Krótkometrażowy 2019

Przedstawiamy listę 186 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Battle at Big Rock 6.9

Pewna rodzina na wyprawie kempingowej do Parku Narodowego Big Rock bierze udział w pierwszej dużej konfrontacji dinozaurów z ludźmi. Akcja toczy się około 20 mil od miejsca, w którym zakończył się film Jurassic World: Upadłe Królestwo.

Trollowy Most

Największy z bohaterów Świata Dysku postanawia zmierzyć się z trollem.

Alien: Specimen

Julie (Jolene Andersen) jest botanikiem w laboratorium szklarniowym. Przy pracy towarzyszy jej tylko muzyka i pies Maggie. Podczas awarii zasilania zostaje zamknięta w szklarni razem z Maggie. Na domiar złego jeden z pojemników z nieznanymi obcymi okazami został otwarty. Zaczyna się walka o przetrwanie.


Kosmiczne piękno

Wszechświat składający się z niemalże nieskończonej ilości gwiazd oraz galaktyk – tym dla Jamesa Nguyena jest tytułowe "kosmiczne piękno".

Pokonani przez życie

Setki straumatyzowanych dzieci uchodźców, którzy trafili do Szwecji, uciekają od życiowych trudności w przypominający śpiączkę stan zwany syndromem rezygnacji.

Alien: Harvest

Uszkodzony statek kosmiczny za kilka minut zderzy się z kometą. Pozostała przy życiu załoga musi jak najszybciej dostać się do kapsuły ewakuacyjnej. Muszą jednak uważać, bo pośród ciemnych korytarzy statku czai się krwiożerczy obcy.

Anima 6.8

Psychodeliczne arcydzieło, w którym oglądamy i słuchamy Thoma Yorke’a z zespołu Radiohead. Ten krótki film w reżyserii Paula Thomasa Andersona warto oglądać głośno!

Alien: Containment

Przewożący ponad 23 tysiące kolonistów wahadłowiec "Borrowdale" ulega zniszczeniu. Z tragedii udaje się wydostać jedynie czwórce załogantów. Jeden z nich twierdzi, że widział na statku niebezpieczne organizmy, które mogły zakazić każdego z nich.

Potwór Potwora Frankensteina, Frankenstein

Aktor David Harbour znajduje nagranie wykonanej przez jego ojca fatalnej telewizyjnej adaptacji klasycznej powieści, odkrywając przy tym szokujące rodzinne tajemnice.

Niedziela

Historia podróży samotnego pingwina, usiłującego znaleźć orzeźwienie w bardzo gorącą i słoneczną niedzielę na Biegunie Południowym.

Słowa kluczowe