Musical 1933

Przedstawiamy listę 63 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1933 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kacza zupa 6.8

Rufus T. Firefly zostaje prezydentem Freedonii. Jest to nie na rękę ambasadorowi sąsiedniego państwa Sylvanii, imieniem Trentino. Od początku chce on przejąć władzę we Freedonii. Aby tego dokonać wysyła dwóch szpiegów, Pinky'ego i Chicoliniego, aby śledzili Fireflya. Kiedy cała akcja kończy się fiaskiem, wypowiada Freedonii wojnę.

Dziesięć procent dla mnie 8.0

Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.

Grajek z Hamelin 5.0

Miekszańcy Hamelin, miasteczka opanowanego przez szczury, oferują worek złota temu kto poradzi sobie z plagą. Grajek podejmuje się tego zadania i wyprowadza szczury z miasta. Mieszkańcy rozczarowani tym, iż Grajek zrobił to grając tylko na flecie, obdarzją go tylko sakiewka drobnych monet. Zdenerowany Grajek wziął flet i zagrał nową melodię, która spowodowała, że wszystkie dzieci z miasta szły za nim.


Flip i Flap: Brat diabła 8.0

Flip i Flap próbują swoich sił w komediowej adaptacji opery "Fra Diavolo". Wraz z bohaterami przenosimy się do XVIII-wiecznych północnych Włoch, których mieszkańcy terroryzowani byli przez bezczelnego bandytę Fra Diavolo (Brat Diabła). Za namową Flipa, Flap postanawia podszyć się pod opryszka aby poprawić swoją sytuację materialną, jednak jego pierwszą "ofiarą" staje się sam Fra Diabolo...

Father Noah's Ark

Noe, wraz z synami Szemem, Chamem i Jafetem oraz rozmaitymi zwierzętami budują arkę, podczas gdy ich żony zajmują się zaopatrzeniem jej w prowiant na drogę. Ludzie umacniają drewnianą konstrukcję, natomiast zwierzęta dostarczają materiałów budowlanych. Małpy ścinają drzewa piłami, nosorożec jest wykorzystywany jako żywy hebel, a hipopotam swoimi potężnymi kłami dziurkuje gotowe deski, które chłopcy przybijają kołkami do szkieletu statku. Gdy kończą, spadają pierwsze krople deszczu. Ulewa przybiera na sile z każda chwilą, więc zwierzęta spieszą, aby schronić się w arce, u wejścia na pokład której stoi Noe i sprawdza czy wszystko przebiega zgodnie z ewidencją. Nie obywa się bez problemów podczas zaokrętowania. Słoń z racji swych potężnych gabarytów grzęźnie w drzwiach, osioł zapiera się przed wejściem na trap, a para skunksów przybywa spóźniona, gdy statek odbija już od brzegu. Arka jest miotana przez potężny sztorm, a udręczeni kołysaniem pasażerowie statku ślą żarliwe modły do Boga, aby uciszył burzę. Gdy ustaje deszcz, morze się uspokaja, a niebo wypogadza, pojawia się tęcza i wychodzi słońce a ludzie i zwierzęta wylegają na pokład, aby śpiewem dziękować za jego promienie. Wkrótce opadają wody potopu a zwierzęta opuszczają arkę. Misja Noego zostaje pomyślnie spełniona.

Nie jestem aniołem

Tira pracuje jako tancerka i poskramiacz lwów na jarmarku. Jako, że bardzo potrzebuje pieniędzy zgadza się na niebezpieczny numer, a mianowicie włożenie głowy w paszczę zwierzęciu. Z tym numerem wyjeżdża z cyrkiem do Nowego Jorku, gdzie może w końcu zacząć szukać swojej miłości. Według wróżki będzie to bogaty brunet. Kiedy Tira w końcu go spotyka, staje się ofiarą intrygi...

Ulica szaleństw

Julian Marsh, odnoszący sukcesy reżyser na Broadwayu, tworzy nowe show, pomimo swego słabego zdrowia. Pieniądze na przedsięwzięcie pochodzą od bogatego staruszka, który zakochał się w gwieździe show - Dorothy Brock. Ona nie odwzajemnia jego miłości, gdyż nadal kocha swojego byłego partnera. Nocą przed premierą, Dorothy łamie kostkę i jedna z dziewcząt z chóru - Peggy Sawyer, stara się przejąć jej rolę.

Rzymskie skandale

Poczciwy młody człowiek zostaje wyrzucony ze swojego skorumpowanego, rodzinnego miasteczka Zachodni Rzym w stanie Oklahoma. Mężczyzna zasypia i śni, że żyje w starożytnym Rzymie, gdzie zostaje wciągnięty w spisek przeciwko cesarzowi...

Słowa kluczowe