Kryminał 2002

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 238 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy syn Michaela Sullivana staje się świadkiem brutalnego morderstwa, życia dwunastolatka oraz jego ojca gangstera rozsypują się w pył. Sullivan i syn nie mają gdzie uciekać, a ich śladem podąża wysłany przez mafię sadystyczny zabójca. Podczas zaciętej walki o życie synka, gangster odkrywa czym jest honor i odkupienie.
W filmie przedstawiona została historia Jeffreya Dahmera - wielokrotnego zabójcy. Człowiek ten swoje ofiary (co najmniej 17) zabijał z zimną krwią dokonując aktów kanibalizmu, bezczeszcząc zwłoki, a także znęcając się nad nimi seksualnie. Zmarł w więzieniu w 1994 roku z rąk współwięźniów.
Frank W. Abagnale (Leonardo DiCaprio) pracował jako lekarz, prawnik oraz pilot wielkiej linii lotniczej - wszystko to, zanim ukończył 21 lat. Był mistrzem oszustwa, a także błyskotliwym fałszerzem. Dzięki niezwykłym zdolnościom do podrabiania podpisów na czekach, zgromadził fortunę wartą miliony dolarów. Agent FBI Carl Hanratty (Tom Hanks) postawił sobie za główny cel złapanie Franka i doprowadzenie go przed oblicze sprawiedliwości. Frank jednak zawsze jest o krok przed agentem, zostawiając przynętę, która sprawia, że kontynuuje on pościg.


Serial ukazuje pracę policji w Los Angeles, która często balansuje na granicy prawa. Szefem tej super jednostki jest detektyw Vic Mackey, który w walce z przestępcami nie będzie miał skrupułów, walczyć takimi samymi metodami jak oni.

Showtime

6,1
Zawieszony w obowiązkach weteran policji ma szansę na powrót do służby. Musi tylko wystąpić w reality show z żółtodziobem, który marzy o karierze aktora.
Paul Vitti nie jest już członkiem mafii, lecz prowadzącym legalny interes, trochę agresywnym, sprzedawcą samochodów. Vitti cierpi na niezidentyfikowaną przypadłość, która charakteryzuje się wyśpiewywaniem piosenek z "West Side Story". Vitti znowu ma problemy i szuka pomocy u swego psychoanalityka. Tymczasem to doktor Sobel bardziej potrzebuje pomocy swojego oryginalnego pacjenta. Odziedziczył rodzinną praktykę a wraz z nią wiele stresujących przypadków.
Londyn. Nielegalny imigrant, Nigeryjczyk Okwe, z wykształcenia lekarz, w dzień pracuje jako taksówkarz, nocą jest recepcjonistą. W tym samym hotelu pracuje na czarno Senay. Okwe i Senay razem wynajmują mieszkanie. Pewnej nocy Nigeryjczyk zostaje poproszony o przetkanie toalety w jednym z pokoi. W rurze odpływowej znajduje ludzkie serce.
Jest to I część trylogii zemsty, jaką stworzył Park Chan Wook. Nie słyszący mężczyzna w akcie desperacji postanawia porwać pewną dziewczynkę by ratować swoją ukochaną siostrę, która umiera na skutek nieudanego przeszczepu. Niestety przypadkowo zabija zakładniczkę. Jej ojciec postanawia się zemścić...
Czasy II wojny światowej. Owdowiały, angielski detektyw Christopher Foyle z zapamiętaniem ściga przestępców, którym wydaje się, że w czasach wojny będzie im łatwiej łamać prawo i popełniać różnorakie zbrodnie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…