Kryminał 1938

Przedstawiamy listę 48 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1938 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aniołowie o brudnych twarzach 7.4

Dwóch przyjaciół z lat dziecinnych. Dwie bardzo odmienne drogi życiowe. jeden zostaje nowojorskim gangsterem (James Cagney), drugi księdzem (Pat O'Brien). Po latach spotykają się ponownie. Okazuje się, że tak naprawdę, niewiele się zmienili. gangster tylko z pozoru jest twardym, bezwzględnym facetem. Potrafi zdobyć się na szlachetność, nawet za cenę najwyższą...

Ludzie za mgłą 7.1

Jean jest dezerterem z armii kolonialnej i potajemnie przybywa do Hawru. Tam zachodzi do podrzędnej knajpy, w której poznaje Nelly. Kobieta ukrywa się przed swoim opiekunem Zabelem, który zabił jej narzeczonego. Unika również bossa miejscowych gangsterów, Luciena, który chce ją posiąść. Jean i Nelly zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, co niebawem doprowadzi do tragedii.

Café de Paris

Sylwester w Café de Paris. Zaproszona jest cała śmietanka nie tylko z Paryża. Wśród nich piosenkarz Lambert (Jacques Grétillat). Na chwilę gaśnie światło i w tym czasie Lambert zostaje zamordowany. Wszyscy mający styczność z ofiarą są podejrzani. Pani Lambert (Véra Korène) i jej kochanek Fleury (Jules Berry) oskarżają się nawzajem.


Convicted

Policyjnemu detektywowi Burnsowi (Charles Quigley) pomaga Jerry Wheeler (Rita Hayworth), piosenkarka z nocnego lokalu, wytropić zabójcę kobiety. Brat Jerry, Chick (Edgar Edwards), został skazany za tę zbrodnię na karę śmierci na krześle elektrycznym. Dziewczyna znajduje dowód, który przekonuje ją, że zabójcą jest Milton Militis (Marc Lawrence), właściciel nocnego lokalu. Wheeler zyskuje zaufanie Miltona, by znaleźć dowód niewinności jej brata...

Święty w Nowym Jorku 6.0

Mad Miss Manton 6.0

Lord Jeff 6.0

Słowa kluczowe