszeniem na przyjęcie arystokracji. Zakochuje się w jednym z mężczyzn, zostawiając męża. On upokorzony, nastawia chłopów do buntu, jednak poprzysiągł duchownemu, że nie zrobi krzywdy własnej żonie.

As It Is in Life 8.0

Samotny ojciec zakochuje się w pewnej kobiecie. Porzuca ją jednak, gdy zmuszony jest wybierać między nią a wychowaniem dziecka. Córka w końcu dorasta i poznaje młodego mężczyznę, do którego coś czuje. Para postanawia się pobrać, co budzi rozpacz w ojcu, który po odejściu ukochanej zostaje sam. Sytuacja zmienia się, gdy młodemu małżeństwu rodzi się potomek.

Ramona 4.0

Ramona, młoda dziewczyna dorastająca u boku przybranej matki na ranczu w Kalifornii, zakochuje się w młodym indiańskim chłopaku o imieniu Alessandro. Kiedy matka nie wyraża zgody na ślub, para postanawia uciec...

A Trip to Mars 3.0

Naukowiec odkrywa odwróconą grawitację i dzięki temu udaje się na Marsa.

Słowa kluczowe