Krótkometrażowy 2010

Przedstawiamy listę 846 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2010 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

I'm Here 7.2

Historia miłosna o dwójce robotów. Bibliotekarz z Los Angeles wiedzie zwyczajne, proste życie. Przypadkowe spotkanie z nieznajomą przeradza się w uczucie, jakiego dotąd nie doświadczył. Wkrótce okazuje się, że gotowy jest poświęcić bardzo wiele, by ocalić ukochaną.

Cukier 8.0

Podczas sekcji patolog znajduje w ustach zmarłego, młodego mężczyzny, różowe, damskie figi. Akcja cofa się do wydarzeń sprzed sekcji. Widz dowiaduje się jakie mogą być zgubne skutki niewinnej prośby o pożyczenie cukru.

Paths of Hate 7.2

Skłonność do ślepej nienawiści, do popadania w specyficzny amok, destruktywną furię w ostateczności doprowadzają do zagłady. Nie istotna jest skala, ani ideologia, która za nią stoi, nie ważne czy jest dwóch ludzi czy też milion. Ludzkie życie trwa jedynie krótką chwilę, dla kolejnych pokoleń zostają jedynie blizny - krwawe ślady, ścieżki nienawiści...


Brutal Relax 6.4

Pan Olivares wychodzi z zakładu psychiatrycznego. Lekarz zaleca mu odpoczynek w spokojnym miejscu.

Bad Moon Rising 6.0

W trakcie brutalnego przesłuchania dwójka policjantów odkrywa, że zatrzymany przez nich mężczyzna jest wilkołakiem.

DC Showcase: Jonah Hex 7.0

Jonah Hex przybywa do małego miasteczka szukając rewolwerowca Red Doc'a, za którego głowę wyznaczono sporą nagrodę. Na miejscu Hex dowiaduje się o prostytutce Madame Lorrain, która jako ostatnia widziała bandytę. Ostrzeżony unika zastawionej pułapki i wraz z Lorrain udaje się do opuszczonej kopalni gdzie znajduje się jej mroczny sekret.

Miasto ruin 7.0

Wiosna, rok 1945. Liberator zmniejsza pułap lotu poniżej warstwy chmur. Leci na północ wzdłuż Wisły, aby chwilę później znaleźć się nad rejonem niedawnych walk powstańców, zburzoną Warszawą... Tak rozpoczyna się Miasto Ruin, pierwsza w Polsce cyfrowa rekonstrukcja miasta zniszczonego skutkami II Wojny Światowej, wykonana w technice 3D. Realizację swojej idei Muzeum Powstania Warszawskiego powierzyło studiu Platige Image. Celem projektu, było przede wszystkim oddanie grozy zniszczonej, wyludnionej Warszawy, przytłoczenie widza realizmem z perspektywy człowieka siedzącego w samolocie "Liberator". Bardzo trudno jest za pomocą samych słów opowiadać o tym, czym był ten akt totalitarnej inżynierii społecznej jaki wykonali Niemcy w Warszawie w 1944 roku. Chcieliśmy, żeby widz mógł w pełni uświadomić sobie skalę zniszczeń Warszawy, której los można chyba porównać tylko do Kartaginy. Zakrojona na szeroką skalę kwerenda, tysiące zdjęć i najnowocześniejsza technologia pozwoliły nam pokazać to, co wymyka się opisowi - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Prace nad "Miastem Ruin" trwały blisko 3 lata. Po wieloletniej kwerendzie historycznej odbyły się dwa loty nad współczesną Warszawą. Plany lotu zostały opracowane w oparciu o autentyczne zapisy z dzienników pokładowych samolotów "Liberator" oraz o skrupulatnie przygotowaną listę łatwo rozpoznawalnych, kluczowych budowli i miejsc Warszawy.

Animowana historia Polski 6.9

Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.

Katapleksja

Sidney Sanders cierpi na katapleksję, rzadką chorobę, z powodu której gdy się zakochuje, jego ciało doznaje nagłego paraliżu. Żeby nie ryzykować, zdaje się na pozbawione głębszych emocji, płatne świadczenia seksualne - dopóki pewnej nocy nie okaże się, że call girl, która stoi u jego progu, jest jego przyjaciółką z dawnych lat.

Trzeci list 6.8

Przyszłość. Ziemia zostaje zanieczyszczona do tego stopnia, że ludziom zostają wszczepiane specjalne urządzenia, aby mogli żyć w takiej atmosferze. Pewnego dnia Jeffrey Brie otrzymuje list, z którego wynika, że jego ubezpieczenie medyczne wygasło. Zdesperowany postanawia sam stworzyć nowa baterię i po wymianie starej nadal cieszyć się życiem.

Słowa kluczowe