Krótkometrażowy 1999

Przedstawiamy listę 349 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czarna Żmija: Tam i z powrotem 7.7

Czarna Żmija postanawia zrobić dowcip swoim przyjaciołom. Zaprasza ich na przyjęcie i oznajmia, że razem z Baldrickiem skonstruowali wehikuł czasu, którym przeniosą się w przeszłość. Przyjaciele, jak to zwykle bywa, nie wierzą mu. Czarna Żmija postanawia im udowodnić, że się mylą. Wchodzą więc z Baldrickiem do wehikułu, który z założenia miał być tylko atrapą i na prawdę przenoszą się w przeszłość.

Das Clown 5.5

Stary antykwariusz nie mając dzieci przelewa swoje uczucia na klauna zabawkę. Pewnej nocy odczytuje zaklęcie w nieznanym mu języku i klaun ożywa. Problem w tym, że istota którą przyzwał to spragniony krwi demon.

Ballada o Wielkim Alu 7.3

Zrekonstruowana historia życia allozaura ochrzczonego przez paleontologów przydomkiem "Wielki Al".


The Green-Eyed Monster 1.0

Pewnej nocy Pamela nawiązuje kontakt z zaświatami dzięki staremu radiu. Gdy okazuje się, że nie jest to kawał dziewczyna, zaczyna rozmawiać z tajemniczym głosem z odbiornika. W trakcie rozmowy głos pokazuje jej wizję, w której chłopak Pameli - Robert spotyka się z inną kobietą. Zazdrosna i zła postanawia zabić ich oboje.

Galapagos

Archipelag Galapagos – nazywana ósmym cudem świata perła Pacyfiku – jest położony na równiku, około 965 km od Ekwadoru. Tworzy go 19 wysp (do największych należą m.in.: Santa Cruz, Isabela, San Cristobal, San Salvador i Santa Maria) oraz 42 mniejsze wysepki, z których tylko cztery są zamieszkane przez niecałe 20 tysięcy osadników. To jeden z najwspanialszych rezerwatów na naszej planecie, o niespotykanej nigdzie indziej "kolekcji" fauny i flory. Ponad 160 lat temu archipelag Galapagos diametralnie zmienił sposób myślenia o przyrodzie. Wizyta na Galapagos w 1835 r. zainspirowała Karola Darwina do stworzenia teorii ewolucji. Ekosystem archipelagu zachował się w dużej mierze w swoim pierwotnym kształcie, dzięki znacznemu oddaleniu od stałego lądu. Także dziś naukowcy, zafascynowani fenomenem relatywnie młodego (powstałego "zaledwie" kilka milionów lat temu) i podlegającego ciągłym przemianom archipelagu, traktują Galapagos jako miejsce, którego różnorodność stwarza idealne warunki do studiowania procesów ewolucji oraz sił natury mogących wpłynąć na przetrwanie gatunków, w tym także naszego homo sapiens. Co więcej, dzięki rozwojowi technologii, współcześni badacze, w przeciwieństwie do Darwina, mają możliwość dokładnego zapoznania się ze światem podwodnym, który także podlega fascynującym przemianom ewolucyjnym.

"Psycho" Path

Dokument przedstawiający tworzenie Psychola, remake'u Psychozy w reżyserii Gusa Van Santa.

La puce

Czternastoletnia Marion (Isild Le Besco) spędza wakacje nad morzem w Normandii. Jest w konflikcie ze swoją matką (Catherine Belkhodja) i rodziną. Spotyka tam 35-letniego Marca (Olivier Marchal), do którego się zbliża. Po powrocie do Paryża spotyka się z nim jeszcze kilka razy, ale tym razem chce uprawiać z nim seks.

Turn the Page

Dramatyczna historia samotnej matki, która próbuje utrzymać nastoletnią córkę. Historia pokazana z punktu widzenia matki, striptizerki i prostytutki, jak również jej 12-letniej córki, która widzi rzeczy zbyt drastyczne jak na swój wiek.

Słowa kluczowe