Krótkometrażowy 1942

Przedstawiamy listę 115 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1942 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Der Fuehrer's Face 6.6

Kaczor Donald ma koszmarny sen, że mieszka w Niemczech poddanych nazistowskiemu reżimowi. Od świtu ulice miasteczka udekorowanego drzewami w kształcie swastyk przemierza orkiestra wojskowa grająca głośno i z przytupem wojskowe marsze. Donald pragnie spać, ale nie dość, że przeszkadza mu donośne rzępolenie zbliżającego się zespołu, to jeszcze specjalny automat musztrujący wyrzuca go z łóżka. Otwiera oczy i co widzi? Na stoliku obok widzi portret Fuhrera oraz statuetkę salutującą w geście „sieg-hail”, następnie zegar z kukułką, która zamiast wyśpiewywać kuranty wyskakuje salutując na baczność, a na podwórku pręży się kogut w pozie oddającego honory wodzowi. Donald próbuje wrócić do łóżka, ale czujna maszyna nakierowuje go do garderoby, gdzie kaczor niechętnie zakłada czarny mundur z czerwoną opaską na przedramieniu, gdzie widnieje na białym tle znak III Rzeszy. Rzucając jednym okiem za okno, jak daleko znajduje się wojskowa czujka, Donald otwiera skrytkę za portretem wodza i wyjmuje amerykańską kawę oraz aromat jaj na bekonie w spray’u, którym spryskuje sobie podniebienie dla kurażu. Szybko umieszcza cenne przedmioty w schowku i mozolnie odpiłowuje kromkę z przydziałowego chleba, który próbuje jeść popijając kawą. Za chwilę automat przypomina o porannym czytaniu biblii, i „Mein Kampf” wjeżdża na stół przerywając kaczorowi konsumpcję. Następnie Donald jest odprowadzony pod eskortą do fabryki amunicji, gdzie obsługuje taśmę z nabojami, na której co jakiś czas pojawiają się portrety fuhrera, któremu musi salutować. W przerwie na ścianie za plecami kaczora pojawia się dekoracja z uroczym górskim widoczkiem. Teraz jest czas na gimnastykę polegającej na ćwiczeniu salutowania. Kaczor wraca do pracy, ale nie nadąża za taśmą, na której pojawiają się naboje coraz większego kalibru, i przeżywa załamanie nerwowe, w którym ma wizje pląsających i śpiewających pocisków. Donald budzi się we własnym łóżku, w piżamce w gwiazdki i paski z amerykańskiej flagi. Portret na stoliku obok przedstawia prezydenta USA, a statuetka prezentuje się w dumnym geście, symbolu amerykańskiej wolności i niepodległości.

Kłopoty z psem 8.5

Podczas pogoni za Jerry'm kot Tom wpada wprost na buldoga Spike'a, który - delikatnie mówiąc - nie jest tym zachwycony. Pies przepędza Toma, jednak, gdy Jerry chce mu za to podziękować, sam zostaje uwięziony w starym zegarze. Kot i mysz zawierają czasowe przymierze, by pozbyć się gburowatego buldoga.

Terror on the Midway 5.0

Clark i Lois odwiedzają jedno z cyrkowych przedstawień, których główną atrakcją jest gigantyczny goryl. Podczas pokazu małpa uwalnia się i zaczyna ścigać Lois. Zamieszanie powoduje ucieczkę innych zwierząt, a zaprowadzić ład i porządek może jedynie Superman.


Electric Earthquake 7.0

Indiański naukowiec żąda oddania Manhattanu swojemu ludowi. Gdy władze odmawiają, postanawia wykorzystać swój wynalazek, by wywołać trzęsienie ziemi. Chcąc ratować miasto Superman musi zniszczyć podwodny kompleks, w którym uwięziona jest Lois Lane.

The Bulleteers 6.0

Trójka bandytów wykorzystuje samolot, wyglądający niczym wielki pocisk, by sterroryzować Metropolis. Gdy burmistrz odmawia okupu złoczyńcy zaczynają niszczyć kolejne budynki. Na ich drodze staje jednak Superman.

Japoteurs 6.5

W Ameryce powstaje gigantyczny bombowiec, podczas testu którego trzech japońskich szpiegów przejmuje nad nim kontrolę. Na szczęście w samolocie znajduje się Lois Lane, która powiadamia o porwaniu. Na ratunek reporterce jak zwykle wyrusza Superman.

The Arctic Giant 7.0

Podczas ekspedycji na Antarktydzie odnalezione zostaje zamrożone ciało tyranozaura. Gigant zostaje przewieziony do Metropolis, gdzie w wyniku wypadku odmarza i zaczyna niszczyć miasto. By zapobiec dalszym zniszczeniom Superman rusza do walki z monstrum.

Billion Dollar Limited 6.0

Z Metropolis wyrusza pociąg wypełniony złotem, które próbują zdobyć czterej bandyci. Co prawda udaje im się wyeliminować strażników, ale pojawia się Superman i niweczy ich kolejne próby zatrzymania pociągu.

The Magnetic Telescope 7.0

Szalony naukowiec tworzy teleskop mogący za pomocą przyciągania magnetycznego ściągać asteroidy. Podczas eksperymentu udaje mu się przyciągnąć ogromną kometę, której uderzenie zniszczy miasto. Jak zwykle na ratunek przybywa Superman.

Volcano 7.0

Clark i Lois zostają wysłani a wyspę Monokoa, gdzie właśnie uaktywnił się wulkan. Po ich przybyciu dochodzi do erupcji, a Lois zostaje odcięta przez lawę. Oczywiście jak zwykle w porę przybywa Superman.

Słowa kluczowe