Krótkometrażowy 1913

Przedstawiamy listę 875 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1913 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

The Battle at Elderbush Gulch 5.0

Biesiadujący, pijani Indianie mają apetyt na psie mięso. W poszukiwaniu kolacji udają się do wioski osadników. Ci otwierają do czerwonoskórych ogień. Dochodzi do walki. Czy pionierzy są w stanie bronić się na tyle długo, by doczekać się odsieczy kawalerii?


The Werewolf

Stara kobieta z indiańskiego plemienia Navajo pała nienawiścią do każdego białego człowieka. W tym samym duchu wychowuje ona swoją córkę Watumę. Jest bowiem przekonana o tym, iż opuścił ją mąż, podczas gdy tak naprawdę został zamordowany.

Śmiertelny maraton

Dwóch partnerów biznesowych rywalizuje o względy tej samej kobiety. Ta, na swoje nieszczęście wychodzi za mąż za tego mniej odpowiedzialnego. Mężczyzna wkrótce topi ich wszystkie pieniądze w hazardzie, a jego zainteresowanie nią słabnie. Pewnego dnia, po tym jak przegrywa firmowe pieniądze, dzwoni do swojej żony. Ma wycelowany w głowę pistolet i mówi jej, że ma zamiar popełnić samobójstwo...

The Unwelcome Guest

Starsza kobieta, tuż przed śmiercią, ukrywa cały swój potajemnie zgromadzony majątek na dnie starego kufra. Po jej zgonie, jej mąż myśląc, że jest bez grosza przy duszy musi opuścić ich dom i zamieszkać z rodziną swojego syna. W jego domu traktowany jest bez szacunku i poważania...

Halka

Scenariusz filmu został oparty na libretcie opery Stanisława Moniuszki "Halka". Jako ilustrację muzyczną wykorzystywano muzykę z tego dzieła.

Słowa kluczowe