Kryminał 1984

Przedstawiamy listę 76 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1984 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dawno temu w Ameryce 8.3

Film opowiada o życiu małej żydowskiej grupy gangsterów żyjących w Nowym Jorku i obejmujących ponad 40 lat ich przestępczej działalności. Niepowodzenia, zawody miłosne, handel narkotykami i prohibicja - to ich codzienne życie. Z jednej strony mechanizm działania wielkiego biznesu, przemoc i krew, z drugiej zaś ich normalne poza przestępcze funkcjonowanie w rodzinie, oraz smutna nostalgia o zmarnowanych życiorysach i wiecznie nieosiągniętej miłości…

Cotton Club 6.6

Tytułowy "Cotton Club" jest nie tylko popularnym klubem jazzowym, ale również miejscem, w którym krzyżują się drogi mafijnych bossów. Tu załatwia się ciemne interesy, prowadzi negocjacje. Młody, świetnie zapowiadający się muzyk jazzowy, Dixi Dwyer pewnej nocy przypadkowo ratuje życie jednemu z najgroźniejszych gangsterów w mieście, Dutchowi Schultzowi. Wdzięczny Dutch proponuje mu pracę. Wkrótce Dixie zakochuje się w kochance gangstera i tak zaczynają się jego kłopoty.

Policjanci z Miami 7.1

Detektyw James "Sonny" Crockett rozpoczyna współpracę z nowym kolegą, Ricardem Tubbsem, który przybył do Miami z Nowego Jorku, by rozwiązać zagadkę śmierci swojego brata. Wspólnie będą musieli zająć się serią morderstw, które prowadzą do narkotykowego bossa.


Śmiertelnie proste 7.1

Teksas. Ładna, młoda żona ucieka od męża z jednym z jego pracowników. Upewniony o zaistniałej zdradzie przez prywatnego detektywa mąż, popada w obsesję zabicia pary kochanków. Od tej chwili nic nie jest już proste. Plan popełnienia zbrodni idealnej kompletnie zawodzi. Jej inicjator sam staje się ofiarą, zaś nieświadomi niczego kochankowie - celem wyrafinowanego i zdesperowanego mordercy.

Gliniarz z Beverly Hills 7.5

Policjant z Detroit, Axel Foley (Eddie Murphy), zamierza wyjaśnić okoliczności śmierci przyjaciela. Jedzie do Beverly Hills. Odkrywa, że jego kolega wiedział zbyt wiele o nielegalnych interesach swojego pracodawcy. Axel podejrzewa, że to on zlecił zabójstwo. Informuje o tym miejscową policję, ale jej szef, porucznik Andrew Bogomil, jest innego zdania.

Ruchome cienie 3.0

Z ręki nieuchwytnego mordercy zaczynają ginąć młode dziewczyny. Początkowo wszystko wskazuje na chłopaka jednej z ofiar, ale gdy zostaje on złapany dochodzi do kolejnego mordu. Gdy policja pozostaje bezradna, Judy Cole otrzymuje telefon, że będzie następną ofiarą szaleńca.

Przemytnicy 7.3

Adaptacja powieści "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" słynnego Sergiusza Piaseckiego w reżyserii Włodzimierza Olszewskiego. Józef Trofida właśnie wychodzi z ciężkiego więzienia. Przy bramie wita go były współwięzień Władek Piasecki, który zabiera go w swoje rodzinne strony gdzie jest szefem grupy przestępczej.

Wykonać wyrok 5.8

Willie Parker, ongiś brylujący w półświatku Paryża, od wielu lat mieszka w Hiszpanii, zapomniał o dawnym życiu. Pamiętają o nim jednak dawni koledzy, tym bardziej, że wyjeżdżając z Francji, Willie nie załatwił wszystkich spraw do końca. Dwóch z nich, profesjonalnych przestępców, wybiera się więc do słonecznej Hiszpanii, by odnaleźć dawnego kumpla i wreszcie sfinalizować "interesy" sprzed dziesięciu lat.

Dziewczyny z kalendarza 6.5

Milioner Richard Trainor właśnie świętuje ukazanie się swojego nowego kalendarza z dwunastoma pięknymi nagimi kobietami. Niestety przyjęcie nawiedza katastrofa gdy Miss Stycznia zostaje zepchnięta z budynku a chwilę potem Miss Lutego zostaje zasztyletowana. Policjantowi Danowi Stonerowi któremu zostaje przydzielone rozwiązanie sprawy pomaga fotograf Cassie Bascomb. Wkrótce podczas gdy Dan zajmuje się śledztwem Cassie zostaje zaatakowana. Jakie powiązania istnieją pomiędzy Cassie a śledztwem, czy zabójca zostanie schwytany przed zabiciem ostatniej ofiary Miss Grudnia?

Ucieczka 6.5

Jack Ramsay nie jest typowym gliną, bo jego brygada zajmuje się eliminacją robotów, które wymknęły się spod kontroli. Kolejna akcja niespodziewanie naprowadza go na trop obłąkanego naukowca, zajmującego się konstruowaniem androidów o zbrodniczych skłonnościach.

Słowa kluczowe