Krótkometrażowy 1922

Przedstawiamy listę 263 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1922 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rodzina mojej żony 6.8

W dużym mieście, gdzie spotykają się ludzie mówiący innymi językami, nietrudno o pomyłkę.

Elektryczny dom 7.0

Chłopak, który właśnie uzyskał dyplom elektryka ma założyć okablowanie w domu milionera.


Tommy Tucker's Tooth 10.0

Tommy Tucker jest chłopcem higienicznym, dbającym o dobry stan swojego uzębienia, podczas gdy jego kolega, Jimmie Jones nie przykłada się do codziennego szorowania zębów. Jakiś czas potem Tommy dostaje pracę, ponieważ jego wygląd świadczy o tym, że może być dobrym pracownikiem. To poucza Jimmiego o potrzebie dbania o zęby. [opis dystrybutora]

Blada twarz 8.0

Indianie tracą swoją ziemię, jednak nie mają zamiaru łatwo się poddać. Postanawiają zabić pierwszego białego człowieka, którego zobaczą. Bramę przekracza Buster, goniąc za motylem. Kiedy przeżywa rytualne spalenie, zostaje uznany za boga.

Cinderella

Kopciuszek w swoim własnym domu pracuje jako służąca swoich dwóch sióstr. Jest sierotą a jej jedynym przyjacielem jest kot. Pewnego dnia książę przysyła psa posłańca powiadamiającego o balu mającym się odbyć w piątek trzynastego na zamku. Siostry Kopciuszka same idą na bal a ją zostawiają w domu. Matka chrzestna Kopciuszka, która jest wróżką ratuje sytuację robiąc użytek ze swojej magii, pouczając dziewczynkę, aby wyszła z balu zanim wybije północ. Kopciuszek pięknie wyszykowana jedzie na bal staromodnym powozem zaprzężonym w kota. W momencie, gdy wchodzi do sali balowej książę natychmiast zwraca na nią uwagę i zakochuje się w niej. Po tańcach wszyscy goście, za wyjątkiem Kopciuszka są proszeni o opuszczenie balu. Kopciuszek zostaje z księciem, ale i ona musi uciekać, ponieważ zbliża się północ. W pośpiechu gubi jeden z pantofelków, a sama wraca do dawnej postaci. Następnego dnia książę wyrusza na poszukiwanie pięknej dziewczyny, którą poznał na balu. Znajduje ślady bucików, ale okazują się fałszywym tropem, więc postanawia wypróbować bucik na nodze każdej z dziewcząt w jego królestwie. Mierzy pantofelek na nogach sióstr Kopciuszka, ale pasuje on jedynie na jej stopę.

Słowa kluczowe