Kryminał 1985

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 109 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Silverado

6,8
Silverado to niewielkie miasteczko na Dzikim Zachodzie, w którym całą społecznością rządzi grupa skorumpowanych oficjeli. Przybycie czwórki niezależnych, do szaleństwa odważnych śmiałków burzy stare układy.

Fletch

7,0
Irwin 'Fletch' Fletcher jest znanym reporterem oraz mistrzem przebieranek. Pewien milioner chce właśnie jemu powierzyć super tajną misję. Fletch ma go zastrzelić, zabrać ekstra kasę i zniknąć na zawsze. Ciekawski reporter chce za wszelką cenę wiedzieć, co skłoniło tego bogacza, do tak przedziwnej decyzji.

Metro

6,5
Równie piękna, jaki i bogata Helena zaprasza Freda do domu. Fred mieszka w metro paryskim i jest człowiekiem marginesu. Zaproszenie traktuje jako okazję do ograbienia domowego sejfu. Następnego dnia wyznaje Helenie przez telefon, że ją kocha i przeprasza za nieprzyjemności, na które ją naraził. Proponuje zawarcie układu: kosztowności za noc wspólnie spędzoną.


Nóż

6,5
Ofiarami brutalnego zabójstwa padają młoda magnatka prasowa oraz jej służąca. Prokurator Thomas Krasny (Peter Coyote) podejrzewa męża ofiary, Jacka Forrestera (Jeff Bridges), wydawcę odziedziczonej przez nią gazety. Jack zwraca się o pomoc do doświadczonej w sprawach kryminalnych prawniczki Teddy Barnes (Glenn Close). Ta jednak jest coraz bardziej zauroczona swym klientem i mimo, że na jaw wychodzą coraz to nowe dowody, jest przekonana o jego niewinności.
Ekranizacja powieści Richarda Condona. Na przyjęciu weselnym jednego z najlepszych włoskich rodów, wschodząca gwiazda amerykańskiej mafii, bardzo sprawny gangster poznaje piękną kobietę. To też postać raczej nietuzinkowa. Jak się okazuje jest jedną z najlepszych wykonawczyń "kontraktów", czyli płatnym mordercą. Przez jakiś czas wszystko idzie wspaniale. Ci dwoje kochają się. Ale ona nie należy do Rodziny, nie jest Włoszką, a i ma na sumieniu wykiwanie mafii. Czuły kochanek musi wybrać pomiędzy nią a Rodziną.

Trop

7,2
Trzy zakończenia tej samej, przedziwnej historii. W pięknej posiadłości w Nowej Anglii spotyka się grupa ludzi. Pośród nich znajduje się morderca. Wszyscy, bawiąc się w popularną grę towarzyską, usiłują ustalić kto zabił. W ten sposób powstają trzy wersje filmu. Każda z nich ma inne zakończenie. W każdej z nich oskarżonym jest zupełnie inny człowiek.
Akcja rozgrywa się na Wybrzeżu. Grupa młodych ludzi nocami nielegalnie wypłukuje bursztyn z nadmorskiej plaży. Jednym z nich jest Wojtek, na co dzień żeglarz biorący udział w regatach. Pewnej nocy, podczas transportu zebranych bursztynów zostaje napadnięty przez konkurencyjny gang i traci cenny ładunek. Wojtek postanawia odszukać napastników i odnaleźć bursztyny…
Adam wraca do rodzinnej wsi po odbyciu dwuletniego wyroku w więzieniu. Poprzysiągł zemstę swemu denuncjatorowi, którym jest stryj. Nie dotarłszy do domu przez przypadek najmuje się do pracy przybudowie drogi. Szybko zyskuje sympatię kolegów i praktykantki Magdy. Wkrótce w okolicy pojawia Tojfel, współtowarzysz więziennej niedoli. Namawia Adama do współpracy w kolejnych przestępstwach obiecując w zamian „zlikwidowanie” stryja – donosiciela. Czy żądza zemsty okaże się silniejsza od zdrowego rozsądku?
Jennifer wraz z mężem przeprowadza się do mieszkania zajmowanego do niedawna przez zmarłą cygankę. Podczas wynoszenia jej rzeczy kobieta odnajduje figurkę w kształcie dłoni oraz pióro dzięki, którym można porozumiewać się ze zmarłymi. Korzystając z nich Jennifer nawiązuje więź z żądnym zemsty duchem, który chce ukarać swoich morderców.
Lucy wraz ze swoimi dziećmi zostaje w brutalny sposób zamordowana. W tym samym czasie, wiele kilometrów od tego miejsca, w klinice lekarze próbują przywrócić pamięć człowiekowi, który utracił ją w wyniku wypadku. Porucznik Joe Steiner nie chce zostawić tej sprawy własnemu biegowi i próbuje ją rozwikłać. Nawet po przejściu na emeryturę nie daje mu ona spokoju. Po siedmiu latach trafia wreszcie na jakiś trop. Czy Allen Devlin i Ed Vinson to jedna i ta sama osoba? Postanawia to wyjaśnić do końca.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…