Krótkometrażowy 1957

Przedstawiamy listę 94 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Łobuzy 7.3

Morderstwo 5.3

Jedna z pierwszych szkolnych etiud Romana Polańskiego. Opowiada, bardzo krótko i prostymi środkami, historię morderstwa dokonanego na pewnym mężczyźnie. Jest ono jednak pokazane zupełnie innaczej, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Nagrodzone uczucia 6.3

Statyczna animacja nawiązująca do twórczości infantylnego malarza Jana Płaskocińskiego. W sposób ironiczny zostały zobrazowane dzieje szczęśliwej, młodzieńczej miłości pewnego nieśmiałego i bojaźliwego człowieka.


Sopot 1957 7.0

Relacja z Sopotu podczas sezonu letniego. Rozpoczyna się od Sopockiego Festiwalu Jazzowego i występu gości zagranicznych. Później niezmiernie żartobliwy przekaz z sopockiej plaży a wieczorem spacer po deptaku i molo. Także przekaz z pierwszych wyborów Miss Polonia. Nie zabrakło kamery w słynnym Grand Hotelu oraz na bezalkoholowej dyskotece...

Tabasco Road 5.0

Speedy Gonzales to najszybsza mysz w całym Meksyku. Pewnego dnia próbuje uratować swoich dwóch pijanych przyjaciół, którzy utknęli w alei kotów...

Rozbijemy zabawę 6.4

Na zorganizowaną przez Polańskiego studencką prywatkę wkraczają chuligani, którzy wszczynają bójkę. Legenda głosi, że reżyser nie powiadomił uczestników filmowanej imprezy o jej planowanym przebiegu. Wszyscy goście byli przekonani, że Polański chce jedynie sfilmować ich zabawę i nie spodziewali się wtargnięcia niepowołanych gości.

Mars and Beyond 7.0

Film opowiada o powstaniu i rozwijaniu się życia na ziemi o raz innych planetach w szczególności na marsie. Pokazuje również jak człowiek poznawał otaczający go świat oraz inne planety układu słonecznego. Przedstawia też hipotetyczną wizję kolonizacji czerwonej planety.

La cravate 6.6

Film opowiada o młodym uczuciowym mężczyźnie, który usiłuje zdobyć miłość niestałej kobiety. W tym celu udaje się do wyjątkowego sklepu, gdzie atrakcyjna właścicielka handluje głowami, które nie tylko zmieniają wygląd kupującego, ale i jego osobowość. Podczas gdy młodzieniec wypróbowuje kolejne postacie by uwieść ukochaną, sprzedawczyni zakochuje się w jego oryginalnej głowie i zabiera ją do domu.

Ludzie z pustego obszaru 7.0

Film opowiada o pewnej grupie młodzieży, która stara się żyć i bawić pomimo trudności jakie sprawia im otaczający ich świat. Często pochodzą z biednych rodzin. Nie pracują, bo nie mogą, albo nie chcą. Czas spędzają na spotkaniach z przyjaciółmi i szlajaniu się po mieście.

Paragraf zero 7.0

Warszawa wieczorem, piękne fasady budynków, lśniące samochody, taką lubią ją oglądać warszawiacy. Ale jest też druga, ciemna strona stolicy: prostytucja. Walczyć z nią muszą dzielni milicjanci z warszawskich komisariatów.

Słowa kluczowe