Krótkometrażowy 1963

Przedstawiamy listę 62 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Yellowstone Cubs

Dwa małe niedźwiadki Tuffy i Tubby oddalają się od swojej mamy i spędzają całe lato baraszkując w Narodowym Parku Yellowstone. Tymczasem mama niedźwiedzica szuka ich śladów próbując odnaleźć niesforne misie.

Hare-Breadth Hurry 3.0

Bugs przy pomocy super witamin dodających wigoru wciela się w rolę sprintera - Strusia Pędziwiatra, który się nadwyrężył. Szczęśliwie, nawet gdy witaminy zawodzą, udaje mu się przechytrzyć Kojota, choć jak zwykle Kojot oszukuje jak może. Film zawiera wiele skomplikowanych gagów. Choćby wtedy, gdy Wile E na szczycie wzgórza wystawia Bugsowi jako cel marchewkę na pokuszenie.


Philbert (Three's a Crowd)

W tym sitcomie, gdzie akcja na żywo przeplata się z elementami animowanymi, rysownik Griff wymyśla Philberta, postać komiksową. Philbert posiada zdolność ożywania w formie kilkunastocentymetrowej, i wywołuje zamieszanie w relacjach między Griffem i jego dziewczyną, Angelą, na wieść planach matrymonialnych Griffa.

Akcionery

Krytyka zachodniego imperializmu. Bezgranicznie naiwny robotnik uwierzył w to, że zostawszy akcjonariuszem spółki, zdobędzie tym samym prawo do zarządzania fabryką. Niestety to nie uratowało go ani od utraty pracy ani od nędzy...

Haircut #3

Haircut #3 to kolejny eksperymentalny film Warhola, przedstawiciela nurtu awangardy. Nakręcony w Nowym Jorku niemy zapis na taśmie czarno-białej przedstawia obcinanie włosów Johnny'emu Doddowi przez Billy'ego Name'a.

Appassionata

Zimowym wieczorem 1920 roku Włodzimierz Lenin (Boris Smirnov) spotkał się w mieszkaniu Peszkowej z Maksymem Gorkim. W piecyku dymi wilgotne drewno, a dwaj myśliciele prowadzą serdeczną rozmowę o przyszłości Rosji. Lenin jakby kontynuuje swój spór z Herbertem Wellsem, mówi o roli artysty w życiu społeczeństwa, o jego miejscu w walce o pomyślność kraju. Do Gorkiego przychodzi z wizytą pianista Issay Dobrowen. Lenin słucha w jego wykonaniu muzyki Chopina, a następnie "Appassionaty" Beethovena...

Ty 8.0

Słowa kluczowe