Krótkometrażowy 1943

Przedstawiamy listę 96 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1943 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Education for Death

Młode niemieckie małżeństwo ma syna Hansa, który zostaje wcielony do Hitlerjugend, gdzie pod wpływem propagandowych lekcji jego czysty, dziecięcy umysł szybko ulega indoktrynacji nazistowskiej. Hans wyrasta na dorodnego, niemieckiego młodzieńca oddanego III Rzeszy. Jego idolami stają się Hitler,Goebbels i Goering. Maszeruje defiladowym krokiem wraz z innymi omamionymi wizją wspaniałej przyszłości pod myslą przewodnią "Mein Kampf", w marszu, którego kresem jest śmierć.

Mysz na wojnie 7.2

Typowe potyczki między Tomem i Jerry'm nabierają iście wojennego charakteru. Bohaterowie rzucają w siebie jajkami niczym granatami, Jerry zrzuca na Toma żarówki służące za bomby lotnicze... Jak zakończy się ta batalia?

The Lonesome Mouse

Jerry zrzuca na Toma cenną wazę, co sprawia, że wsciekła właścicielka kocura wyrzuca go z domu. Jerry początkowo na całego cieszy się wolnością, ale po pewnym czasie robi mu się żal kota. Zwierzaki zawierają pakt - Jerry nie będzie wchodził w drogę Mamie, a wzamian Tom będzie się z nim dzielił jedzeniem. Jak długo utrzyma się taki pokój?


Baby Puss 7.1

Mała właścicielka Toma obmyśliła właśnie nową zabawę - ubiera kota w pieluszkę, wmusza mu smoczek i układa w kołysce... Upokorzony Tom nie ma innego wyjścia, jak poddawać się tym torturom. Gdy dziewczynka wychodzi, kocur ma nadzieję na szybki powrót do normalnego stanu, jednak nie pozwala mu na to Jerry. Złośliwy gryzoń zaprasza do domu przyjaciół Toma, którzy kontynuują poniżającą "zabawę w niemowlaka"...

Jungle Drums

W afrykańskiej dżungli grupa niemieckich żołnierzy,pod przykrywką kapłanów lokalnego bóstwa próbuje wydobyć sekretne plany aliantów ukryte przez Lois Lane. Jak zwykle na pomoc reporterce rusza Superman, pytanie tylko czy zdąży nim Lois zostanie złożona w ofierze?

Secret Agent

Clark Kent pomaga kobiecie ściganej przez gangsterów, ale sam zostaje przez nich schwytany. Gdy odkrywa, że są to niemieccy szpiedzy a ścigana ma listę członków ich organizacji, nadchodzi czasy by Superman wkroczył do akcji.

The Underground World

Clark i Lois wyruszają wraz z synem zaginionego naukowca do podziemnego kompleksu jaskiń. Nieoczekiwanie okazuje się, że są one zamieszkałe przez rasę ludzi sokołów.

The Mummy Strikes

Asystentka znanego archeologa zostaje oskarżona o jego otrucie. Kilka dni później Clark Kent zostaje zaproszony do muzeum gdzie dr Wilson odkrył prawdziwą przyczynę śmierci naukowca. Niestety przez przypadek uwalniają klątwę faraona.

Słowa kluczowe