Filmy Maroko

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Maroko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Templariusze. Miłość i krew 7.0

Film łączy materiał historyczny z elementami fikcji, zawiera także odniesienia do rzeczywistych postaci i wydarzeń. Urodzony w 1150 roku młody szwedzki szlachcic Arn Magusson od najmłodszych lat kształci się w zakonie templariuszy, by stać się godnym miana rycerza. Wskutek niecnej intrygi zostaje oskarżony o grzech nieczystości i musi odbyć pokutę. Wyrusza wraz z innymi templariuszami do Ziemi Świętej, gdzie toczy się krwawa wojna pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami. Jego krucjata to wyprawa pełna przygód i niebezpieczeństw. Przyjdzie mu stoczyć pojedynek z legendarnym rycerzem Ivanhoe, uratować życie sułtana Saladyna i walczyć o ukochaną Cecilię więzioną w klasztorze.

Le miracle du Saint Inconnu

Przez pustynię biegnie Amine (Younes Bouab). W ręce trzyma worek pieniędzy, goni go policja. W pośpiechu zakopuje swój łup przy grobowcu. Kiedy wraca dziesięć lat później, jałowe wzgórze stało się miejscem kultu, w którym pielgrzymi gromadzą się, aby wielbić tego, który zostanie tam pochowany: Świętego Nieznanego. Amine osiedla się w zbudowanej wokół wiosce, będzie musiał poradzić sobie z miejscowymi, nie tracąc z oczu swojej podstawowej misji: odzyskania pieniędzy.

Nomades

W Tangerze Naïma (Jalila Tlemsi) urodziła trzech synów. Hiszpańskie wybrzeża są w zasięgu wzroku, dwaj starsi ulegają pokusie wygnania. Zanim ostatni, Hossein (Jamil Idrissi), podąży tą samą drogą, Naïma stawia opór. Bez względu na koszty, nikt nie odejdzie. Ona wie, co pozostaje do zrobienia.


De Sable et de Feu

Prawdziwa epicka historia, rozgrywająca się między 1802 a 1818 rokiem, dotycząca oficera hiszpańskiej armii i geniusza spiskowca.

Królowa pustyni 5.3

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym – miłością.

Adam

Abla, wdowa i matka ośmioletniej Wardy, prowadzi własną piekarenkę w Casablance. Ciężarna Samia wyjechała z rodzinnej miejscowości i szuka jakiejkolwiek pracy w mieście, pukając bez skutku do kolejnych drzwi. Mimo początkowych oporów Abla zaprosi Samię do siebie. Dotykając bolesnych tematów – takich jak nieprzepracowana żałoba, niechciana ciąża, społeczny ostracyzm i sytuacja samotnych matek w marokańskim społeczeństwie – "Adam" skupia się na nakreśleniu wiarygodnych portretów psychologicznych głównych bohaterek. Dyskretnie i z wyrozumiałością, unikając melodramatycznych chwytów, Touzani buduje mikrokosmos, w którym dotyk, wspólna praca, rozmowy i wypełnione empatią spojrzenia stają się budulcem relacji uzdrawiającej pokiereszowane emocjonalnie kobiety.

Operacja Morze Czerwone 7.0

Chińscy komandosi zostają wysłani do ogarniętego wojną domową afrykańskiego kraju, by uratować znajdujących się w nim swoich obywateli.

Maria z Nazaretu

W mieście Nazaret mieszkała piękna i niewinna Maria, dziewczyna, która budziła powszechną sympatię. Ale najgorętsze uczucia żywił wobec niej cieśla Józef, pragnący pojąć Marię za żonę. Niewiele brakowało, aby małżeństwo nie doszło do skutku z powodu brzemienności dziewczyny. Nikt nie wiedział, że nie była ona wynikiem grzechu, lecz wielkiego posłannictwa, jakim obdarzył ją Bóg. Józef zdecydował się jednak pojąć ją za żonę, a co więcej - okazywał jej miłość i przywiązanie...

Uśpione dziecko

XXI wiek. Północne Maroko. Młody mężczyzna, młoda kobieta. Bohaterów poznajemy w dniu wielkiego święta. To dzień ich ślubu. Jedyny, jaki przeżyją razem. Tuż po nocy poślubnej mężczyzna wyjeżdża. Jak się okazuje - na zawsze. Dla niego wyjazd oznacza wolność. Dla porzuconej kobiety wegetację. Czy podobnie jak tysiące innych kobiet całe życie spędzi samotnie, uwięziona w tradycyjnym świecie rządzonym surowym prawem Szarłatu?

Cel 5.4

Afganistan. Specjalna grupa żołnierzy zwerbowana przez CIA rozpoczyna misję odnalezienia jednego z tamtejszych przywódców religijnych. Przeszkolona jednostka trafia na miejsce, gdzie okazuje się, że wszystko wygląda zupełnie inaczej niż planowali. Wyprawa szybko zaczyna przypominać koszmar, ponieważ środkowowschodni trójkąt bermudzki, rządzi się zupełnie innymi prawami. Żołnierze zaczynają sobie zadawać jedno pytanie: czy prawdziwy cel wyprawy nie został przed nimi specjalnie zatajony?

Słowa kluczowe