Kryminał 1961

Przedstawiamy listę 45 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1961 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Straż przyboczna 8.6

Do małego miasteczka, gdzieś w Japonii przybywa ronin Sanjuro Kuwabatake. Dowiaduje się, że miasteczko kontrolują dwa zwaśnione gangi. Jednemu przewodzi handlarz jedwabiem Tazaemon, a drugiemu fabrykant Tokuemon. Postanawia więc pomóc mieszkańcom i przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Oferuje swoje usługi obu gangom i zaczyna powoli podpuszczać ich na siebie.

Dotknięcie nocy 6.6

Prowincjonalny fotograf Roman Jacenko postanawia poprawić swój los, oczywiście niezgodnie z prawem. Zakochana w nim kasjerka przekazuje informację o terminie przewożenia pieniędzy do banku. Fotograf, udając rannego, zatrzymuje konwój. Dochodzi do wymiany strzałów, padają zabici i ciężko ranni, w tym kasjerka Beata. Jacenko ukrywa łup w ruinach domu i na wysypisku śmieci. Do akcji wkracza milicja - przestępca wpada w pułapkę zastawioną przez przebiegłego kapitana z miejscowego komisariatu.

Milczące ślady 7.6

Rok 1946. Na ziemiach wyzwolonych po lasach ukrywają się "bandy" NSZ. Oficer UB, kapitan Morwa, otrzymuje rozkaz zlikwidowania takiego oddziału, który działa w Pieninach. Okazuje się, że w oddziale Morwy "zagnieździł się kret", tajemniczy "Student", który donosi "bandytom" o każdym posunięciu kapitana…


Potwór z morza 1.0

Szajka gangsterów zgadza się pomóc w ucieczce grupce Kubańskich wojskowych i skrzyni pełnej złota. Chcąc zgarnąć skarb dla siebie bandyci, wymyślają historyjkę o morskim potworze i kolejno zabijają swoich pasażerów. Plan przebiega doskonale do momentu, gdy w okolicy pojawia się prawdziwy potwór.

Dwaj panowie "N" 6.9

Urzędnik Kazimierz Dziewanowicz ma niezwykłe hobby - zbiera informacje o ludziach urodzonych 29 lutego. Kiedy zgłasza się do niego nowy interesant, Henryk Nowak, Dziewanowicz stwierdza, że ma już jego dane, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Różnica jest jedna - "jego" Henryk Nowak jest zupełnie kimś innym. Aby wyjaśnić tę zagadkę, urzędnik udaje się wieczorem do Nowaka.., i zostaje zamordowany.

Droga na zachód 6.7

Zima 1945 roku. Emerytowany maszynista Walczak prowadzi transport wojskowy na front zachodni. Towarzyszy mu Roman. Droga przez wyzwolone tereny jest nadal niebezpieczna. Zostają ostrzelani przez Niemców, ginie część załogi, spotykają dziewczynę z obozu. Na stacji ich pociąg zostaje opanowany przez Niemców. Od teraz muszą być na ich usługach.

Śmierć ma okna 7.1

Ekranizacja powieści mistrzyni suspensu Agathy Christie z niemłodą już panną Marple w roli głównej, która podczas podróży pociągiem staje się świadkiem morderstwa. Niestety policja nie daje wiary jej zeznaniom, ponieważ nie ma żadnych dowodów zbrodni. Panna Marple rozpoczyna więc własne prywatne śledztwo.

Zabójca 6.0

Jest to dziwna, nieco tajemnicza, a zarazem zaprawiona ironią historia wziętego rzymskiego antykwariusza, który zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa swojej byłej kochanki. Oszołomiony, niewinny mężczyzna w miarę trwania męczącego śledztwa obnaża wszystkie najgorsze cechy swego słabego charakteru i - zawstydzony - gotów jest wziąć na siebie winę za nie popełnione morderstwo. Ale właśnie wtedy policja chwyta prawdziwego przestępcę, a nasz bohater, znów na wolności, wraca do swoich dawnych słabostek i przyzwyczajeń.

Ofiara 5.0

Jack Barrett zostaje znaleziony powieszony w celi więzienia. Był przetrzymywany za rzekome sprzeniewierzenie pieniędzy z firmy. Ale on wolał popełnić samobójstwo, niż przyznać się dlaczego wziął pieniądze. Powodem milczenia było to, że był szantażowany za bycie homoseksualistą. Działo się to w Anglii w czasach, gdy antysodomia ustalała prawo. Drugim powodem tego, że Jack nie wyjawił prawdy, był żonaty adwokat, Melville Farr, który uważał, że to Barrett próbował go szantażować. Teraz Farr dowiaduje się, że Barrett popełnił samobójstwo. Rozumie, że Jack próbował ostrzec go przed próbą szantażu. Adwokat decyduje się na ryzyko swojej wysokiej pozycji w społeczności, aby zdemaskować szantażystę. Ponieważ on sam nie jest już szantażowany, z pomocą przyjaciela Jacka, geja Eddy'ego Stone'a, próbuje odnaleźć osoby, które również były szantażowane przez tego samego człowieka....

Młodzi Dzicy

Pewien prawnik prowadzi śledztwo w sprawie trzech nastoletnich Włochów oskarżonych o zabójstwo ślepego Portorykańczyka. Prawnik z czasem zaczyna odkrywać, że fakty okazują się być inne, niż się wydają.

Słowa kluczowe