Krótkometrażowy 2020

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 294 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 2020 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Witamy w Invent'Tom Stories! Tom jest utalentowanym wynalazcą, który pomaga mieszkańcom Car City. W swoim super laboratorium tworzy najciekawsze wynalazki, aby spełnić marzenia swoich przyjaciół. Wehikuły czasu, roboty, latające piłki. i wiele więcej!
Kobieta słysząc skrzypienie w mieszkaniu włącza latarkę. W jej świetle dostrzega niepokojące zjawisko - cień przedmiotu, którego nie ma.
„Był sobie bałwan” to zupełnie nowa krótkometrażówka Walt Disney Animation Studios opowiadająca historię narodzin ciepłolubnego bałwanka Olafa, wiecznego dzieciaka i filozofa amatora, który podbił serca widzów nagrodzonej Oscarem „Krainy lodu” (2013) oraz równie popularnej „Krainy Lodu 2” (2019). Jesteśmy świadkami pojawienia się Olafa, towarzyszymy jego pierwszym krokom wśród śnieżnych szczytów Arendelle, a także próbom ustalenia kim właściwie jest.


Rey wyrusza na nową przygodę z BB-8, aby lepiej poznać Moc. W tajemniczej świątyni Jedi zostaje wrzucona w podróż na osi czasu poprzez ukochane momenty z kinowej historii Gwiezdnych Wojen, wchodząc w kontakt z Lukiem Skywalkerem, Darthem Vaderem, Yodą, Obi-Wanem i innymi kultowymi bohaterami i złoczyńcami ze wszystkich dziewięciu filmów sagi. Ale czy uda jej się cofnąć w czasie i poznać prawdziwe znaczenie świątecznego ducha?
Pewnego poranka dziewczyna próbuje zapiąć spodnie. Okazuje się, że się na niej nie zapinają. Dziewczyna jest w szoku, w lustrze widzi swoje odbicie jako ogromną grubą świnię. Decyduje natychmiast poddać się srogiej diecie. Żadnych cukierków, coli, tylko woda z odrobiną cytryny. Idzie jej dobrze, jednak razem z tłuszczem wychodzi z niej cała radość życia. Jednak ona, będąc już niezdrowo wychudzona, ciągle nie hamuje się. Dziewczyna przypomina teraz zombie, który, nie wiedząc, co robi, wlecze się w nocy do lodówki prześladującej ją w snach. Podczas jednego z uwodzeń lodówkowych dziewczynie zjawia się Anioł Królestwa Zachudodupia z królewskim zaproszeniem na ceremonię. Co to za ceremonia? Czy Chude Dupy są tak niewinnie słodkimi stworzeniami, jak się wydają? Jakiemu Bóstwu kłaniają się? Czy da się wrócić z Królestwa Zachudodupia, jeżeli coś pójdzie nie tak?
Tajemnica ostatniej nocy zostaje rozwiązana, na co Sky reaguje z ulgą. Właśnie wtedy zdaje sobie sprawę, że nie jest pewien, czy jest zadowolony z obrotu spraw. James, mając już dowód na uczucia Skya, postanawia zaryzykować, wyznając mu miłość.
Dokument opowiadający o niezwykłych życiowych ruchach i zagraniach mistrzów w układaniu kostki Rubika na czas: Maksa Parka i Feliksa Zemdegsa.
Młoda wojowniczka i jej towarzysz poszukują świętego miejsca, które podobno spełnia życzenia. Lepiej nie rozwścieczać pradawnych strażników i duchów.
Martyna wraca do rodzinnego domu na trzytygodniowe „wakacje”, by zaopiekować się cierpiącą na stwardnienie zanikowe boczne mamą. Barbara, mimo że może się komunikować już tylko za pomocą ruchu gałek ocznych, stara się powiedzieć swojej córce jak najwięcej. To mogą być jej ostatnie słowa.
Krótki eksperymentalny dokument zagłębiający się w świat magii, rytuałów, nordyckich mitów i run. Filozoficzna podróż w przeszłość w poszukiwaniu źródeł teraźniejszości stanowiąca pretekst do refleksji nad miejscem człowieka w świecie, jego związkami z naturą czy utratą autentycznej duchowości. Narracji prowadzonej przez Dawida Rudzińskiego – artystę, tatuatora i muzyka, towarzyszą poetyckie obrazy przyrody zderzone z surowym krajobrazem miast, w których człowiek odwrócił się od natury, która, jak sugeruje narrator, stanowi prawdziwy korzeń ludzkości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…