Kryminał 1990

Przedstawiamy listę 132 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Odwet 7.1

Główny bohater, Michael J. "Jay" Cochran , jest 30-letnim pilotem ponaddźwiękowych samolotów. Podczas urlopu przyjeżdża na wypoczynek na ranczo Tiburona "Tibby" Mendeza, któremu kiedyś uratował życie. Mendez jest starym człowiekiem, ale ma o pięćdziesiąt lat młodszą, piękną żonę Miryea. Pomiędzy młodymi wkrótce zawiązuje się romans...

Gliniarz w przedszkolu 6.0

Arnold Schwarzenegger wciela się tym razem w rolę bezkompromisowego policjanta-twardziela. W pogoni za jednym z bandytów trafia nie gdzie indziej tylko do przedszkola i to w roli przedszkolanki. Okazuje się, że równie dobrze radzi sobie z dziećmi jak z bandytami, a co więcej poznaje bardzo miłą nauczycielkę. Niestety przestępca atakuje i trzeba znów wrócić do swojej prawdziwej tożsamości by uratować jednego z wychowanków.

Zwiąż mnie 7.0

Po opuszczeniu szpitala dla umysłowo chorych Ricky zaczyna śledzić Marinę, prostytutkę, z którą kiedyś uprawiał seks. Ricky postanawia namówić ją, żeby została jego żoną.


Ojciec chrzestny III 7.9

Trzecia część sagi rodziny Corleone rozpoczyna się w Nowym Jorku w 1979 roku. Michael Corleone (Al Pacino) postarzał się już mocno, jednak nadal przewodzi rodzinie. Rozszedł się z żoną, a dzieci już dorosły. Większość jego interesów jest zalegalizowana i przynosi poważne dochody. Powoli wycofuje się z przestępczej działalności i staje się szanowanym obywatelem. Zaczyna działać charytatywnie, nie skąpiąc dolarów na szlachetne cele, za co zaczyna go doceniać hierarchia kościelna. Ma nawet odebrać od nich nagrodę za swoje dobre uczynki, jednak jak się okazuje, nie robi tego bezinteresownie. Od interesów i zbrodni przeszłości uciec i zapomnieć ich nie jest łatwo, ale Michael jest już mocno zmęczony i postanawia wybrać następcę rodu. W kolejce po władzę rodziny staje ambitny i bezwzględny Vincent Mancini (Andy Garcia), nieślubny syn starszego brata Sonny'ego. Siostra Michaela, Connie, namawia go, aby zezwolił na przyjęcie nazwiska Corleone przez Vincenta, co uczyniłoby z niego pełnoprawnego członka rodziny. Jednak nic nie trwa wiecznie. Kiedy Vincent zaczyna uwodzić córkę ojca chrzestnego, przychylność Michaela zaczyna się kończyć.

Kocham cię na zabój 7.0

Joey Boca (Kevin Kline) jest właścicielem dobrze prosperującej pizzerni, mieszka w ładnym domku wraz ze swoją żoną Rosalią (Tracey Ullman), dwójką dzieci i teściową. Jednak mężczyzna nie mogąc oprzeć się wdziękom płci pięknej wielokrotnie zdradza żonę, z czego następnie się spowiada. Pewnego dnia Rosalie przyłapuje męża na zdradzie co doprowadza ją do szału. Woli zabić Joeya niż oddać go innej kobiecie. Problem stanowi tylko sposób w jaki to zrobi. Pomoc w pozbyciu się wiarołomnego mężczyzny oferuje jej matka, a także oddany przyjaciel Devo (River Phoenix).

Chłopcy z ferajny 8.3

Trzydzieści lat z historii mafii. Autentyczna historia kariery nowojorskiego mafiozo Henry'ego Hilla. Złapany i uwięziony, decyduje się zeznawać.

Król Nowego Jorku 7.1

Groźny przestępca, Frank White (Christopher Walken), po długoletnim pobycie w więzieniu postanawia odzyskać wpływy. Buńczucznie zapowiada przejęcie kontroli nad całym handlem narkotykami w Nowym Jorku, grożąc usunięciem każdego, kto stanie mu na drodze. Wraz ze swym murzyńskim gangiem stopniowo eliminuje kolejnych przeciwników zręcznie wymykając się policji. Wspomagając finansowo podupadający szpital dziecięcy zjednuje sobie przychylność biedniejszej części społeczeństwa, a lokalna prasa bulwarowa kreuje go wręcz na bohatera. Na drodze do zdobycia pełni władzy staje jednak równie nieustępliwy detektyw Bishop.

Wykonać wyrok 6.6

Historia detektywa Louisa Burke'a, którzy po schwytaniu psychopatycznego mordercy, postanawia wybrać się na urlop. Dochodzą do niego głosy, że w więzieniu Harrison mają miejsce liczne morderstwa. Burke postanawia pojechać tam i wyjaśnić sprawę. Zostaje zamknięty i udaje skazańca. Problemy zaczynają się w momencie, gdy do więzienia trafia także Sandman, psychopata którego Burke niedawno schwytał.

Dzikość serca 7.2

Dwoje zakochanych ludzi ucieka przed wynajętym płatnym zabójcą oraz policją.

Wielki człowiek

Danny Scoular (Liam Neeson) to bezrobotny szkocki górnik, który od pewnego czasu nie może podjąć żadnej konkretnej pracy. Pewnego dnia spotyka na swej drodze Matta Masona, który jest bardzo bogatym i potężnego przestępcą z Glasgow. Otrzymuje od niego propozycję wzięcia udziału w nielegalnych walkach na pięści. Danny zdesperowany brakiem pieniędzy przystaje na jego propozycje. Jednak nie ma pojęcia w co się pakuje. Kiedy orientuje się do jakiego środowiska trafił i chce się wycofać, Matt straszy go że jeśli odejdzie, znajdzie i zamorduje jego rodzinę.

Słowa kluczowe