Krótkometrażowy 1977

Przedstawiamy listę 52 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fakir 7.0

Krótka animacja w kombinacji z piosenką, która opowiada o pewnym fakirze, który mimo, że dzielnie połykał gwoździe i spał sobie słodko na pinezkach, to jak się okazało, panicznie bał się... zastrzyku.


Z punktu widzenia nocnego portiera 7.5

Główny bohater to wartownik w zakładzie produkcyjnym, fanatycznie podchodzący do spraw dyscypliny. Skrupulatnie sprawdza torby, pisze meldunki na kierowników, jeśli magazyny są niezaplombowane. Z zamiłowaniem kontroluje swoich kolegów wędkarzy, zabiera im wędki – to jego hobby. Kontroluje młodzież spotykającą się w parkach i kinach, którą najchętniej umieszczałby w poprawczaku. Nienawidzi ludzi z długimi włosami i szerokimi spodniami...

Szpital 9.0

Dokumentalna obserwacja pracy na I oddziale chirurgii urazowej warszawskiego szpitala przy ul. Barskiej przyniosła niezwykłą relację z 31-godzinnego dyżuru, ukazującą szpitalną rzeczywistość Polski lat siedemdziesiątych.

Drogi telefonie 7.0

Narrator (Peter Greenaway) opowiada bardzo szczegółowo, różnorodne historie postaci o inicjałach H.C. i ich rozmowy przez telefon. Sceny te przeplatane są obrazami budek telefonicznych z różnych miejsc.

Bobik v gostyakh u Barbosa

Codziennie rano dziadek wyprowadza na spacer swojego ulubieńca, psa Barbosa. Potem zostawia go samego w domu aż do wieczora. Barbosa jest wówczas gospodarzem. Pewnego razu nudzi się w samotności, więc postanawia zaprosić w gości kolegę, psa Bobika. Wspólnie urządzają wielką zabawę w mieszkaniu, rujnując je doszczętnie. Wieczorem przychodzi dziadek...

Słowa kluczowe