Krótkometrażowy 1926

Przedstawiamy listę 292 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1926 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wandering Papas

Opowieść o kucharzu (Clyde Cook) pracującym w obozie dla inżynierów konstruujących mosty oraz pustelniku chroniącym swoją ukochaną córkę przed ich uczuciami. Kiedy jednak dziewczyna zakochuje się w jednym z nich, wpada na plan ukrycia bomby w cieście naleśnikowym i wysadzenia jej podczas posiłku.


Clara Cleans her Teeth

Clara przygląda się z boku jak inne dzieci bawią się na placu zabaw. Nauczycielka zachęca ją, aby się przyłączyła i zaprasza na wspólny posiłek, podczas którego jedno z dzieci zwraca jej uwagę, aby nie jadła zbyt szybko, na co Clara odpowiada, że jedzenie drażni jej zęby. Po posiłku dzieci idą myć zęby, a Clara nie wie co ma robić. Dzieci widząc stan jej uzębienia, naśmiewają się z niej. Po przyjściu do domu Clara opowiada o wszystkim rodzicom, który wysyłają ją do dentysty. Tej nocy śni o tym, że przychodzą do niej dwie szczoteczki do zębów razem z kubkiem i uczą ją jak dbać o zęby.

Chyortovo koleso

Radziecki marynarz Szorin (Pyotr Sobolevsky) zakochał się w leningradzkim ogrodzie w przygodnej znajomej. Bohater, spóźnia się na statek, trafia do grupy kryminalistów i tym samym zostaje dezerterem. Dokonawszy z nowymi kumplami szeregu złodziejskich napadów, Szorin wraca na statek i staje przed sądem swoich kolegów. Tymczasem milicja organizuje obławę na bandę...

Słowa kluczowe