Krótkometrażowy 1957

Przedstawiamy listę 91 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Łobuzy 7.3

Nagrodzone uczucia 7.0

Statyczna animacja nawiązująca do twórczości infantylnego malarza Jana Płaskocińskiego. W sposób ironiczny zostały zobrazowane dzieje szczęśliwej, młodzieńczej miłości pewnego nieśmiałego i bojaźliwego człowieka.

Tabasco Road 5.0

Speedy Gonzales to najszybsza mysz w całym Meksyku. Pewnego dnia próbuje uratować swoich dwóch pijanych przyjaciół, którzy utknęli w alei kotów...


Rozbijemy zabawę 6.6

Trwa szalona impreza studencka w parku. Zabawa w pełni: tańce, rozbawione dziewczyny, skoczna muzyka. W pewnej chwili na imprezę wdziera się banda chuliganów. Dochodzi do bijatyki i tańcząca młodzież zostaje przepędzona.

Morderstwo 5.7

Jedna z pierwszych szkolnych etiud Romana Polańskiego. Opowiada, bardzo krótko i prostymi środkami, historię morderstwa dokonanego na pewnym mężczyźnie. Jest ono jednak pokazane zupełnie innaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Mars and Beyond 7.0

Film opowiada o powstaniu i rozwijaniu się życia na ziemi o raz innych planetach w szczególności na marsie. Pokazuje również jak człowiek poznawał otaczający go świat oraz inne planety układu słonecznego. Przedstawia też hipotetyczną wizję kolonizacji czerwonej planety.

La cravate 6.0

Film opowiada o młodym uczuciowym mężczyźnie, który usiłuje zdobyć miłość niestałej kobiety. W tym celu udaje się do wyjątkowego sklepu, gdzie atrakcyjna właścicielka handluje głowami, które nie tylko zmieniają wygląd kupującego, ale i jego osobowość. Podczas gdy młodzieniec wypróbowuje kolejne postacie by uwieść ukochaną, sprzedawczyni zakochuje się w jego oryginalnej głowie i zabiera ją do domu.

Zoom and Bored

Kojot Wiluś wciąż bezowocnie poluje na Strusia Pędziwiatra, tworząc coraz dziwniejsze plany działania. Próbuje schwytać swą niedoszłą ofiarę z pomocą słoika wściekłych pszczół, ceglanej ściany, harpuna i katapulty.

Scrambled Aches

Kojot Wiluś po raz kolejny korzysta z zasobów katalogu Acme i zamawia odwodniony głaz, który zamierza zrzucić na Strusia. Do niezwykłego produktu dodaje kroplę wody, by zwiększył się on do zwyczajowych rozmiarów kamienia. Jak nietrudno się domyślić, głaz powiększa się akurat w chwili, gdy Kojot znajduje się tuż pod nim...

One Droopy Knight

Sir Droopalot i Sir Butchalot (Droopy i Butch) rywalizują o rękę córki Króla. Zdobędzie ją ten, który pokona smoka.

Słowa kluczowe