Kryminał 1970

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miejsce zbrodni

Tatort to jeden z najdłużej emitowanych seriali kryminalnych. Akcja nie skupia się tu na jednej grupie dochodzeniowej, ale w poszczególnych odcinkach mamy okazję zobaczyć pracę policjantów z wielu komend policji na terenie Niemiec, jak też z Austrii czy Szwajcarii.

Kreacja

Głównym bohaterem „Przedstawienia” jest angielski gangster Chas Davlin (rewelacyjny James Fox), który zajmuje się ściąganiem długów. Kiedy przez „przypadek” zabija jednego z klientów swojego szefa, musi uciekać przed policją i własnym bossem. Miejsce schronienia znajduje w domu podupadłego gwiazdora rocka – Turnera (Mick Jagger), który żyje z dala od świata, wraz ze swoimi dwiema kochankami. Na początku Turner nie ma ochoty pomagać Chasowi, z czasem jednak między tą dwójką nawiąże się dziwna, perwersyjna relacja…

W kręgu zła 7.5

Corey jest młodym mężczyzną, który właśnie opuszcza więzienie. Przed wyjściem, dostaje od klawisza informacje, jak obrobić jubilera. Vogel jest przestępcą, którego w pociągu, eskortuje doświadczony policjant, Mattei. Vogelowi udaje się uciec i jego drogi, krzyżują się z Coreyem. Razem postanawiają przeprowadzić skok na jubilera. Do pomocy biorą byłego policjanta, Jansena. Nie wiedzą jednak, że komisarz Mattei ciągle podąża ich tropem.


Hydrozagadka 7.1

W czasie największych upałów w Warszawie w tajemniczy sposób znika woda. Nad rozwiązaniem zagadki rozmyślają profesor Milczarek i nieustraszony detektyw As. Ten ostatni podejmuje nierówną walkę z demonicznym sprawcą wodnej afery, doktorem Plamą. Trop prowadzi do tajemniczego maharadży Kaburu, który razem z Plamą chce przetransportować dużą ilość wody do swojego kraju. Parodia komiksów i filmów o superbohaterach.

Borsalino 6.7

Marsylia, lata trzydzieste XX wieku. Dwóch drobnych oszustów, których poróżniła kiedyś kobieta, a pracujących teraz dla różnych gangsterów z mniejszym lub większym powodzeniem, postanawia założyć coś na kształt spółki w złodziejskim fachu. Okazuje się jednak, że wymaga to od nich zmiany ich beztroskiego podejścia do wykonywanego fachu.

Krwawa mamuśka 6.4

Film gangsterski oparty na prawdziwej historii. Czasy Wielkiego Kryzysu nie sprzyjają uczciwemu zarabianiu na życie, więc dla polepszenia życia swoich czterech synów, Kate "Ma" Barker zakłada gang, po czym po kilku udanych napadach mi.in. na banki, porywa dla okupu milionera, Sama Adamsa Pendlebury. Krwawy finał tej opowieści przeszedł do historii kina jako majstersztyk w dziedzinie choreografii.

Miasto przemocy

Po dwukrotnym, krwawym uniknięciu śmierci z rąk mafii, profesjonalny zabójca Jeff (Charles Bronson) ze swoją piękną partnerką (Jill Ireland) zmierza do Nowego Orleanu. Kiedy Jeff dokonuje zemsty, zostaje zaszantażowany przez szefa organizacji (Telly Savalas), który poszukuje niezależnego strzelca do swoich szeregów. Jeff odmawia, jest tropiony, aż do bezlitosnego miasta, gdzie miłość jest jak naładowany pistolet, a długi zemsty są spłacane w kulach.

Śledztwo w sprawie obywatela poza wszelkim podejrzeniem 6.7

Dramat polityczny z wyraźnymi odniesieniami do ówczesnej sytuacji prawno - politycznej we Włoszech. Był przyczyną skandalu i licznych dyskusji w kołach władzy. Groteskowy obraz patologi w świecie policji. Wysoki urzędnik policji popełnia przestępstwa celowo, by udowodnić sobie własną bezkarność. Jego kumple nie przyjmują do wiadomości oczywistych poszlak, ani jego własnych donosów.

Ptak o kryształowym upierzeniu 6.8

Bohaterem filmu jest młody, amerykański pisarz, który przybywa do Rzymu na urlop. Pewnej nocy jest mimowolnym świadkiem próby zabójstwa pięknej, młodej kobiety w galerii sztuki nowoczesnej. Morderca ucieka pozostawiając kobietę w kałuży krwi. Amerykanin rozpoczyna prywatne śledztwo mające doprowadzić do wykrycia niedoszłego zabójcy, jak się okazuje, mającego na sumieniu jeszcze kilka makabrycznych morderstw. Sprawa jest tym bardziej niebezpieczna dla bohatera, że policja to właśnie jego podejrzewa o dokonywanie morderstw. Niespodziewanie w rozwiązaniu zagadki pomoże bohaterowi obraz przedstawiający próbę zabójstwa, namalowany przez ekscentrycznego malarza oraz... wiedza ornitologiczna.

Scream and Scream Again

W Londynie zaczyna grasować szaleniec, który gwałci i okrutnie morduje swoje ofiary. Chcąc go złapać policja wystawia na przynętę młodą funkcjonariuszkę. Podstęp udaje się i szaleniec zostaje złapany, ale dzięki swojej niewiarygodnej sile udaje mu się uciec i popełnić samobójstwo w kadzi z kwasem. Śledztwo zostaje zamknięte, ale lekarze badający jego ocalałą rękę odkrywają, że jest sztuczna.

Słowa kluczowe