Kryminał 1978

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 102 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Polski dziennikarz, Maj, współpracujący z paryskim pismem ekonomicznym, zbliżonym do agend prasowych ONZ, trafia na ślad działalności tajnej organizacji "W", powołanej do życia przez pozostających na wolności zbrodniarzy hitlerowskich. Działalność tej organizacji sprowadza się do sabotażu, prób zdobycia broni masowej zagłady, morderstw czy przemytu narkotyków. Maj po pierwszym zetknięciu się na terenie Wiednia i Budapesztu z przejawami działalności organizacji "W" idzie dalej jej tropem, odkrywając coraz to nowe powiązania i starannie przygotowane akcje.

Kierowca

6,9
"Kierowca" jak go zwą koledzy, ma w swojej "pracy" jedno zadanie - jak najszybciej ulotnić się z miejsca przestępstwa. "Detektyw" szuka go już od kilku lat, niestety bez większego rezultatu. Czy jednak w końcu uda mu się schwytać całą bandę?
Film przedstawia losy trzech robotników z fabryki samochodów w Detroit. Życie przy taśmie montażowej do łatwych nie należy. Montowanie tych samych części... jeden wóz na minutę... 55 na godzinę. 220 000 rocznie. Pensje są śmiesznie niskie. Związki skorumpowane. Życie to pasmo nie zapłaconych rachunków. W takiej sytuacji trzej robotnicy planują skok, który ustawi ich na resztę życia. [opis dystrybutora]


Film oparty na autentycznych wydarzeniach, nazwanych w Bostonie skokiem stulecia. Tony to przeciętny złodziejaszek, który po odsiadce wychodzi z więzienia. Podejmuje pracę w knajpie, jednak nie leży to w jego naturze i szuka lżejszego zarobku. Postanawia wraz ze szwagrem obrabować pewną firmę przewozową. Ten skok przyniósł im niebywałą ilość gotówki, prawie trzy miliony dolarów. Firma w obawie przed utratą klientów, nie zgłasza całej sprawy na policję. Tony postanawia więc dokonać drugiego skoku.
Kombatant wojny wietnamskiej (Nick Nolte) staje się wbrew swej woli "wietnamskim "łącznikiem gangu handlarzy narkotyków. Nie może nawet liczyć na pomoc policji, ponieważ także jest na usługach gangu...
Film Alana Parkera rozpoczyna się od obławy na tureckim lotnisku, podczas której grany przez Davisa bohater zostaje przyłapany na posiadaniu narkotyków. Trafia do więzienia, w którym skazani i oczekujący na rozprawy są traktowani w nieludzki, wręcz zbrodniczy sposób. Tytuł Midnight Express oznaczał w slangu umysłowy „odlot”, jakiego doznawali wszyscy przebywający dłużej w więziennych murach...
Wracający z dłuższej podróży służbowej Frank, odkrywa, że ​​jego dziewczyna Janie pracuje w nowym hotelu, którego właściciel dał jej mieszkanie, jak również inne prezenty w zamian za jej uczucia. Zazdrosny Frank, po kłótniach z Janie postanawia ja więzić.
Historia rozgrywa się w Moskwie, w pierwszych latach władzy sowieckiej. Lśnią witryny ekskluzywnych sklepów, rozświetlone neonami luksusowe restauracje. W znanej knajpie na Piatnickiej przesiaduje półświatek rządzący stolicą. Najlepsi inspektorzy kryminalni zostają zaangażowani w tajne działania w celu wyeliminowania gangu przestępców, którzy znaleźli tam schronienie. Jeden z oficerów przeniknął do bandy ...
Jako, że przeciwieństwa się przyciągają Johnny i Charlie łączą siły, by rozbić gang kontrolujący wszystkie hazardowe wydarzenia na Florydzie.
Hercules Poirot, sławny detektyw ma do rozwiązania trudny problem. Na pokładzie parowca na Nilu zamordowano piękną dziedziczkę. Podejrzani są niemal wszyscy współtowarzysze podróży. Przy końcu wyprawy niezawodny Belg demaskuje mordercę. Jego metody prowadzenia śledztwa, czasem niekonwencjonalne, okazują się nad wyraz skuteczne.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…