Krótkometrażowy 1981

Przedstawiamy listę 72 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lykantropia 6.6

Opowieść o wilkołakach, którzy okażą się tylko ludźmi zmienionymi w bestie. 'Lykantropia' oparta jest na groteskowym pomyśle: grupa zgłodniałych wilków czyha na łakomy kąsek - człowieka; nagle jeden z nich zrzucając wilczą skórę, demaskuje swe człowieczeństwo, co go gubi - zostaje bowiem zjedzony przez dawnych współtowarzyszy; z kolei demaskują się kolejne wilki, każdego z nich czeka podobny los.

Pierwszy film 5.0

Film jest "przeróbką" pierwszego filmu w historii kina, a mianowicie "Wyjścia robotników z fabryki" braci Lumière. Reżyser Józef Piwkowski ukazuje tak jakby kulisy kręcenia tegoż dzieła poddając je różnorakim przetworzeniom.

Kilka ćwiczeń przygotowujących do niezależności 2.0

Konflikt międzypokoleniowy występował również w sowieckim Imperium. Pärn ukazuje napięte stosunki pomiędzy konformizmem i niezależnością, apelując do starszych, by nie łamali kręgosłupów moralnych młodym.


Alisa v strane chudes

Dziewczynka o imieniu Alicja przez króliczą norę dostaje się do Krainy Czarów, gdzie wydarzają się czarodziejskie przemiany i gdzie poznaje dziwne istoty: Czeszyrskiego kota, Marcowego zajączka, Czerwonego waleta i innych...

Barabaniada

Wierny przyjaciel gospodarza, który strzegł go od wszelkich napaści, nieoczekiwanie sam stał się ofiarą topora.

Bez tytułu

Ciąg obrazów zmontowanych na zasadzie strumienia mikrozdarzeń: dwie szklanki na kontuarze pustego dworcowego baru, gazeta niesiona przez wiatr po peronie, przejeżdżający pociąg, wzlatujące w powietrze ptaki, dziecięcy wózek zjeżdżający ze schodów. Obrazy pozornie bez związku, celebrowane w zwolnionym rytmie układają się w katalog filmowych cytatów i odwołań bliskich prywatnym fascynacjom autora.

Priklyucheniya Vasi Kurolesova

Animowany kryminał na motywach opowiadania Jurija Kowala. Opowieść o niepowodzeniach naiwnego wiejskiego chłopca Wasi Kurolesowa, wystrychniętego na dudka przez bandę miejscowych przestępców i oszustów...

Słowa kluczowe