Krótkometrażowy 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 104 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Babcia

6,8
Surrealistyczna opowieść o małym chłopcu i jego specyficznej rodzinie. Animacja miesza się ze zdjęciami aktorskimi. Fabuła opowiada o narodzinach i życiu małego chłopca, który nie jest akceptowany przez rodziców. Matka i ojciec terroryzują go i znęcają się nad nim. Pewnego dnia, chłopiec postanawia wyhodować sobie na łóżku babcię, która będzie go kochać.
W domu Braciszka pojawia się surowa i groźna Panna Bock, która natychmiast podporządkowuje sobie wszystkich członków rodziny. Braciszek nie jest zadowolony z ciągłych zakazów i ograniczeń Panny Bok, dlatego postanawia się na niej zemścić. Z pomocą przychodzi mu, oczywiście, wierny przyjaciel Karlsson.


Swoista biografia sławnego w latach siedemdziesiątych hochsztaplera Czesława Śliwy alias Jacka Ben Silbersteina. Jego największym wyczynem było założenie fikcyjnego konsulatu austriackiego we Wrocławiu. Człowiek, który ukończył szkołę podstawową i jedną klasę zawodówki.

Apel

6,9
Apel w obozie koncentracyjnym. Padają komendy: „Padnij! Powstań!”. Człowiek, który się sprzeciwił, zostaje natychmiast zastrzelony. Wtedy powstają powoli pozostali więźniowie. Giną. Pozostał jeden, który skulił się, gdy inni stali...
Adaptacja filmowa noweli Jarosława Iwaszkiewicza. Czterdziestoletni Karol Starski mieszka samotnie w leśniczówce. Nie osiągnął sukcesu zawodowego, nie ułożyło się też życie osobiste. Rozpadło się jego małżeństwo, a chory na serce mężczyzna pragnie tylko spokoju. Nawet w imieniny, które przypadają w listopadowy ponury dzień. Spotyka go jednak niespodzianka – zjawia się nagle matka, której nie widział 4 lata. Karol ma do niej żal, że poświeciła się karierze aktorskiej, nigdy nie ofiarowała mu macierzyńskiej miłości. Czy szczera i bolesna rozmowa matki z synem jest w stanie cokolwiek zmienić po tak wielu latach?

Syn

Film przedstawia historię pewnej rodziny mieszkającej na wsi. Rano ojciec wychodzi na pole, by przy pomocy pługu orać ziemię. Po pracy wraz z małżonką cierpliwie wyczekują powrotu swojego syna. Ten wraca z pracy do domu dopiero w nocy. Matka przygotowała dla swojego dziecka posiłek, on jednak podczas niego czyta gazetę nie interesując się nawet swoimi bliskimi. Następnego ranka syna znów już nie ma, a dla rodziców rozpoczyna kolejny ciężki dzień...
Julian Józef Antonisz w zabawny sposób opowiada dzieciom proces produkcyjny książki od wycinania drzewa w lesie, poprzez produkcję papieru aż do gotowej książki, która trafia do rąk czytelników.

Kostnica

7,0
Klimatyczny dokument Jana Švankmajera o słynnej kaplicy zbudowanej z ludzkich kości i czaszek. Materiał do budowy tej niezwykłej świątyni dostarczyła szalejąca w XIV wieku czarna ospa, której ofiarami było od 40 do 70 tysięcy ludzi.
Skromny, krótkometrażowy dokument, a zarazem jeden z najbardziej poruszających antywojennych filmów. Obraz żołnierza i kombatanta jest tu całkiem odmienny od tego jaki lansowała propaganda PRL. Reżyser pokazuje straszliwą cenę, jakim przyszło zapłacić bohaterom filmu z ich "wojenną przygodę".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…