Krótkometrażowy 1993

Przedstawiamy listę 135 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1993 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wallace & Gromit: Wściekłe gacie 7.5

Wallace kupuje Gromitowi na urodziny cyberspodnie, przez co brakuje mu pieniędzy na opłacenie rachunków. Aby sprostać zobowiązaniom finansowym postanawia dorobić wynajmując pewnemu pingwinowi pokój w swoim domu. Wkrótce się okazuje, iż pod maską życzliwości nowego sublokatora skrywany jest mroczny sekret.

89 mm od Europy 7.0

Tytułowe 89 milimetrów, to różnica między szerokością torów w Europie i byłym ZSRR. 89 milimetrów, które wyznaczają granicę dwóch światów. Ten krótki dokument pokazuje, jak robotnicy wymieniają koła pod jedym z dziesiątków pociągów, które przejeżdżają z Europy do byłego ZSRR.

Akuemon 6.0Kawa i papierosy III 7.3

Trzecie spotkanie przy kawie i papierosach. Tym razem w barze przesiaduję Iggy Pop i Tom Waits, dwaj znani muzycy. Rozmowa nie klei się, brakuje ciekawych tematów, a wszystko odbywa się przy paleniu papierosów i popijaniu kawy.

Nälkä 6.0

Młody chłopak gubi się w lesie i spotyka dwie dziwnie zachowujące się kobiety. Jak się wkrótce okazuje mają one kanibalistyczne skłonności, a każda próbuje go przekonać by zabił drugą. Nie wiedząc co robić wpada w sidła ludzkich bestii.

Jakub

W środku miasta rozbija się samochód wiozący krowy. Jedna z nich, uciekając w popłochu, wpada na siedmioletniego Jakuba. Przerażony chłopiec szuka schronienia w supermarkecie. Krowa wbiega za chłopcem do sklepu i wywołuje panikę. Wtedy Jakub staje w obronie zwierzęcia.

Słowa kluczowe