Kryminał 1985

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 115 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fletch

6,9
Fletach przypadkowo wzięty za bezdomnego, przez bogatego biznesmena podejmuje się zabicia go. Zaintrygowany jego prośbą wszczyna własne śledztwo, którego wyniki trochę różnią się od podanych mu faktów. Dodatkowo Fletach podpada szefowi policji i kilku jego ludziom uwikłanych w sprzedaż narkotyków.
Ekranizacja powieści Richarda Condona. Na przyjęciu weselnym jednego z najlepszych włoskich rodów, wschodząca gwiazda amerykańskiej mafii, bardzo sprawny gangster poznaje piękną kobietę. To też postać raczej nietuzinkowa. Jak się okazuje jest jedną z najlepszych wykonawczyń "kontraktów", czyli płatnym mordercą. Przez jakiś czas wszystko idzie wspaniale. Ci dwoje kochają się. Ale ona nie należy do Rodziny, nie jest Włoszką, a i ma na sumieniu wykiwanie mafii. Czuły kochanek musi wybrać pomiędzy nią a Rodziną.

Nóż

6,5
Ofiarami brutalnego zabójstwa padają młoda magnatka prasowa oraz jej służąca. Prokurator Thomas Krasny (Peter Coyote) podejrzewa męża ofiary, Jacka Forrestera (Jeff Bridges), wydawcę odziedziczonej przez nią gazety. Jack zwraca się o pomoc do doświadczonej w sprawach kryminalnych prawniczki Teddy Barnes (Glenn Close). Ta jednak jest coraz bardziej zauroczona swym klientem i mimo, że na jaw wychodzą coraz to nowe dowody, jest przekonana o jego niewinności.


Metro

6,5
Równie piękna, jaki i bogata Helena zaprasza Freda do domu. Fred mieszka w metro paryskim i jest człowiekiem marginesu. Zaproszenie traktuje jako okazję do ograbienia domowego sejfu. Następnego dnia wyznaje Helenie przez telefon, że ją kocha i przeprasza za nieprzyjemności, na które ją naraził. Proponuje zawarcie układu: kosztowności za noc wspólnie spędzoną.
Paul Kersey przyjeżdża do Nowego Jorku zaproszony przez kolegę z wojska. Niestety po przyjeździe okazuje się, że niedawno został on zabity przez członków lokalnego gangu. Paul postanawia zamieszkać w mieszkaniu kolegi i pomóc mieszkańcom w walce z bandytami. Ale szybko okazuje się, że może się to przerodzić w zamieszki.
Akcja filmu rozgrywa się w Detroit. Vic Ajax, młody instalator elektronicznych urządzeń alarmowych, zostaje niesłusznie skazany na karę śmierci za morderstwo swoich pracodawców. W drodze na krzesło elektryczne opowiada swą niewiarygodna historię o tym, jak poszukiwania nowej dziewczyny przypadkowo wciągnęły go w aferę kryminalną i doprowadziły do rozgrywki z parą zawodowych zabójców.
Film jest próbą ukazania tragicznej historii Ruth Ellis. Kobiety, która w roku 1955, jako ostatnia w Wielkiej Brytanii została skazana na śmierć poprzez powieszenie. Jest rok 1953. Ruth Ellis pracuje w nocnym klubie, by utrzymać siebie i swojego dziesięcioletniego syna. Kobieta jest w separacji ze swoim mężem. Dzięki swojemu przyjacielowi, Desmondowi Cussenowi, poznaje interesującego mężczyznę z wyższych sfer, który jest kierowcą rajdowym. Zaczyna ich łączyć wielka namiętność, która prowadzi do tragedii.
Akcja rozgrywa się na Wybrzeżu. Grupa młodych ludzi nocami nielegalnie wypłukuje bursztyn z nadmorskiej plaży. Jednym z nich jest Wojtek, na co dzień żeglarz biorący udział w regatach. Pewnej nocy, podczas transportu zebranych bursztynów zostaje napadnięty przez konkurencyjny gang i traci cenny ładunek. Wojtek postanawia odszukać napastników i odnaleźć bursztyny…
Trzech rabusiów kradnie 20 milionów dolarów. Jednego z przestępców złapano, drugi zginął, a trzeciego nie odnaleziono. Pieniądze przepadły bez wieści. Zatrzymany bandyta trafia w 1978 roku do więzienia, by wyjść po siedmiu latach. Nie cieszy się długo wolnością - wyjeżdża do Miami i już następnęgo dnia zostaje znaleziony martwy. Agenci FBI Doug Bennet (Terence Hill) i Steve Forest (Bud Spencer) zostają wezwani do poprowadzenia śledztwa. Muszą znależć trzeciego rabusia, a wraz z nim 20 milionów.
Mieszkańcy pewnego bloku w Bronie, mając już dość dręczącego ich gangu, donoszą na jego członków policji. Bandyci zostają zatrzymani, ale z braku dowodów zwolnieni dwa dni później. Chcąc się zemścić opryszki włamują się do budynku i kolejno mordują jego mieszkańców. Ciała zabitych odnajdują mieszkający wyżej lokatorzy. Wiedząc, że czeka ich ten sam los, podejmują nierówną walkę z mordercami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…