Krótkometrażowy 2019

Przedstawiamy listę 122 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Battle at Big Rock 7.0

Pewna rodzina na wyprawie kempingowej do Parku Narodowego Big Rock bierze udział w pierwszej dużej konfrontacji dinozaurów z ludźmi. Akcja toczy się około 20 mil od miejsca, w którym zakończył się film Jurassic World: Upadłe Królestwo.

Alien: Night Shift 6.0

Springer (Christopher Murray) i Rolly (Amber Gaston) prowadzą magazyn zaopatrzeniowy w kolonii kosmicznej. Gdy zbierają się do jego zamknięcia zjawia się u nich dwóch ostatnich klientów. Niespodziewanie stan jednego z kolonistów znacząco się pogarsza.

Alien: Containment 6.0

Przewożący ponad 23 tysiące kolonistów wahadłowiec "Borrowdale" ulega zniszczeniu. Z tragedii udaje się wydostać jedynie czwórce załogantów. Jeden z nich twierdzi, że widział na statku niebezpieczne organizmy, które mogły zakazić każdego z nich.


Alien: Specimen 8.0

Julie (Jolene Andersen) jest botanikiem w laboratorium szklarniowym. Przy pracy towarzyszy jej tylko muzyka i pies Maggie. Podczas awarii zasilania zostaje zamknięta w szklarni razem z Maggie. Na domiar złego jeden z pojemników z nieznanymi obcymi okazami został otwarty. Zaczyna się walka o przetrwanie.

Anima 6.0

Psychodeliczne arcydzieło, w którym oglądamy i słuchamy Thoma Yorke’a z zespołu Radiohead. Ten krótki film w reżyserii Paula Thomasa Andersona warto oglądać głośno!

Potwór Potwora Frankensteina, Frankenstein 4.0

Aktor David Harbour znajduje nagranie wykonanej przez jego ojca fatalnej telewizyjnej adaptacji klasycznej powieści, odkrywając przy tym szokujące rodzinne tajemnice.

Co się wydarzyło 11 września 5.0

Twórcy obrazu przywołują tragiczne wydarzenia z 11 września 2001 roku, aby przybliżyć młodemu pokoleniu historię najbardziej dramatycznego ataku terrorystycznego w dziejach Ameryki. Dokument, wyreżyserowany i wyprodukowany przez siedmiokrotną zdobywczynie nagrody Emmy Amy Schatz (Parkland), zawiera osobiste opowieści ocalałych i członków ich rodzin, wywiady z nauczycielami, archiwalne materiały – w tym przejmujące zdjęcia.

Alien: Ore 7.0

Na odległej planecie kolejna zmiana górników zjeżdża głęboko pod powierzchnię w poszukiwaniu cennych złóż platyny. W korytarzu odnajdują zwłoki jednego z kolonistów w otoczeniu obcych jaj. W ciemności czai się również coś groźniejszego.

Trollowy Most

Największy z bohaterów Świata Dysku postanawia zmierzyć się z trollem.

Jupiter

Tylko kilka godzin dzieli Ziemię od momentu, w którym kometa Calypso minie ją w niebezpiecznej odległości. Nieśmiała nastolatka podróżuje z rodziną do odległej chaty w Alpach, gdzie musi zdecydować, czy pójść swoją własną ścieżką na Ziemi, czy podążać za rodzicami, członkami kosmicznego kultu, poprzez śmiertelną procedurę przejścia do wyższej egzystencji na Jowiszu.

Słowa kluczowe