Krótkometrażowy 1986

Przedstawiamy listę 80 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1986 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królik doświadczalny 3: On nigdy nie umiera 2.5

Porzucony przez ukochaną dziewczynę, mężczyzna nie może poradzić sobie z własną psychiką. Popada w depresję, w efekcie której zamierza popełnić samobójstwo. Desperacka próba kończy się jednak niepowodzeniem, a mężczyzna uświadamia sobie, że nic nie może go zabić.

Kapitan Eo 7.8

Kapitan Eo wraz ze swoją wierną załogą złożoną z obcych i robotów dostaje misję wręczenia podarunku dla okrutnej królowej jednego z odizolowanych światów. Po ciężkim locie załoga dociera do celu i zostaje pod przymusem dostarczona przed oblicze królowej. Jedyne co może ich ocalić to podarunek.

The Nativity 4.0

Derek i Margot to dwójka młodych archeologów, którym w pracy na stanowisku archeologicznym na Bliskim Wschodzie towarzyszy przyjaciel, Nomad Moki. Gdy wir w piasku wciąga ich do podziemnej starożytnej komnaty, przedostają się przez magiczne wrota do Jerozolimy w czasach, gdy narodził się Jezus. Cesarz August wydaje dekret, aby wszyscy mieszkańcy Palestyny zostali spisani. Jego matka, Maria będąca w zaawansowanej ciąży i jej mąż Józef muszą jechać z Nazaretu, gdzie mieszkają do Betlejem, rodzinnego miasta męża. Król Herod czując się zagrożony proroctwem zapowiadającym rychłe narodziny w Betlejem nowego króla, posyła tam swoich żołnierzy, aby zamordowali nowo narodzone dziecię.


Baioserapii 6.0

Grupka naukowców pracuje nad substancją powodująca przyśpieszenie wzrostu żywych organizmów. Nieomal na ukończeniu prac, kolejni członkowie grupy zostają zaatakowani przez tajemniczego, zamaskowanego mężczyznę. Jak się wkrótce okazuje jest to przybyły z przyszłości potwór chcący zdobyć substancję.

Ulica Krokodyli 7.2

Daniel and the Lion's Den

W tej opowieści Derek, Margot i Moki trafiają na dwór babilońskiego króla Baltazara. Ten pogański władca zakpił sobie z wiary uprowadzonych do Babilonu Izraelitów, bezczeszcząc na uczcie kultowe naczynia pochodzące z jerozolimskiej świątyni. Bóg posyła mu tajemniczą wiadomość w formie znaku zapisanego na pałacowej ścianie. Niezdolny odczytać znaczenia, posyła po proroka Daniela, by mu je wyjaśnił. Wiadomość zapowiada karę: upadek Babilonu, który będzie podbity przez Persów pod dowództwem króla Dariusza. Gdy Dariusz wkracza do Babilonu, Daniel wskutek intryg dworskich trafia do lwiej jamy.

Happy New Year, Charlie Brown!

Charlie Brown zostaje zaproszony na przyjęcie noworoczne zorganizowane przez Peppermint Patty. Co więcej, na liście gości widnieje rudowłosa dziewczynka, w której Charlie jest zakochany na śmierć i życie. Na drodze do dobrej zabawy stoi mu tylko konieczność ukończenia lektury "Wojna i pokój"...

Mötley Crüe: Uncensored

Krotki, treściwy dokument o wybrykach muzyków Motley Crue. Zawiera pięć klipów, które są przeplatane archiwalnymi, często prywatnymi nagraniami z życia muzyków, zarówno z trasy koncertowej jak i pracy w studio.

Luxo Jr. 6.7

Słowa kluczowe