Krótkometrażowy 2002

Przedstawiamy listę 598 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Katedra 7.8

Zmęczony wędrowiec staje przed okazałą, wielką budowlą, która prawdopodobnie jest katedrą. Wchodzi do środka i zasypia na stojąco, zupełnie nieświadom tego, co ma stać się za chwilę. Nagrodzona na festiwalu Siddgraph alegoryczna opowieść Tomka Bagińskiego o człowieku jako nieodłącznej części świata.

Czub-Czuby 6.9

Meeper pracuje jako sprzątacz w międzygalaktycznym klubie Ale-E-Inn. Za przerwanie występu śpiewającej tam piosenkarce zostaje wyrzucony. Na zewnątrz spotyka stwora próbującego ostrzec go przed zbliżającymi się Czub-Czubami. Meeper niewiele myśląc wraca szybko do budynku, by powiedzieć o tym reszcie. Gdy w końcu wszyscy uciekli zauważa, że stoi sam na sam na przeciw groźnych agresorów...

Wallace i Gromit: Wyśmienite wynalazki 7.2

Wyśmienite wynalazki to film składający się z dziesięciu krótkich historii w których możemy zobaczyć niektóre z genialnych wynalazków Wallace'a. Jednym z nich jest maszyna która ma pomagać zasnąć ludziom cierpiącym na bezsenność.


Antychryst 8.0

Czterech chłopców włóczy się po dzikich i zakazanych miejscach. Najstarszy z nich, Szafran, próbuje udowodnić pozostałym, że jest antychrystem. Wymyśla coraz bardziej wyszukane i niebezpieczne zabawy.

Ticker 6.9

Siódmy z serii filmików "The Hire". Kierowca musi przewieźć pewnego biznesmena, który gorączkowo ściska podręczną walizkę. Niestety misja nie będzie łatwa, ponieważ mężczyźni są pod ciągłym ostrzałem z helikoptera. W pewnym momencie kula trafia w walizkę i zaczyna z niej wyciekać tajemniczy płyn.

Beat the Devil 7.5

Ponad dekadę temu James Brown sprzedał swoją duszę Diabłu (Gary Oldman) za sławę i pieniądze. Teraz życzy sobie renegocjować umowę. Kierowca (Clive Owen), którego wynajmuje by zawiózł go na spotkanie z Diabłem, sam wkrótce staje przed problemem, przed jakim James stanął ponad dziesięć lat temu.

Night Surf 2.0

Po świecie rozprzestrzenia się zabójczy wirus A6, dziesiątkujący ludność na skażonych terenach. Grupka nastolatków uciekając przed zagrożeniem, dociera do opuszczonego domu nad morzem. Początkowo wszyscy wierzą, że są odporni na wirusa gdyż przeżyli kontakt z jego wcześniejszą wersją A2. Niestety wkrótce jeden z nich zaczyna chorować, co pociąga za sobą pewne konsekwencje.

The Lobo Paramilitary Christmas Special 6.6

Lobo - bohater komiksów ze stajni DC Comic jest jednym z największych przestępców w galaktyce, a w późniejszym czasie najlepszym łowcą nagród w całym kosmosie. Zostaje wynajęty przez Króliczka Wielkanocnego aby zlikwidować Świętego Mikołaja gdyż ten robi mu konkurencje podczas świąt.

10 minuta 7.3

Akcja filmu zamyka się w czasie tytułowych dziesięciu minut, w których to pewien fotograf zapewnia turystę, że wywoła mu zdjęcia. Jednak w tym samym czasie, w Sarajewie toczy się o wiele poważniejszy problem- dramat ludzi usiłujących przeżyć...

Robot Bastard! 6.0

Agent specjalny Robot Bastard zostaje wysłany z misją odbicia prezydenckiej córki z rąk porywaczy.

Słowa kluczowe