Krótkometrażowy 2018

Przedstawiamy listę 209 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2018 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Świtezianka

„Świtezianka” to krótkometrażowa adaptacja ballady Adama Mickiewicza. Jest to thriller romantyczny, w którym współczesny świat przeplata się ze światem XIX-wiecznych podań ludowych. Historia przedstawia dramatyczną miłość młodzieńca do nimfy wodnej. Pod osłoną nocy spotykają się nad brzegiem jeziora. Przyrzeczenie miłości młodzieńca zostaje jednak poddane próbie.

Ziemskie spotkania 6.0

Piętnastoletni Kyle (Fionn O'Shea) pracuje w szklarni. W tajemnicy bada znalezioną roślinę, która przejawia właściwości uzdrawiające. Kyle wierzy że niezwykły kwiat będzie w stanie pomóc w wyleczeniu jego umierającego brata (Luke Baverstock). Niestety czas działa na ich niekorzyść - rośliny szuka tajemnicza organizacja, zaś do pracy w szklarni zostaje przydzielona nowa osoba (Jessica Barden).

Nie oglądaj tego! 1.0

Na miniserial składa się pięć krótkich horrorów z dużą ilością krwi, przemocy i innych okropieństw.


Users 6.0

Kobieta i mężczyzna. Przypadkowe spotkanie w Internecie. Algorytm łączy ich w parę. Szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Ile można przeżyć w jedną noc? Może całe życie? Jest jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz - przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć?

Koniec gry 5.5

Śmiertelnie chorzy pacjenci spotykają pod koniec swych dni niezwykłych opiekunów, którzy swoją pracą potrafią zmienić ludzkie spojrzenie na życie i śmierć.

La Noria 5.5

Opowieść o smutnym chłopcu terroryzowanym przez potwory, które niszczą jego zabawki, kradną jego zdjęcia i gonią go po domu, odwracając jego życie do góry nogami.

Numer na przedramieniu pradziadka 6.0

Dziesięcioletni Elliott zadaje swojemu dziewięćdziesięcioletniemu pradziadkowi Jackowi pytanie dotyczące tatuażu na jego ręce, które staje się pretekstem do dłuższej rozmowy. Starszy mężczyzna wspomina pogodne dzieciństwo w Polsce oraz wybuch II wojny światowej. Opowiada prawnuczkowi o utracie bliskich, obozie koncentracyjnym oraz budowaniu nowego życia w Ameryce. W dokumencie nie brakuje też archiwalnych zdjęć oraz animacji.

Chłopcy z motylkami

15-letni Filip (Oskar Jarzombek) zostaje pobity na kładce obok osiedla. W odwecie ojciec (Grzegorz Damięcki) kupuje na środku blokowiska billboard z informacją o nagrodzie za pomoc w znalezieniu bandziorów. To prosta historia o dojrzewaniu zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z reportażu „Chłopcy z Motylkami” Jacka Hugo-Badera.

Fauve 8.0

Dwóch przyjaciół stale ze sobą rywalizuje. Robią sobie żarty, biegają po zakazanych miejscach. Gdy trafiają do kopalni odkrywkowej, gra zaczyna się toczyć o znacznie poważniejszą stawkę. Zabawa w ułamku sekundy zamienia się w rozpaczliwą próbę ratowania życia.

The Great C 5.0

Każdego roku okoliczna miejscowość jest zmuszana do wysłania młodej osoby w podróż, której celem jest zaspokojenie tej mistycznej maszyny. Podróż, z której nikt jeszcze nie powrócił. Bohaterką filmu jest Clare, młoda kobieta, której życie wywraca się do góry nogami, kiedy jej narzeczony zostaje wyznaczony do odbycia tegorocznej podróży. Opuszczając granice bezpiecznej wioski, Clare musi zadecydować, czy zaakceptować zasady bezwzględnego społeczeństwa czy też walczyć z opresyjną władzą, która je wykreowała.

Słowa kluczowe