Krótkometrażowy 2010

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 983 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2010 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

I'm Here

7,2
Historia miłosna o dwójce robotów. Bibliotekarz z Los Angeles wiedzie zwyczajne, proste życie. Przypadkowe spotkanie z nieznajomą przeradza się w uczucie, jakiego dotąd nie doświadczył. Wkrótce okazuje się, że gotowy jest poświęcić bardzo wiele, by ocalić ukochaną.

Świteź

7,2
Film jest adaptacją słynnej ballady Adama Mickiewicza „Świteź”. W malowniczy ukazuje ostatnie chwile z życia pradawnego grodu Świteź. Szukając ocalenia od haniebnej śmierci, jego mieszkańcy ofiarowują swój los Bogu, który zmieniając ich w nenufary – symbol niewinności – unieśmiertelnia pamięć o tamtych wydarzeniach.
Shrekowi udziela się halloweenowy nastrój i postanawia zorganizować konkurs. Każde z jego bajkowych przyjaciół musi wymyślić straszną historię, a autor najbardziej przerażającej wygrywa. Uczestnicy dopiero później dowiadują się, że będą musieli spędzić noc w nawiedzonym zamku Lorda Farquaada zanim dowiedzą się, kto jest zwycięzcą.


Sintel

7,4
Sintel odnajduje rannego smoczka, któremu postanawia pomóc. Wkrótce jego rany goją się a Scales zaprzyjaźnia się z dziewczyną. Niestety smoczek zostaje porwany przez innego smoka, a Sintel wyrusza za nim w pościg, który prowadzi w niedostępne góry.
Gdy przygotowania do Zimowej Uczty idą pełną parą, Po trudno jest dzielić czas między obowiązki Smoczego Wojownika a rodzinne świąteczne tradycje.
Kiedy Dzień, słoneczny jegomość, spotyka Noc, nieznajomego o wyraźnie mrocznym nastroju, zaczyna iskrzyć. Dzień i Noc są początkowo przestraszeni, podejrzliwi wobec siebie nawzajem i nie mogą się porozumieć. Ale gdy odkrywają swoje unikalne cechy i uświadamiają sobie, że każde z nich oferuje inne spojrzenie na ten sam świat – przyjaźń pomaga im zyskać zupełnie nową perspektywę.
Samotna kobieta, która znajduje ukojenie w codziennym rozwiązywaniu krzyżówek, zdaje sobie sprawę, że odpowiedzi do haseł są wszędzie wokół niej. W ważnym dla siebie dniu zaczyna dostrzegać rozwiązania w otaczającym ją świecie. Zastanawia się, czy to magia, czy przypadek, czy może coś zupełnie innego.
Przyszłość. Ziemia zostaje zanieczyszczona do tego stopnia, że ludziom zostają wszczepiane specjalne urządzenia, aby mogli żyć w takiej atmosferze. Pewnego dnia Jeffrey Brie otrzymuje list, z którego wynika, że jego ubezpieczenie medyczne wygasło. Zdesperowany postanawia sam stworzyć nowa baterię i po wymianie starej nadal cieszyć się życiem.
To film o tym, iż człowiek każdego dnia nieprzytomnie podąża w stronę samodestrukcji, unicestwienia i ślepej zawziętości pozostawiając za sobą kolejne krwawe ślady, ścieżki nienawiści.
Film krótkometrażowy będący reklamą firmy Nike. Słynny reżyser Robert Rodriguez i równie słynny koszykarz Kobe Bryant spotykają się aby omówić pomysł na wspólny film. Tak powstaje bohater o przydomku Czarna Mamba umiejscowiony w szalonym świecie wyobraźni twórcy Desperado i Od zmierzchu do świtu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…