Krótkometrażowy 2000

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 434 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekranizacja słynnej powieści Fiodora Dostojewskiego o tym samym tytule, z muzyką Janusza Hajduna. Zbrodnia i kara to opus magnum Piotra Dumały. Prawdę o ludzkiej psyche wyraził tu z mistrzostwem godnym Bergmana. W filmie nie pada ani jedno słowo, ale perfekcyjna narracja sprawia, że akcja, stany umysłu zabójcy i sceneria Petersburga pozostają w doskonałej jedności, a najprostsze przedmioty, zegarek czy siekiera, "mówiąc o sobie" mówią o Raskolnikowie. Stwarza to precyzyjną notację stanów umysłu zabójcy i portret psychologiczny równie głęboki jak ten, który Dostojewski oddał słowami.
Królowa Waszti odmawia wykonania królewskiego życzenia, przez co zostaje wygnana z kraju a na jej miejsce wybrana zostaje wbrew swojej woli Esther, prosta dziewczyna z ludu, krewna Mordechaja znienawidzonego przez Hamana, królewskiego namiestnika. Mordechaj i Esther przypadkowo dowiadują się o zamachu na życie króla zorganizowanego przez anarchistów Groszkowych Braci i udaremniają ten zamiar, co potęguje nienawiść Hamana obawiającego się o swoją pozycję. Wykorzystując okazję incydentu, knuje intrygę podstępnie nakłaniając nieświadomego króla Kserksesa do podpisania edyktu skazującego na wygnanie na Wyspę Wiecznego Łaskotania cały groszkowy naród, w tym Ester oraz Mordechaja, sprytnie wiążąc jego osobę z zamachem. Zdesperowana Ester zaprasza Kserksesa wraz z Hamanem na ucztę, podczas której wstawia się za swoim narodem i za kuzynem Mordechajem. Król przypomina sobie zasługi Mordechaja i cofa swoje postanowienie, zamieniając je na karę dla złego Hamana, a w jego miejsce ustanawiając Mordechaja pierwszym ministrem i zaufanym króla.
Stainboy to młody superbohater, który bez żadnego entuzjazmu walczy z dość dziwnymi (jak on sam) złoczyńcami. Ta 5-minutowa animacja flash autorstwa Tima Burtona, składa się z 6 równie krótkich epizodów.


Setsuna cierpi z powodu uczucia, którym zdecydowanie nie powinien darzyć własnej siostry. Jakby tego było mało posiada nadprzyrodzone zdolności, których nie rozumie. Anioły i demony krążą nad miastem. Zbliża się dzień przebudzenia Alexiel, legendarnego anioła walczącego z Bogiem, który odrodził się w jego ciele.
Korporacja UMBRELLA wysyła do Racoon City pięciu komandosów, mających odszukać ukrywającą się gdzieś w mieście dr Chameleon. W jednym z magazynów oddział zostaje zaatakowany przez olbrzymiego mutanta. Udaje im się go zniszczyć, ale dzięki nowemu rodzajowi wirusa odradza się on w zwierzętach, mających kontakt ze szczątkami.
Ojciec żegna się ze swą małą córką i odjeżdża. Życie toczy się dalej, mijają lata. Dziewczynka rośnie zamieniając się w młodą dziewczynę, kobietę... Mimo upływu czasu wciąż wraca w miejsce pożegnania, wyczekując ojca.
Młody mężczyzna tworzy wirusa komputerowego i wpuszcza go do systemu bankowego, celem wymazania swoich długów. Akcja przenosi się do wnętrza systemu, gdzie wirus pokonuje kolejne zabezpieczenia i strażników by wykonać swoją misję.
Historia grupy małych ptaszków przesiadających wspólnie na drucie telefonicznym. Pewnego razu dołączyć się chce do nich większy ptak, tamte jednak nie chcą go zaakceptować w swoim towarzystwie. Podejmują się więc różnych sposobów, aby pozbyć się nieproszonego gościa...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…