Krótkometrażowy 2002

Przedstawiamy listę 614 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lust in the Mummy's Tomb

Studentka Misty odkrywa w bibliotece ojca mumię skradzioną niedawno z miejskiego muzeum. Nie tracąc czasu dziewczyna rozpoczyna miłosne igraszki, w trakcie których mumia powraca do życia. Całą scenę obserwuje zazdrosny duch Kleopatry, której mumia była dawnym kochankiem.

Katedra 7.8

Film opowiada historię pielgrzyma zwiedzającego tajemniczą gigantyczną konstrukcję budzącej skojarzenia ze szkieletem średniowiecznej katedry. Wraz z głównym bohaterem przemierzamy korytarze, przyglądamy się motywom zdobiącym ściany i… zaczynamy podejrzewać, że to nie jest zwykła budowla. Tajemnica objawi się w momencie, gdy katedrę oświetli wschód słońca.

Antychryst

Żądna wrażeń czwórka nastolatków: Kacper, Usza, Koko, Szafran. Włóczą się po okolicy penetrując niebezpieczne miejsca. Szafran podporządkowuje sobie trzech kolegów, a swoim zachowaniem chce ich przekonać, że jest szatanem. Pomysły organizowanych zabaw są iście szatańskie. Do tej pory udawało mu się wychodzić bez uszczerbku ze wszelakich opresji, czym wzmocnił swą pozycję demona. Jak skończy się kolejna prowokacja do niebezpiecznej zabawy?


Wallace i Gromit: Wyśmienite wynalazki 7.1

Wyśmienite wynalazki to film składający się z dziesięciu krótkich historii w których możemy zobaczyć niektóre z genialnych wynalazków Wallace'a. Jednym z nich jest maszyna która ma pomagać zasnąć ludziom cierpiącym na bezsenność.

Głosy z odległej gwiazdy 6.6

W odległej przyszłości Ziemia zostaje zagrożona atakiem obcych zwanych Tarsianami. Nastolatka Mikako Nagamine zgłasza się na ochotnika, by zostać pilotem pancerza bojowego w nadchodzącej wyprawie przeciwko obcym. Kolejne potyczki coraz bardziej oddalają ja od Ziemi, gdzie pozostawiła przyjaciela – Noboru Terao.

Ticker 6.6

Siódmy z serii filmików "The Hire". Kierowca musi przewieźć pewnego biznesmena, który gorączkowo ściska podręczną walizkę. Niestety misja nie będzie łatwa, ponieważ mężczyźni są pod ciągłym ostrzałem z helikoptera. W pewnym momencie kula trafia w walizkę i zaczyna z niej wyciekać tajemniczy płyn.

Beat the Devil 7.3

Ponad dekadę temu James Brown sprzedał swoją duszę Diabłu (Gary Oldman) za sławę i pieniądze. Teraz życzy sobie renegocjować umowę. Kierowca (Clive Owen), którego wynajmuje by zawiózł go na spotkanie z Diabłem, sam wkrótce staje przed problemem, przed jakim James stanął ponad dziesięć lat temu.

Night Surf

Po świecie rozprzestrzenia się zabójczy wirus A6, dziesiątkujący ludność na skażonych terenach. Grupka nastolatków uciekając przed zagrożeniem, dociera do opuszczonego domu nad morzem. Początkowo wszyscy wierzą, że są odporni na wirusa gdyż przeżyli kontakt z jego wcześniejszą wersją A2. Niestety wkrótce jeden z nich zaczyna chorować, co pociąga za sobą pewne konsekwencje.

10 minuta 7.4

Akcja filmu zamyka się w czasie tytułowych dziesięciu minut, w których to pewien fotograf zapewnia turystę, że wywoła mu zdjęcia. Jednak w tym samym czasie, w Sarajewie toczy się o wiele poważniejszy problem- dramat ludzi usiłujących przeżyć...

The Lobo Paramilitary Christmas Special 6.4

Lobo - bohater komiksów ze stajni DC Comic jest jednym z największych przestępców w galaktyce, a w późniejszym czasie najlepszym łowcą nagród w całym kosmosie. Zostaje wynajęty przez Króliczka Wielkanocnego aby zlikwidować Świętego Mikołaja gdyż ten robi mu konkurencje podczas świąt.

Słowa kluczowe