Krótkometrażowy 2004

Przedstawiamy listę 899 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sztuka spadania 7.5

Atol. Zapomniana baza wojskowa gdzieś na Pacyfiku. Wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistością. Tam w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa. Sierżant Al pielęgnuje miłość do młodych i dzielnych żołnierzy. Doktor Friedrich pielęgnuje swój talent fotograficzny. A stary, psychicznie zagubiony Generał tworzy sztukę. Nie na papierze i nie na płótnie. Inaczej…

Dzieci z Leningradzkiego 7.6

Przejmujący dokument ukazujący życie bezdomnych dzieci we współczesnej Rosji. Zdane wyłącznie na siebie, wegetują na ulicach, dworcach i stacjach moskiewskiego metra. Brudne, bose i głodne, wykorzystywane seksualnie oraz prześladowane przez milicję, często uciekają w narkomanię. Ich życie jest ciągłą walką o przetrwanie. Obraz otrzymał nominację do Oscara.

The Nightmare Ends on Halloween 7.0

Freddy Kruger koniecznie chce wrócić i dokończyć swoje krwawe dzieło. Aby tego dokonać próbuje przekonać Michaela Myersa, ale zamiast spodziewanej współpracy rozpoczyna się walka między mordercami. Co gorsza dla Freddiego do Michaela dołączaj inni sztandarowi bohaterowie horrorów. A wszystko to by morderca, w końcu dostał to na co zasłużył.


Szczęki 3.9

Film opowiada o żarłocznym rekinie, który, jak to bywa z żarłocznymi rekinami, pożera wszystko na swojej drodze. Film jest pewnego rodzaju hołdem, jak również pastiszem, filmowego klasyka Szczęki wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga.

Kroniki Riddicka: Mroczna furia 6.6

Akcja animacji rozgrywa się pomiędzy dwoma filmami o przygodach Riddicka. Statek którym trójka ocalałych opuściła planetę, zostaje przechwycony przez międzygalaktycznych łowców nagród, a pasażerowie dostarczeni do Antoni Chillingsworth i jej międzygwiezdnego więzienia, dla najbardziej poszukiwanych zabójców w kosmosie. Riddick nie zamierzając skończyć jako kolejny eksponat, postanawia uciec, ale na drodze stoją strażnicy i najlepsi zabójcy w kosmosie.

Hermie & Friends: Webster the Scaredy Spider 1.0

Pająk Webster przemierza ogród, aby zmierzyć się z długą listą swoich lęków. Są to między innymi strach przed opuszczeniem domu, inni mali mieszkańcy ogrodu, ogromna jaszczurka, woda, wysokość, ciemne miejsca, a nawet poznawanie nowych znajomych. Zajęty przezwyciężaniem swych lęków, nie podejrzewa nawet, że to właśnie on jest wielkim i włochatym źródłem strachu dla wszystkich mieszkańców ogrodu. Ale z pomocą wskazówki danej mu przez Boga, udaje mu się wreszcie stanąć odważnie twarzą w twarz z własnymi lękami, a także pomóc innym w tym trudnym zadaniu.

Le Bagman - Profession: Meurtrier 7.3

Niedowierzając ocalałej z rzezi dziewczynie grupa uzbrojonych gangsterów nieopatrznie przyzywa bezlitosnego mordercę w papierowej torbie na głowie - Bagmana.

Our Time Is Up 8.0

Życie doktora Sterna zmienia się nagle, gdy dowiaduje się, że zostało mu 6 tygodni życia. Wtedy to postanawia jako terapeuta zastosować nową metodą na swoich pacjentach. Jest z nimi bezwzględnie szczery...

World's Finest 5.3

Superman i Batman ponownie muszą połączyć swoje siły by przeciwstawić się złu. Tym razem ich przeciwnikami są Lex Luthor, będący już prezydentem USA i działający na jego usługach Dwie Twarze. A wszystko to zrobione jest w formie trailera, zapowiadającego znacznie dłuższy film.

Experiment:17 7.5

Film podzielono na dwie części. W pierwszej dostajemy rys historyczny oparty na archiwalnych zdjęciach i nagraniach. Druga przedstawia historię niemieckiego eksperymentu numer 17. Wykorzystując sekrety księgi Nekronomikom specjalna jednostka SS, próbuje wskrzesić prastare demony. Tylko, że nie wszystko idzie jak powinno.

Słowa kluczowe