Krótkometrażowy 2011

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 878 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2011 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest to miniserial animowany składający się z odcinków o długości do 2 minut. Głównymi bohaterami są orły bieliki. Mały, nieświadomy życia orzełek Szpundek uczy się świata od swojego ojca Leona, który jest kopalnią wiedzy i życiowych doświadczeń. Mądrość ta czasem śmieszy, czasem drażni, czasem rozczula...
Doktor Williams zostaje wezwany do więzienia, żeby zbadać Voormana - więźnia, ze szczególną dolegliwością - myśli, że jest bogiem. Problem polega na tym, że cała więzienna społeczność wierzy, że mówi prawdę.
23-letnia Żaklina wyjeżdża na Kubę, by odnaleźć swojego ojca. Zna go jedynie z fotografii, kilku listów i wspomnień matki. Teraz przyszła pora, by skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Im bliżej spotkania, tym emocje dziewczyny są większe. W końcu muszą eksplodować – pozostawiając pustkę. Dokument ukazuje niemożność porozumienia między pozornie bliskimi sobie ludźmi. Długotrwała rozłąka powoduje, że spóźnione spotkanie ojca i córki staje się bardzo trudnym przeżyciem.


Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. "Paparazzi" to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi - od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską.
O 4:13 Artur wsiada do pociągu na stacji Wrocław Główny. Zanim pociąg dojedzie do Katowic o 6:55, Artur planuje zabić człowieka. Film opowiada o zemście i jej granicach. Zadaje pytanie jaki jest jej sens i jaką cenę musi zapłacić ten, który jej dokonuje.
Pewnej nocy, w Shipwreck Cove, Scarlett i Giselle przygotowują się do ślubu. Po krótkiej rozmowie okazuje się, że obie mają wyjść za tego samego człowieka - Jacka Sparrowa. Dochodzi do kłótni podczas której pojawia się pirat, który twierdzi, że obie kobiety zostały wystawione przez Sparrowa na aukcję.

Ruin

6,8
Post apokaliptyczna przyszłość. Samotny chłopak przemierza ruiny zniszczonej metropolii w poszukiwaniu urządzenia, dzięki któremu namierzy placówki korporacji Haven Nanosystems. Gdy mu się to udaje, zostaje namierzony przez futurstyczny helikopter wyposażony w samonaprowadzające torpedy.
Aron, pięcioletni chłopczyk, wyrusza ze swoim zdenerwowanym ojcem w podróż, aby, tak jak super bohaterowie z komiksów, spełnić marzenie i ocalić życie cierpiącej na chorobę serca mamy.
Czy dwoje ludzi mieszkających na przeciwległych krańcach świata może mieć ze sobą coś wspólnego? Film opowiada dwie równoległe historie, jedna toczy się w Nowym Jorku, druga w Paryżu i o podróży, która doprowadzi do ich połączenia.
Odepchniętą przez całą społeczność miasteczka, ekscentryczną damę nawiedzają upiorne głosy, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej intensywne. Obsesyjna podróż w poszukiwaniu ich źródła kończy się dla niej zaskakująco szczęśliwie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…