Krótkometrażowy 1959

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bulandra i diabeł 8.0

Filmowa realizacja opowiadania Gustawa Morcinka, o górniku, który zmusił diabła, aby ten wykonywał za niego prace w kopalni.

Down to Mirth 6.0

Szalony naukowiec tworzy maszynę antygrawitacyjną, chcąc zemścić się na swoich kolegach którzy go wyśmiali. Gdy kolejne części miasta zostają pozbawione grawitacji, pojawia się przyjazny duszek Kacper i ratuje sytuację.


Słoń 8.0

Etiuda fabularna na podstawie opowiadania Sławomira Mrożka pod tym samym tytułem. Z konieczności posiadania słonia w fikcyjnym zoo rodzi się pomysł jego zrobienia. Powstaje olbrzymie, dmuchane zwierzę, które zamiast stać się główną atrakcją, odlatuje na oczach wycieczki szkolnej.

Wild About Hurry

Kojot Wilus opracowuje kolejne podstępy, które mają mu zapewnić obiad pod postacią Strusia Pędziwiatra. Tym razem sięga po sanki z napędem rakietowym, głaz zrzucany z urwiska oraz olbrzymią żelazną kulę prosto z katalogu Acme.

Różne przygody Gąski Balbinki

Balbinka gra na rogu. Dwie kozy wtórują jej swoimi głosami, kłócąc się o to, która robi to lepiej. Jedna koza traci róg w pojedynku, Balbinka przyprawia jej ten, na którym grała.

Hot-Rod and Reel!

Kojot Wiluś w swoim polowaniu na Strusia Pędziwiatra wykorzystuje swoje najbardziej wymyślne wynalazki - broń ukrytą w kamerze, kuszę z laskami dynamitu zamiast strzał i rower z napędem rakietowym. Szybko okazuje się, że im bardziej skomplikowany wynalazek, tym mniej skuteczny...

Pajacyk, piesek i płomień

Pajacyk wzbija się w powietrze na latawcu. Zachłanny płomień atakuje latawiec. Pajacyk dzielnie walczy z ogniem.

Dzieje bezdomnej piłeczki

Księżyc magiczną pałeczką ożywia zabawki na wystawie. Lalka wyrzuca piłeczkę, która wędruje z rąk do rąk, aż wreszcie trafia do dzieci w przedszkolu.

Słowa kluczowe