Kryminał 2008

Przedstawiamy listę 285 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mroczny Rycerz 8.2

W Gotham City zjawia się Joker, którzy zagraża bezpieczeństwu jego mieszkańców. Batman próbuje powstrzymać jego działania.

Wallander 6.9

Szwedzki policjant poszukuje sensu życia, który mu odbiera patrzenie na coraz to nowe ofiary przestępstw.

Ojciec Mateusz 6.3

Akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza się ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii.


Detektyw Murdoch 7.4

Bohaterem serialu jest William Murdoch (Yannick Bisson) - as policji XIX-wiecznego Toronto, entuzjasta najnowszych zdobyczy nauki i techniki. Jego najbliższymi współpracownikami są Julia Ogden (Helene Joy) - pierwsza koronerka w historii kanadyjskiej policji oraz inspektor Brackenreid (Thomas Craig).

Nocny pociąg z mięsem 5.6

Film jest adaptacją opowiadania Clive'a Barkera pod tym samym tytułem. Bohaterem historii, pochodzącej z tomu "Księgi krwi I", jest fotograf starający się rozwikłać zagadkę serii brutalnych morderstw w metrze...

Nicolas Le Floch

Akcja osadzona jest w XVIII w Francji. Królestwo Ludwika XV jest nękane przez spiskowców i morderców. Genialny młody komisarz policji Nicolas Le Floch działa pod rozkazami Monsieur de Sartine, królewskiego komendanta. Z pomocą wiernego Bourdeau, Nicolas rozwiązuje zagadki kryminalne, odszukuje zaginionych mieszkańców Paryża, wyjaśnia skandale dworskie.

Tajne przez poufne 6.6

Nieporadny agent CIA, specjalista od Bałkanów, Osbourne Cox, za brak wyników w pracy, oraz notoryczne opilstwo, zostaje wyrzucony z pracy. Żeby zrobić na złość swoim byłym szefom, postanawia nagrać swoje wspomnienia na płytę, a później spisać. Jednak przez niefortunny przypadek płytka z wspomnieniami Osbourne'a trafia w ręce przygłupiastego trenera z fitness klubu, Chada, oraz jego pazernej koleżanki, Lindy. Parka ta zamierza się wzbogacić, szantażując Cox'a. Ten jednak nie daje się tak łatwo szantażować i odmawia zapłaty wielkiej sumy pieniędzy. Linda decyduje się więc sprzedać rzekomo tajne informacje rosyjskim agentom, którzy tylko czekają na okazję, by zdobyć jakieś "poufne" informacje...

Patologia 6.5

Dr. Ted Gray (Milo Ventimiglia) kończy z wyróżnieniem studia medyczne na Harvardzie. To pozwala mu wziąć udział w programie, dla uzdolnionych studentów. Wkracza w świat anatomopatologi, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Jak się okazuje, po zajęciach mają oni podobne zainteresowania. Prowadzą śmiertelną grę, starając się dokonać zbrodni nie do odkrycia...

Rock'n'Rolla 7.2

Kiedy rosyjski gangster zamyka szemraną transakcję sprzedaży ziemi w Londynie pojawiają się miliony dolarów, a wszyscy kryminaliści zaczynają snuć plany przejęcia pieniędzy. Każdy, od groźnego króla podziemia po seksowną księgową i od skorumpowanego polityka po żałosnych drobnych złodziejaszków, stara się, sam albo w porozumieniu ze wspólnikami, położyć rękę na pieniądzach i pokrzyżować plany konkurentom.

Słowa kluczowe