Krótkometrażowy 2001

Przedstawiamy listę 437 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Star 7.4

Krótka historia przedstawiającą nieznośną, kapryśną gwiazdę, której asystent, w akcie zemsty za lata pełne poniżeń, zatrudnił szalonego kierowcę. Zapewni on gwieździe prawdziwy huragan emocji w drodze na jej publiczny występ.

Sum tak zwany olimpijczyk 7.0

Wędkarz Tadeusz Pień jest przypadkowym świadkiem morderstwa, jakiego dokonuje jedna z grup przestępczych zza wschodniej granicy. Iwan P. i Szura W. pod naciskiem swego szefa - Dzijadzi Stjopy, postanawiają zlikwidować niewygodnego świadka. Tadek wraz ze swym przyjacielem - Ryszardem mają przesrane... Ryśkowi grozi podwójne niebezpieczeństwo: z jednej strony kryminalyści, a z drugiej jego własna żona Krystyna (120 kg żywej wagi), która nie jest zachwycona poczynaniami męża...

Męska sprawa 7.2

"Męska sprawa" opowiada historię 13-letniego Bartka (Bartosz Idczak) z biednej łódzkiej rodziny. Matka z trudem utrzymuje rodzinę, składając plastikowe lalki. Ojciec, były piłkarz-amator, jest bezrobotny. Jedynym środkiem wychowawczym, jaki stosuje wobec syna jest pasek od spodni. Na dziecku wyładowuje swoje frustracje.


The Follow 6.7

Trzeci z serii filmików "The Hire". Pewien manager filmowy wynajmuje kierowcę, aby śledził żonę znanego aktora. Nasz bohater, chociaż niechętnie, zaczyna czuć do aktorki sympatię i coraz łagodniej podchodzić do swojego zadania. Kiedy w końcu spotka się z nią twarzą w twarz, zmieni całkowicie swoje poglądy na sprawę.

Haunted Castle 5.0

Matka głównego bohatera - Johnny’ego - była sławną gwiazdą rockową, która spędziła swe ostatnie lata w tajemniczym zamku w samotności. Zgodnie z ostatnią wolą, po jej śmierci, Johnny zostaje wezwany do zamku matki w tajemniczy sposób. Po przybyciu Johnny daje sobie sprawę, że nic tu nie jest takie, jakim się zdaje. Zamek jest zamieszkany przez dziwne zjawy, które prowadzą go do Mefista, upiornego giermka pana D., demonicznego władcy zamku. Mefisto informuje Johnny’ego, że pan D. czeka na niego i wkrótce odpowie na wszystkie jego pytania.

Druga gwiazdka na lewo 7.0

Czas Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj gubi jeden z prezentów, wiezionych dla dzieci. Troje przyjaciół - świnka morska, chomik i królik, postanawiają wyręczyć Mikołaja i dostarczyć zgubioną paczkę adresatowi. W tym celu wyruszają w długą, jak na tak małe zwierzątka podróż.

Kai doh maru 3.0

Feudalna Japonia, X wiek. Trwa wyniszczająca walka zwaśnionych klanów o panowanie w targanej spiskami i skrytobójstwami stolicy kraju. Pośród tej krwawej pożogi rozgrywa się dramat Kintoki, której wpływowi rodzice zostają zamordowani przez okrutnego wuja. Ocalała cudem dziewczynka ucieka z miasta i chroni się w małej osadzie w górach. Mieszkańcy wioski nazywają ją Kai Doh Maru. Niebawem nadchodzi nieoczekiwana zmiana - Kai Doh Maru odnajduje Raiko, kapitan elitarnego oddziału rycerzy i przejmuje nad nią opiekę. Od tej pory dziewczynka wychowywana jest jak mężczyzna i pod czujnym okiem mistrzów uczy się pilnie wojennego rzemiosła. Szybko robi postępy i w wieku siedemnastu lat zostaje pełnoprawnym samurajem. Pewnego dnia, ta doskonale wyszkolona, a przy tym niezwykle ponętna, młoda kobieta odkrywa, że do Raiko czuje coś znacznie więcej niż tylko szacunek i wdzięczność. Niestety, wkrótce boleśnie przekona się, że to nowe uczucie wywoła zazdrość i wściekłość tajemniczej kobiety związanej z jej przeszłością. Przeszłością, której mroczne tajemnice nie powinny już nigdy zostać odkryte...

Freunde 6.5

Szesnastolatkowie Marcos i Johannes są przyjaciółmi. Swój cały wolny czas spędzają razem. Wspólnie się uczą, oglądają filmy, a wieczorami grają w chowanego. Jak się później okazuje - ich przyjacielski związek wcale na tym się nie kończy...

VeggieTales: Lyle, the Kindly Viking

W asyście urwisów - braci Zielonych Groszków, Archibald zamierza osiągnąć niezwykłe rezultaty w programowaniu nowego produktu: pierwsze w świecie warzywo zdolne występować na scenie w roli Hamleta. A w finale zamierza zaprezentować światową premierę tego, co uważa za zaginiony musical Gilberta i Sullivana: "Lyle uprzejmy Wiking"! Oczywiście praca z Zielonymi Groszkami w charakterze pomocników to pewna katastrofa i musi się skończyć chaosem, ale w tym wszystkim Bob Pomidor, Larry Ogórek i Junior Asparagus uczą się wielkiej lekcji o dzieleniu sie - na tym polega przyjaźń. Archibald, z drugiej strony, uczy się na własnej skórze, czym kończy się wspólne działanie z Groszkami.

Słowa kluczowe