Kryminał 1982

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

48 godzin

6,8
Jack Cates, brutalny, ale skuteczny policjant z San Francisco, otrzymuje zadanie złapania bądź unieszkodliwienia dwóch zbiegłych skazańców, Alberta Ganza i Indianina Billy'ego Beara. Podczas ucieczki zabili oni kilku funkcjonariuszy więziennych, a następnie jeszcze dwóch policjantów, którzy weszli im w drogę. Pomocnym w dotarciu do Ganza może być jego dawny kumpel, czarnoskóry Reggie Hammond, aktualnie odsiadujący w więzieniu dwuletni wyrok. Reggie zgadza się pomóc za cenę opuszczenia celi. Dyrekcja więzienia "wypożycza" go Catesowi na 48 godzin.
Akcja dzieje się w trzydziestych latach XX wieku. Kolejne przygody Herculesa Poirota. Tym razem Hercules Poirot ma zbadać dlaczego milioner Sir Horace Blatt chciał oszukać ubezpieczalnie diamentów. Dał bezwartościowy kamyk, a chciał go ubezpieczyć na 50 tys. funtów. Trop Herculesa prowadzi go na wyspę Daphne Castle. Wyspa leży w przepięknym krajobrazie, a zjeżdżają się na nią największe snoby Ameryki i Anglii. Do ekskluzywnego hotelu zjeżdża się 9 osób. Podczas wymarzonych wakacji, ginie Arlena Stuart Marshall. Tymczasem Hercules Poirot ma zbadać kto zabił Arelne Marshall. Każdy jest podejrzany i każdy ma świetne alibi.
Dinanath Shastri (Madan Puri) jest pobożnym hindusem. Pewnego dnia jego syn Shankar (Mithun Chakraborty) przyprowadza do domu młodą dziewczynę Salmę (Rameshwari). Dinanath myśli, że jest ona hinduską i mówi do niej Shanti. Chciałby także, żeby była ona jego synową. Pewnego dnia mężczyzna spotyka ślepca, w którym rozpoznaje doktora Varmę (Om Shivpuri). Córka doktora, Neetu (Ranjeeta Kaur) była w dzieciństwie ukochaną Shankara. Ta wiadomość łamie serce Salmy. Tymczasem okazuje się, że pewien wpływowy człowiek czyha na życie niewidomego doktora. Dlaczego bogacz chce zabić nieszkodliwego i bezbronnego człowieka? Jaka będzie reakcja pobożnego Dinanatha gdy dowie się, że Shanti jest muzułmanką?


Zrealizowany w Stanach Zjednoczonych film niemieckiego reżysera Wima Wendersa, którego bohaterem jest znany autor powieści kryminalnych Dashiell Hammett, dzielący czas między pisaniem a poszukiwaniem zaginionej prostytutki z chińskiej dzielnicy w San Francisco. Film jest adaptacją biograficznej powieści Joe Goresa.
Filmowa wersja wystawionej na Broadwayu sztuki Iry Levina. Historia znanego pisarza, który postanawia przywłaszczyć sobie sztukę napisaną przez jednego z jego uczniów. Wydaje mu się , iż jedynym sposobem osiągnięcia celu będzie zabicie chłopaka. W ten sposób zgarnie wszystkie tantiemy. Myśli więc stale o morderstwie. Pomysł chce zaczerpnąć z dzieła potencjalnej ofiary.
Tytułowy bohater jest znanym szulerem. Wielki Szu po kilkuletnim pobycie w więzieniu postanawia zrobić jeszcze jeden „numer”. W małym miasteczku nawiązuje znajomość z zamożnym prywaciarzem rozmiłowanym w hazardzie. Kiedy go ograbia, postanawia zniknąć. Uciekając z miasteczka, poznaje młodego taksówkarza, Jurka, zaślepionego żądzą łatwego wzbogacenia się. Starzejący się mistrz godzi się nauczyć go swoich karcianych sztuczek i wprowadzić w wielki świat szulerów. Najpierw uczy go teorii i właściwego stosunku do pokera, potem przechodzą do ćwiczeń. Wreszcie Jurek ma zagrać o wielką stawkę…
Na posterunek w Saint-Tropez przybywa grupa atrakcyjnych policjantek, które pod czujnym okiem sierżanta Cruchota (Louis de Funès) mają odbyć zawodowy staż. Dziewczyny zostają zakwaterowane w pobliskim klasztorze. Gdy kobiety niespodziewanie zostają uprowadzone, Cruchot z przyjaciółmi rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania.
Sprawę pożaru nowego pensjonatu w nadmorskim miasteczku, w wyniku którego giną ludzie, bada oficer śledczy Rogow. Wkrótce dochodzi do wniosku, że przyczyną pożaru było zaniedbanie dyrektorki Łazariewej, którą on kocha. Lecz policjant jest w swoich działaniach bezkompromisowy...
Michael Jordan (Gene Wilder) jest bogu ducha winny architektem, który uwikłany zostaje w aferę szpiegowską. Zakochuje się bowiem w tajemniczej Kate Hellman (Gilda Radner), która tropi zabójców swego brata. Wspólnie muszą stawić czoła bezwzględnemu Ransomowi (Richard Widmark), który postanawia zlikwidować Michaela. Ścigani przez Ransoma Michael i Kate przelatują awionetką przez Wielki Kanion, kryją się w tajnej bazie wojskowe, dzielnie odpierają atak wroga, który osacza ich na pustyni i cudem uchodzą z życiem z szalonej pogoni ulicami Nowego Jorku udowadniając tym samym, że nie ma dla nich nic niemożliwego.
Too Sweet Gordone wychodzi z więzienia ale nie zamierza nigdy wracać do boksu. Niestety upominają się o niego jego dawni wrogowie, którzy zabijają mu dziewczynę. Zrozpaczony postanawia wznowić karierę i zostać mistrzem wagi ciężkiej, w czym pomaga mu sztab trenerów na czele z samym Mr. T.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…