Krótkometrażowy 1999

Przedstawiamy listę 342 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1999 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czarna Żmija: Tam i z powrotem 7.6

Czarna Żmija postanawia zrobić dowcip swoim przyjaciołom. Zaprasza ich na przyjęcie i oznajmia, że razem z Baldrickiem skonstruowali wehikuł czasu, którym przeniosą się w przeszłość. Przyjaciele, jak to zwykle bywa, nie wierzą mu. Czarna Żmija postanawia im udowodnić, że się mylą. Wchodzą więc z Baldrickiem do wehikułu, który z założenia miał być tylko atrapą i na prawdę przenoszą się w przeszłość.

Das Clown 5.5

Stary antykwariusz nie mając dzieci przelewa swoje uczucia na klauna zabawkę. Pewnej nocy odczytuje zaklęcie w nieznanym mu języku i klaun ożywa. Problem w tym, że istota którą przyzwał to spragniony krwi demon.

Ballada o Wielkim Alu 8.0

Zrekonstruowana historia życia allozaura ochrzczonego przez paleontologów przydomkiem "Wielki Al".


The Green-Eyed Monster 1.0

Pewnej nocy Pamela nawiązuje kontakt z zaświatami dzięki staremu radiu. Gdy okazuje się, że nie jest to kawał dziewczyna, zaczyna rozmawiać z tajemniczym głosem z odbiornika. W trakcie rozmowy głos pokazuje jej wizję, w której chłopak Pameli - Robert spotyka się z inną kobietą. Zazdrosna i zła postanawia zabić ich oboje.

Galapagos

Film ten jest zapisem ekscytującej i bogatej w odkrycia wyprawy na ekwadorski archipelag, w której uczestniczyła dr Carole Baldwin, naukowiec The Smithsonian Institution specjalizujący się w biologii morskiej.

"Psycho" Path

Dokument przedstawiający tworzenie Psychola, remake'u Psychozy w reżyserii Gusa Van Santa.

La puce

Czternastoletnia Marion (Isild Le Besco) spędza wakacje nad morzem w Normandii. Jest w konflikcie ze swoją matką (Catherine Belkhodja) i rodziną. Spotyka tam 35-letniego Marca (Olivier Marchal), do którego się zbliża. Po powrocie do Paryża spotyka się z nim jeszcze kilka razy, ale tym razem chce uprawiać z nim seks.

Turn the Page

Dramatyczna historia samotnej matki, która próbuje utrzymać nastoletnią córkę. Historia pokazana z punktu widzenia matki, striptizerki i prostytutki, jak również jej 12-letniej córki, która widzi rzeczy zbyt drastyczne jak na swój wiek.

Słowa kluczowe