Kryminał 1981

Przedstawiamy listę 66 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1981 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Żar ciała 6.5

Naśladownictwo kryminałów z lat czterdziestych z kreacjami Williama Hurta i Kathleen Turner. Młody adwokat poznaje atrakcyjną dziewczynę. Gdy okazuje się, że nie jest mu ona obojętna, namawia ją do zamordowania męża. Planuje zbrodnię doskonałą.

Ucieczka z Nowego Jorku 6.9

Rok 1997. Air Force One z prezydentem na pokładzie (Donald Pleasence) rozbija się w obszarze przekształconego w olbrzymie więzienie Manhattanu i zostaje porwany przez grupę pseudo rewolucjonistów. Recydywista Snake Plissken (Kurt Russell) ma dotrzeć do centrum miasta i uwolnić więźnia.


Vabank 7.9

Komedia kryminalna w stylu retro. Akcja toczy się w Warszawie lat 30-tych. Po opuszczeniu więzienia, dokąd trafił przez nieuczciwego wspólnika, znany kasiarz Kwinto obmyśla zemstę. Jego były wspólnik - Kramer - jest obecnie szanowanym bankierem. Kwinto postanawia okraść bank i jednocześnie rzucić podejrzenie na jego właściciela.

Odległy ląd 6.6

Akcja filmu rozgrywa się w odległej przyszłości na planecie Io. Menedżer tamtejszej kopalni rudy, aby podnieść wydajność pracy robotników stosuje syntetyczny narkotyk, którego przyjmowanie prowadzi ostatecznie do śmierci. Te brudne machinacje odkrywa szef policji O'Neil.

"Anna" i wampir 6.6

Górny Śląsk, lata 60. Nieznany sprawca nazywany wampirem z Zagłębia, zabija kobiety. Specjalna grupa operacyjna o kryptonimie "Anna" usiłuje ustalić sprawcę i motywy zbrodni.

Tegeran-43

Z polecenia hitlerowskiego przywództwa do Teheranu, w przeddzień rozmów szefów rządów trzech mocarstw, przedostaje się grupa faszystowskich agentów. Na czele grupy stoi zawodowy morderca Maks Riszare. Przygotowują atak terrorystyczny. Radzieccy zwiadowcy, wśród których jest Andriej Borodin, mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo konferencji. W tle fabuły historia miłości Borodina i Francuzki Marii Louni.

Si yiu

W opuszczonym domu odnalezione zostają zwłoki kobiety, której ciało zostało zbezczeszczone przez nekrofila. Sprawcę próbują schwytać miejscowa policja i przybyły na miejsce inspektor Chang. Trop wiedzie do sprawcy podobnego czynu, mającego związek z właścicielką lokalnego domu publicznego. A tymczasem morderca uderza ponownie.

Śledztwo wykazało…

W miejskim parku w nocy zamordowano kobietę. Mniej więcej w tym czasie patrol milicji zauważył człowieka, który uciekając wyrzucił do wody torbę z pieniędzmi. Oficer śledczy Ruta Graudina i jej kolega major Krams przypuszczają, że między tymi faktami istnieje określony związek...

Be-Shaque

Bogaty Shyam Sunder mieszka ze swoją owdowiałą macochą Nirmalą w małej wiosce w Indiach. Znany jest ze swej skłonności do alkoholu i kobiet, a także z niezapowiedzianych wyjazdów. Podczas jednego z takich wypadów, Nimrala dowiaduje się, że ktoś widział jego martwe ciało, więc natychmiast zawiadamia policję. Ta jednak znajduje jedynie martwego niedźwiedzia i stwierdza, że Shyam zapewne wyjechał na Goa nikogo nie informując. Tymczasem do wioski przybywa młody Prakash, który twierdzi że jest przyjacielem pasierba Nimrali i jego wspólnikiem w interesach. Kobieta pozwala mu zamieszkać na jakiś czas w swoim przestronnym domu, ale potem kieruje go do pensjonatu. Wkrótce Prakash spotyka i zakochuje się ze wzajemnością w ślicznej Roopie, mieszkającej ze swoją owdowiałą matką Radhą. Szczęśliwy Prakash w międzyczasie znajduje tajemniczą fotografie swojej ukochanej z jakimś mężczyzną i dzieckiem. Młodzieniec pragnie odkryć kim są osoby na zdjęciu, a także wytłumaczyć dziwnie przedłużającą się nieobecność Shyama. Nie podejrzewa nawet, że jest stale obserwowany przez kilkoro ludzi, którzy nie zawahają się go zabić, gdyby jego działania stały się dla nich niewygodne...

Słowa kluczowe