Krótkometrażowy 1953

Przedstawiamy listę 138 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1953 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wariacje animacji 7.4

"Wariacje animacji" to krótki odcinek Zwariowanych Melodii, poświęcony postaci Kaczora Duffy'ego. Główny bohater musi improwizować na każdym kroku, bowiem animator co chwilę zmienia jego wygląd, kostiumy, ścieżkę dźwiękową, a nawet główne tło.

For Whom the Bulls Toil

Goofy przemierzając Meksyk spotyka na drodze zawziętego byka, z którym musi się rozprawić, aby kontynuować podróż. Byk atakuje Goofiego, zmuszając do konfrontacji, ale Goofy daje bykowi radę w tak malowniczy sposób, że obserwujący zajście Meksykanie biorą go za wielkiego matadora, i w chwili, gdy przybywa on do Mexico City, ubierają go w kostium matadora i stawiają do walki z innym bykiem. Niechętny Goofy próbuje uniknąć walki z olbrzymim zwierzęciem, aczkolwiek w rezultacie, choć przypadkowo, kolejny raz udaje mu się pokonać byka.

Kolejarskie słowo 6.3

Opowieść o ciężkiej pracy kolejarzy z węzła kolejowego w Tarnowskich Górach. W Szczecinie pracuje Wielka Huta, hutnicy codziennie wzbogacają Polskę w żelazo, ale do tego potrzeba dużo koksu, który trzeba dowieźć z odległego Śląska. Z parowozowni w Tarnowskich Górach wyrusza codziennie setki składów pociągów z towarami, na które czeka cała Polska. Wyrusza także z transportem koksu do Szczecina maszynista Jan Szamot z pomocnikiem Feliksem Kucharskim. Czy zdążą go dowieść punktualnie?


Koziołeczek

Babcia opowiada małemu koziołeczkowi o upartym i nieposłusznym, starym koźle, którego spotkała zasłużona kara. Rozbrykany koziołeczek wzruszony opowiedzianą historią staje się grzeczny.

Słowa kluczowe