Krótkometrażowy 1957

Przedstawiamy listę 97 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Łobuzy 7.3

Nagrodzone uczucia 6.3

Statyczna animacja nawiązująca do twórczości infantylnego malarza Jana Płaskocińskiego. W sposób ironiczny zostały zobrazowane dzieje szczęśliwej, młodzieńczej miłości pewnego nieśmiałego i bojaźliwego człowieka.

Sopot 1957 7.0

Relacja z Sopotu podczas sezonu letniego. Rozpoczyna się od Sopockiego Festiwalu Jazzowego i występu gości zagranicznych. Później niezmiernie żartobliwy przekaz z sopockiej plaży a wieczorem spacer po deptaku i molo. Także przekaz z pierwszych wyborów Miss Polonia. Nie zabrakło kamery w słynnym Grand Hotelu oraz na bezalkoholowej dyskotece...


Tabasco Road 5.0

Speedy Gonzales to najszybsza mysz w całym Meksyku. Pewnego dnia próbuje uratować swoich dwóch pijanych przyjaciół, którzy utknęli w alei kotów...

Rozbijemy zabawę 6.4

Trwa szalona impreza studencka w parku. Zabawa w pełni: tańce, rozbawione dziewczyny, skoczna muzyka. W pewnej chwili na imprezę wdziera się banda chuliganów. Dochodzi do bijatyki i tańcząca młodzież zostaje przepędzona.

Morderstwo 5.3

Jedna z pierwszych szkolnych etiud Romana Polańskiego. Opowiada, bardzo krótko i prostymi środkami, historię morderstwa dokonanego na pewnym mężczyźnie. Jest ono jednak pokazane zupełnie innaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Mars and Beyond 7.0

Film opowiada o powstaniu i rozwijaniu się życia na ziemi o raz innych planetach w szczególności na marsie. Pokazuje również jak człowiek poznawał otaczający go świat oraz inne planety układu słonecznego. Przedstawia też hipotetyczną wizję kolonizacji czerwonej planety.

La cravate 6.6

Film opowiada o młodym uczuciowym mężczyźnie, który usiłuje zdobyć miłość niestałej kobiety. W tym celu udaje się do wyjątkowego sklepu, gdzie atrakcyjna właścicielka handluje głowami, które nie tylko zmieniają wygląd kupującego, ale i jego osobowość. Podczas gdy młodzieniec wypróbowuje kolejne postacie by uwieść ukochaną, sprzedawczyni zakochuje się w jego oryginalnej głowie i zabiera ją do domu.

Ludzie z pustego obszaru 7.0

Film opowiada o pewnej grupie młodzieży, która stara się żyć i bawić pomimo trudności jakie sprawia im otaczający ich świat. Często pochodzą z biednych rodzin. Nie pracują, bo nie mogą, albo nie chcą. Czas spędzają na spotkaniach z przyjaciółmi i szlajaniu się po mieście.

Paragraf zero 7.0

Warszawa wieczorem, piękne fasady budynków, lśniące samochody, taką lubią ją oglądać warszawiacy. Ale jest też druga, ciemna strona stolicy: prostytucja. Walczyć z nią muszą dzielni milicjanci z warszawskich komisariatów.

Słowa kluczowe