Krótkometrażowy 2004

Przedstawiamy listę 919 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sztuka spadania 7.5

Atol. Zapomniana baza wojskowa gdzieś na Pacyfiku. Wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistością. Tam w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa. Sierżant Al pielęgnuje miłość do młodych i dzielnych żołnierzy. Doktor Friedrich pielęgnuje swój talent fotograficzny. A stary, psychicznie zagubiony Generał tworzy sztukę. Nie na papierze i nie na płótnie. Inaczej…

Dzieci z Leningradzkiego 7.7

Przejmujący dokument ukazujący życie bezdomnych dzieci we współczesnej Rosji. Zdane wyłącznie na siebie, wegetują na ulicach, dworcach i stacjach moskiewskiego metra. Brudne, bose i głodne, wykorzystywane seksualnie oraz prześladowane przez milicję, często uciekają w narkomanię. Ich życie jest ciągłą walką o przetrwanie. Obraz otrzymał nominację do Oscara.

Kroniki Riddicka: Mroczna furia 6.6

Kroniki Riddicka - mroczna furia to zupełnie nowa, ekscytująca opowieść z serii Kroniki Riddicka. Kiedy Riddick zostaje złapany przez łowców nagród, musi podjąć walkę z niezwyciężonymi najemnikami i złowrogimi stworami. Tylko umiejętność widzenia w ciemności i wprawa w prowadzeniu bezwzględnej walki są w stanie uchronić go od przeznaczenia gorszego od śmierci.


Hermie & Friends: Webster the Scaredy Spider 1.0

Pająk Webster przemierza ogród, aby zmierzyć się z długą listą swoich lęków. Są to między innymi strach przed opuszczeniem domu, inni mali mieszkańcy ogrodu, ogromna jaszczurka, woda, wysokość, ciemne miejsca, a nawet poznawanie nowych znajomych. Zajęty przezwyciężaniem swych lęków, nie podejrzewa nawet, że to właśnie on jest wielkim i włochatym źródłem strachu dla wszystkich mieszkańców ogrodu. Ale z pomocą wskazówki danej mu przez Boga, udaje mu się wreszcie stanąć odważnie twarzą w twarz z własnymi lękami, a także pomóc innym w tym trudnym zadaniu.

Our Time Is Up 8.0

Życie doktora Sterna zmienia się nagle, gdy dowiaduje się, że zostało mu 6 tygodni życia. Wtedy to postanawia jako terapeuta zastosować nową metodą na swoich pacjentach. Jest z nimi bezwzględnie szczery...

Le Bagman - Profession: Meurtrier 7.1

Niedowierzając ocalałej z rzezi dziewczynie grupa uzbrojonych gangsterów nieopatrznie przyzywa bezlitosnego mordercę w papierowej torbie na głowie - Bagmana.

World's Finest 6.4

Superman i Batman ponownie muszą połączyć swoje siły by przeciwstawić się złu. Tym razem ich przeciwnikami są Lex Luthor, będący już prezydentem USA i działający na jego usługach Dwie Twarze. A wszystko to zrobione jest w formie trailera, zapowiadającego znacznie dłuższy film.

The Nightmare Ends on Halloween 7.0

Freddy Krueger, po przegranej walce z mordercą Jasonem, przebywa w piekle, z którego chce się uwolnić. Tym razem o pomoc prosi równie niebezpiecznego zabójcę Michaela Myersa. Ten jest przeciwny, ale Krueger nie tak łatwo daje się podejść. Zaczyna go nękać, a ten wyzywa go do walki. Do bitwy włączają się też inni mordercy, min. Leatherface czy Hellraiser. Jest to 10-minutowy fanfilm autorstwa Chrisa R. Notarile'a.

Experiment:17 7.5

Film podzielono na dwie części. W pierwszej dostajemy rys historyczny oparty na archiwalnych zdjęciach i nagraniach. Druga przedstawia historię niemieckiego eksperymentu numer 17. Wykorzystując sekrety księgi Nekronomikom specjalna jednostka SS, próbuje wskrzesić prastare demony. Tylko, że nie wszystko idzie jak powinno.

Grayson 7.0

Era superbohaterów dawno minęła już Gotham. Batman nie żyje od kilku lat. W mieście szerzy się korupcja i zbrodnia. I wtedy wraca do domu cudowny chłopiec, Robin. Po kilku latach życia jak normalny człowiek znów rusza do walki ze złem, ale przeciwników jest wielu, a on został sam.

Słowa kluczowe