Krótkometrażowy 1991

Przedstawiamy listę 107 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Franz Kafka 7.2

Film przedstawiający kilka lat z życia pisarza. Zrealizowany głównie w oparciu o jego Dzienniki. Ich język, bardziej chaotyczny i bezpośredni, jest inny niż w powieściach - ekspresyjny, soczysty, często dosadny, ale przede wszystkim detaliczny i oddający zmysłowość opisywanego świata. Kafka, jakiego nie znamy z nowel i aforyzmów, uwielbiający zanurzać się w cielesności, w fizjonomiach i zapachach ludzi, w patologicznych szczegółach ich ciała i ubioru, również bardzo chętnie w groteskowo uwydatnianej chudości i chorowitości swojego własnego ciała.


Adam 6.7

Ręka Boga stwarza Adama i umieszcza go na małej planecie. Z początku każda nowa czynność wykonywana przez pierwszego człowieka wymaga pomocy Siły Wyższej. Bóg zdaje sobie sprawę, że ta planeta jest za mała, więc umieszcza swoje dzieło na Ziemi. Lecz czy tu Adam sobie poradzi i będzie szczęśliwy?

Rabbit Ears: The Fool and the Flying Ship

Car Rosji ogłasza, że ktokolwiek kto zbuduje latający statek dostanie rękę jego córki, księżniczki. Kiedy do pałacu przybywa lokalny głupiec, wraz z piątką nadludzkich przyjaciół, Car próbuje zrobić wszystko, by to nie on poślubił księżniczkę.

Keep It for Yourself

Sophie przyjeżdża z Nowego Jorku do Francji. Chce spotkać się z mężczyzną, którego poznała kilka miesięcy temu. Na miejscu zastaje jego apartamentowiec pusty, a mężczyzna opuścił miasto, ponieważ bał się z nią spotkać.

Słowa kluczowe