Kryminał 1974

Przedstawiamy listę 104 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Morderstwo w Orient Ekspresie 8.1

Jeden z pasażerów Orient Ekspresu ginie od pchnięcia nożem, do akcji wkracza detektyw Herkules Poirot.

Chinatown 8.4

Detektyw Gittes, podczas rutynowego śledztwa wpada na trop niebezpiecznej afery.

Życzenie śmierci 7.3

Spokojny i zrównoważony architekt, po zamordowaniu jego żony i córki przeistacza się w bezwzględnego zabójcę.


Nocny portier 8.0

Historia byłej nastoletniej więźniarki obozu koncentracyjnego i jej seksualnego oprawcy.

Ojciec chrzestny II 8.5

Kontynuacja losów włoskiej, gangsterskiej rodziny Corleone. Po śmierci głowy rodziny, schedę przejmuje jego syn Michael, który pragnie jeszcze bardzie poszerzyć ich przestępcze interesy.

Rozmowa 7.7

Bohaterem filmu jest Harry Caul – mistrz podsłuchu, który nie ma sobie równych. W jego branży ważne jest jednak to, aby nie angażować się w żadne zadanie. Pewnego dnia, mężczyzna nagina ową dewizę i po podsłuchaniu rozmowy dwojga ludzi popada w obsesję. Od tej pory podąża uważnie ich śladami.

Czarne święta 7.1

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Studentki jednego z domów otrzymują dziwne telefony z pogróżkami. Sytuacja wymyka się z pod kontroli, kiedy zaczynają ginąć...

Piorun i Lekka Stopa 6.6

Udający kaznodzieję John, zostaje odnaleziony przez swoich dawnych wspólników. W trakcie ucieczki poznaje drobnego złodziejaszka Lightfoota. Obaj mężczyźni podczas wspólnej podróży szybko się zaprzyjaźniają, ale ścigający ich gangsterzy w końcu ich łapią. Tylko, że zamiast krwawych porachunków postanawiają raz jeszcze okraść te sam bank.

Dajcie mi głowę Alfredo Garcii 7.8

Meksykański milioner wyznacza nagrodę za głowę mężczyzny, który jest ojcem dziecka jego wnuczki. Na poszukiwania rusza knajpiarz, kierujący się w życiu wyłącznie chęcią zdobycia pieniędzy...

To ja zabiłem 6.7

W ciężarówce milicja znajduje zwłoki dziewczyny. Ofiarą jest Anna Barańczyk, a kierowca zostaje głównym podejrzanym.

Słowa kluczowe