Filmy Luksemburg

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Luksemburg. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Od czasu utraty żony Andrew Blake (John Malkovich) nie ma już serca do niczego. Ostatni impuls popycha go do opuszczenia Londynu i powrotu do Francji, do posiadłości, w której ją poznał. Ta podróż ku wspomnieniu szczęśliwych dni wcale nie przebiegnie zgodnie z planem… Aby pozostać w posiadłości Beauvillier, Blake zostaje zmuszony do odgrywania roli kamerdynera. A tu mieszkają: Madame Beauvillier (Fanny Ardant), pani posiadłości zachowująca się tak dziwnie jak jej związki, Odile (Émilie Dequenne), kucharka o silnym charakterze, Philippe (Philippe Bas), nieco dotknięty zarządca, który żyje jak pustelnik na końcu parku, i Manon (Eugénie Anselin), młoda sprzątaczka, której przeznaczenie się zmienia. Blake odkrywa, że ​​ludzie są równie zagubieni jak on. Stając przed nimi w tym szczególnym miejscu, ten człowiek, który nie oczekiwał już niczego od życia, będzie zmuszony zacząć wszystko od nowa...
Trzech amerykańskich turystów przybywa do Paryża. Kolejnej nocy jeden z nich poznaje piękną Serafine, w której się zakochuje. Dziewczyna prowadzi go wraz z przyjaciółmi do jednego z nocnych klubów. Wkrótce okazuje się, że Serafine i jej przyjaciele to wilkołaki, a amerykanie mają być ich kolejnym posiłkiem.
Niesamowita historia 11-letniego Michaela, który wraz z rodzicami wybrał się w rejs dookoła świata, zanim straszna burza wyrzuciła go za burtę wraz z psem Stellą. Uwięziony na bezludnej wyspie, jak przetrwać? Z pomocą przychodzi im tajemniczy nieznajomy, oferując im coś do jedzenia i picia. To Kensuké, były japoński żołnierz mieszkający od wojny samotnie na wyspie ze swoimi przyjaciółmi-orangutanami. Otwiera Michaelowi drzwi do swojego królestwa, a gdy handlarze małp próbują najechać wyspę, wspólnie połączą siły, aby ocalić ten raj...


Dolina Bogów

5,3
5,4
Fabuła Doliny Bogów została oparta na wierzeniach indiańskiego plemienia Nawaho. Jest to opowieść fantasy przedstawiająca losy najbogatszego człowieka świata, Johna Ecasa (w tej roli Josh Hartnett). Ecas potrafi wpływać na rzeczywistość i ma przy tym niezwykłą wyobraźnię.
Opowieść o trójce rozbitków, wyrzuconych na brzeg tropikalnej wyspy. Małżeństwo i młody mężczyzna próbują przetrwać z dala od cywilizacji, zmagając się z własnymi namiętnościami. Między mężczyznami narasta konflikt, który wkrótce doprowadzi do tragicznych wydarzeń. Atrakcyjna kobieta zręcznie manipuluje męskimi ambicjami i emocjami.
Zapomnijcie o wszystkim, co wydaje wam się, że wiecie o Conanie Barbarzyńcy. "Conann" to pulsująca transgresją wariacja na temat mitycznej postaci stworzonej przez Roberta E. Howarda. Wejdźcie do surrealistycznego świata pełnego perwersyjnego seksu, makabry i gore podanych w wysmakowanej teledyskowej estetyce. Przez oniryczną opowieść o Conann-wojowniczce prowadzi widzów Rainer - wyszczekana kobieta-mutant z głową psa i zamiłowaniem do sarkazmu. Historia Conann zaczyna się od ery Sumeryjskiej, ale wiedzie nas np. przez Bronx lat 90. aż do współczesności.
Na dużej leśnej polanie Bóbr, niski futrzany zwierzak o wielkim ego, inauguruje swoje arcydzieło: gigantyczną tamę. Z pomocą dwóch Szczurów blokuje bieg rzeki. Poziom wody podnosi się i w mgnieniu oka tworzy się gigantyczne jezioro. Beaver jest z siebie bardzo dumny, ale ku swemu rozczarowaniu nie ma nikogo, kto mógłby podziwiać jego wyczyn. W innym miejscu lasu Lis i Zając urządzają imprezę ze swoimi przyjaciółmi. Po imprezie Sowa wraca do domu i odkrywa dziwne strumienie wody przepływające obok jego drzewa. Wpada w panikę i ucieka do lasu. Następnego dnia Lis i Zając odkrywają, że Sowa zaginęła. Wyruszają z przyjaciółmi, aby go odnaleźć, ale zamiast tego odkrywają tajemnicze jezioro. Skąd wzięła się cała woda? Podczas gdy oni kontynuują poszukiwania Sowy, poziom wody wciąż się podnosi, grożąc powodzią. Ich dążenie do ocalenia lasu wystawi ich przyjaźń na próbę do granic możliwości!

Dekameron

6,2
Reżyser Kompanii braci, David Leland przedstawia nowatorskie spojrzenie na jeden z najsłynniejszych utworów Giovanni’ego Boccaccio – Dekameron. Zobacz pełną niedopowiedzeń, zmysłową opowieść o niewinności, miłości, seksie i nienasyconych żądzach. Poznaj grupę przyjaciół, którzy uciekając przed tragedią poznają życie od nowa. Przed Tobą urzekająca stylem i niesamowitymi zdjęciami, oryginalna uczta filmowa! W rolach głównych Hayden Christensen (Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów, Przebudzenie), Tim Roth (Rob Roy, Planeta Małp) i Mischa Barton (Życie na Fali).
W czasach przesądów i magii, ucząca się młoda łowczyni, Robyn Goodfellowe, wyrusza ze swoim ojcem do Irlandii, aby zgładzić ostatnią watahę wilków. Podczas eksploracji zakazanych ziem poza murami miasta Robyn zaprzyjaźnia się z wolną dziewczyną, Mebh, członkinią tajemniczego plemienia, które podobno ma zdolność przemiany w wilki w nocy. Szukając zaginionej matki Mebh, Robyn odkrywa tajemnicę, która wciąga ją głębiej w zaczarowany świat Wolfwalkers i ryzykuje przemianą w to, co jej ojciec ma zniszczyć.
Ogarnięty manią sukcesu Friedrich Wilhelm zawiera pakt z wampirem, który od tej pory zaczyna grać jedną z głównych ról w jego najnowszym filmie. Początkowo skuszony krwią Schreck, wykonuje wszystkie polecenia reżysera, jednak z czasem głód i mordercze instynkty biorą nad nim górę i Max zaczyna zabijać kolejnych członków ekipy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…