Kryminał 1954

Przedstawiamy listę 33 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1954 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Okno na podwórze 7.9

Kiedy fotograf J.B. „Jeff” Jeffries (James Stewart) łamie nogę i zostaje przykuty do wózka inwalidzkiego, jego obsesją staje się obserwowanie życia prywatnego sąsiadów. Podejrzewając pewnego sprzedawcę o zamordowanie żony, Jeffries prosi swoją przyjaciółkę – bywającą w towarzystwie, elegancką kobietę (Grace Kelly) – aby pomogła mu ustalić rzeczywisty bieg wydarzeń. Wydarzeń, które doprowadzą do jednego z najbardziej emocjonujących zakończeń w historii filmu.

Na nabrzeżach 8.7

Terry Malloy marzy o zostaniu sławnym bokserem. Niekiedy załatwia sprawy dla Johnny'ego Friendly, skorumpowanego szefa Związków Dokerów. Nasz bohater mimo woli zostaje wmieszany w morderstwo. Ma zeznawać przeciwko dwóm zbirom Johnny'ego.

M jak morderstwo 8.3

Tony Wendice odkrywa zdradę żony. Zamierza ją zabić, wykorzystując do tego swojego dawnego kolegę, którego szantażuje faktami z przeszłości.


The Diamond 5.0

Para detektywów prowadzi śledztwo, którego celem jest odnalezienie ludzi odpowiedzialnych za produkcję sztucznych diamentów. Trop prowadzi do znanego naukowca Erica Millera i kilku gangsterów, zajmujących się przemytem drogocennych kamieni.

Nagle

Frank Sinatra gra bezlitosnego zabójcę, planującego zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pociąg, wiozący głowę państwa na wypoczynek, ma przejeżdżać przez ciche miasteczko Suddenly. Sinatrze i jego ludziom udaje się opanować dom, którego okna wychodzą na stację kolejową. Gangsterzy biorą jako zakładników jego przerażonych mieszkańców i czekają na przybycie prezydenckiego składu. [opis dystrybutora]

Ballata tragica

Stefano Accardi jest kapitanem promu, który kursuje pomiędzy Capri a Neapolem. Pewnego dnia na pokładzie zostaje znaleziony martwy marynarz, który okazuje się być ojcem Marii, narzeczonej Stefano. Oskarżonym o zabójstwo zostaje kapitan Accardi.

Cuore di mamma

Pani Manieri, dawna piosenkarka, od kiedy została wdową, żyje sobie samotnie na wyspie Capri. Jedynymi ludźmi, którzy ją odwiedzają to, młoda dziewczyna Fortuna, jej chłopak Stefano oraz komisarz policji. Pewnego dnia do jej domu przybywa zięć Danny, którego celem jest przejęcie klejnotów gospodyni.

Słowa kluczowe