Kryminał 1984

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Odkąd jego brat został zabity w La Courneuve bez interwencji policji, Richard (Laurent Malet) postanowił się zemścić i pluć nienawiścią w twarz społeczeństwa. Okrada zbrojownię, budując w ten sposób swój arsenał. Następnie kradnie motocykl i napada na pracownika stacji benzynowej. Salem (Salah Teskouk), który przypadkiem widział to, składa policji fałszywy raport i rozpoczyna własne śledztwo. Richard spotyka i uwodzi młodą kobietę tak samo zagubioną jak on, Marilyn (Sandrine Bonnaire). Oboje dokonują włamań i rabunków. Inspektor Casti (Jean Carmet), który ze swojej strony nigdy nie doszedł do siebie po przypadkowej śmierci córki, poluje na nich bezlitośnie…
Planowany przez 10 lat film Sergia Leone Once upon a Time in America przedstawia 50 lat z porywającej historii przestępczego podziemia za pomocą niezwykłej obsady. Robert De Niro i James Woods grają długoletnich kolegów z Lower East Side, których nieufne partnerstwo rozpada się wśród śmierci i tajemnicy. Film zawiera też doskonałe kreacje drugoplanowe Tuesday Weld, Joego Pesci, Jennifer Connell...
Abby (Frances McDormand) ma romans z Rayem (Jan Getz), robi to aby oderwać się od życia z Martym (Dan Hedaya), kto jest również szefem Raya. Marty podejrzewając zdradę zatrudnia detektywa (M. Emmet Walsh) który ma śledzić jego żonę. Najlepszym z tej czwórki ludzi jest krętaczem i kłamcą, a najgorszy, amoralnym mordercą i złodziejem. Nikt z nich nie jest skłonny do mówienia prawdy, klęska i śmierć są nieuniknione.


Detektyw James "Sonny" Crockett rozpoczyna współpracę z nowym kolegą, Ricardem Tubbsem, który przybył do Miami z Nowego Jorku, by rozwiązać zagadkę śmierci swojego brata. Wspólnie będą musieli zająć się serią morderstw, które prowadzą do narkotykowego bossa.
Policjant z Detroit, Axel Foley (Eddie Murphy), zamierza wyjaśnić okoliczności śmierci przyjaciela. Jedzie do Beverly Hills. Odkrywa, że jego kolega wiedział zbyt wiele o nielegalnych interesach swojego pracodawcy. Axel podejrzewa, że to on zlecił zabójstwo. Informuje o tym miejscową policję, ale jej szef, porucznik Andrew Bogomil, jest innego zdania.
Dwie pary braci, biali i czarnoskórzy, na swój sposób próbują dojść do sławy i pieniędzy. Cała akcja zaś dzieje się wokół nocnego klubu w murzyńskiej dzielnicy, Harlemie. Nie może obyć się bez gangsterskich porachunków - nasi bohaterowie kontrolują większość interesów. A każdy z nich ma swoje własne kłopoty. A więc wybujała ambicja, miłości, rozstania.
Złodziej włamuje się do domu znanego pisarza. Kradnie m.in. pamiętnik żony, z którego wynika, że jest to osoba erotycznie niezaspokojona, żądna przygód. Włamywacz postanawia ją zdobyć, inscenizując sytuacje, których opis znalazł w pamiętniku. Rozpoczyna grę, która angażuje go do tego stopnia, że zapomina o ostrożności.
Gdy Ellen Aim znana piosenkarka rockowa zostaje porwana przez gang motocyklistów dowodzony przez Ravena, na pomoc zostaje wezwany jej były chłopak weteran z Wietnamu Tom Cody, który za 10 tys. dolarów zgadza się odbić swoją była dziewczynę. Teraz wraz z Billym Fishem jej menadżerem i obecnym partnerem oraz z McCoy poznaną w barze byłą komandoską wyrusza w ciemne zakamarki Nowego Jorku by odnaleźć Aim.
Wiosną 1939 roku kapitan Iwiński nadzoruje transport sprowadzanych do kraju urządzeń wojskowych. Z powodu złej jakości sprzętu zostaje oskarżony o sabotaż gospodarczy i osadzony w więzieniu. Po jego opuszczeniu ma trudności ze znalezieniem pracy, musi wyprowadzić się z mieszkania… Dostaje możliwość zrehabilitowania i propozycję pracy w kontrwywiadzie. Spotyka znaną pianistkę, którą poznał kiedyś w Paryżu. Stają się sobie coraz bliżsi. Okazuje się, że Maria również agentką wywiadu. Adam kojarząc wiele faktów, ma coraz więcej wątpliwości…
John Eastland po raz kolejny przywdziewa maskę i miotacz ognia, by rozliczyć się z terroryzującym miasto Xem i jego gangiem. Tym razem jednak przestępcy dowiadują się kim jest Exterminator i atakują jego przyjaciół.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…